НАУ-гейт для Квіта?

Джерело: http://blogs.ukrinform.gov.ua

НАУ-гейт для Квіта?

В історії «постмайданної» України це перший випадок, коли класична схема захоплення підприємства була використана для рейдерського захоплення державного вищого навчального закладу! Призначається в.о. ректора (другий за два місяці!!!), потім звільняється топ-менеджмент, потім керівники нижчої ланки під дулом автомата проводять псевдореформи. Потім розраховано на те, що страх втрати роботи виявить всередині колективу щурів.
А як же громадська думка? Все ж таки «постмайданна» країна, що люди скажуть? А от тут якраз і все гаразд – Луцький, кум Табачника, регіонал..! Ідеальна ширма для злочину і червона шматина для політичного освячення. Під правильно приправленими гаслами народ проковтне з апетитом! Ату! Банду геть! А далі уже можна безкарно «бабла зрубати» спокійно і тихо, все стадо словом…
І якби справді хотіли тільки Луцького прибрати заради революційної доцільності, може, й справді би люди повірили у благородні наміри. Але коли всіх – тоді справа не в Луцькому.
Проте тут “нежданчик” трапився! Ну не захотіли проректори бути німим бидлом, повстали проти беззаконня, не захотіли мовчати. Два дні дали на «зачистку», а вони вже одинадцять стоять. Справедливості вимагають, бо претензій до їх роботи немає. Йти нікуди – не в усіх є приватний бізнес. А їх безсоромно в суди відправляють шукати справедливості, а суди – це роки і гроші…
А тим часом університетська машина зупинилася. Не нараховують зарплати, стипендії, не підписуються штатні розписи, не відбувається прийом на роботу викладачів, під загрозою приїзд та прийом на навчання іноземців,  відбуваються збої при поселенні в гуртожитки, припинився документообіг…
«Барбаросса» місцевого освітянського пошибу стала відома всій державі. Прикриття революційними мотивами вже не сприймається суспільством. Мета – заволодіння профільними активами: вертольотами Кременчуцького вертольотного коледжу НАУ, літаками Кіровоградської льотної академії НАУ, цінними експонатами Державного музею авіації, землею, площами тощо.
Спроба рейдерського захоплення НАУ групою: Квіта – Бадрудінова (власника Бородянського аеродрому та Бородянського ПТПВ) – Майснера (соратника Бадрудінова, власника та співвласника багатьох підприємств, які не ведуть(!) діяльності, або припинили її) – Цибулька (партнера Бадрудінова, кума Квіта) – Харченка (екс-в.о. ректора) – Хращевського (в.о. ректора, колишнього заступника директора Бородянського аеродрому) не пройде.
Дії в.о. керівника НАУ фіксуються слідчою оперативною групою. Ведеться досудове розслідування. Його дії підпадають під статті 172, 364, 366 Кримінального кодексу України. Ниточка приведе від Хращевського аж до Квіта. Рано чи пізно, але приведе.
Ще не вечір, ще не повернулися з відпусток депутати, урядовці, очільники АП, посольства провідних держав, особливо Канади, яка представляє ІКАО – Міжнародну організацію цивільної авіації. А саме їх дуже починає дратувати настільки нахраписті, настільки ж і нерозумні дії рейдерів.
Задля об’єктивності зазначу, що в НАУ, як і кожному університеті збіднілої країни, збанкрутілого міністерства, є проблеми. Їх багато. Вони і типові, і об’єктивні, і суб’єктивні. Різні. Безумовно прийшов час якісної зміни моделі управління університетом. А кому вирішувати це має сказати колектив на виборах 17 вересня 2015 року.
Нас, кандидатів в ректори, є шестеро. Ми різні – за віком, досвідом, здобутками, політичними вподобаннями, баченням університетської перспективи. Тільки щоб Квіт дав провести вибори, а не під надуманим приводом їх переніс. Може це вже є в планах?

Залишити коментар