Про концептуальні помилки нинішнього керівництва МОНУ

Січ.13.2017. / Коментарів: 2

95_main

Про концептуальні помилки нинішнього керівництва МОНУ, які призвели до поглиблення управлінської та правової кризи в НАУ.

1. Після оприлюднення висновків Комісії Міністр не звільнила в.о. ректора В.Харченка та проректорів, кваліфікація яких не відповідала вимогам Статуту. Тим самим вона розділила моральну відповідальність за резонансний злочин, вчинений в.о. ректора Харченком за двома «важкими» статтями: вимагання та отримання хабара та невиконання рішення суду. Харченка МОНУ звільнило вже після його затримання. «Некваліфіковані» проректори до сьогодні продовжують працювати на своїх посадах. Тобто, неприйняття міністром логічного та своєчасного управлінського рішення поглибило кризу в НАУ, а міністерство на чолі з міністром зазнало серйозних іміджевих втрат.

2. Міністр призупинила процедуру виборів ректора університету, тобто скасувала. Всупереч закону, бо їх не можна призупиняти на тривалий термін. Й законодавчо така норма не прописана. Закон передбачає проведення виборів керівника. А міністерство всупереч закону неодноразово їх призупиняє/скасовує без зазначення причини. Університет без ректора вже ДВАДЦЯТЬ місяців. Логічно, що Міністр отримала позов за бездіяльність. Іншими словами, за грубе ігнорування закону про вищу освіту, прийняття якого вона так палко домагалася.

3. Міністр виявилася надзвичайно послідовною в ігноруванні законодавства і у випадку з призначенням п’ятого за рік виконувача обов’язків ректора університету. Вона порушила вже згаданий Закон України «Про вищу освіту» (ст. 42), а також пп. 19, п. 10 «Положення про Міністерство освіти і науки України» та ще з десяток чинних нормативно-правових актів. Вона призначає безстроково сторонню людину на виборну посаду без зазначення … дати проведення виборів і без посилання на них загалом. Відтак, отримує черговий позов щодо незаконності призначення чергового виконуючого обов’язки ректора університету. І байдуже, що міністр особисто не підписувала більшості наказів, що також є грубим порушенням законодавства, вона несе персональну відповідальність за управлінські помилки.

Висновок: суди, замість займатися реальними справами, розбираються з черговими «косяками» керівництва МОНУ, в університеті повний управлінський колапс, ускладнений елементарною правовою безграмотністю та фаховою немічністю тимчасового керівника, міністерські юристи ламають голову не над тим як, наприклад, допомогти університетам «розгребти» нові «стипендійні процеси», а як відбитися від десятків судових позовів по НАУ. А тим часом усі разом несуть фінансові, матеріальні, моральні, іміджеві збитки.
А все через приватні забаганки кількох випадково високопосаджених осіб.

P.S. В актив Міністрові задля справедливості можна зарахувати те, що вона втрутилася в ситуацію зі Статутом НАУ і не дала реалізувати аферу, задуману її першим заступником В.Ковтунцем, який мав зробити Ісаєнка «президентом університету»))) Після розголосу вона дала доручення юристам привести проект Статуту НАУ у відповідність до чинного законодавства.

Дуже хотілося б, щоби до керівництва МОНУ нарешті дійшло розуміння того, що університет має законне право на автономію, і колектив (а не окремі міністри, чи заступники, чи депутати) буде вирішувати хто гідний його очолити через легітимну процедуру ВИБОРІВ ректора.

І цей тугий правовий вузол можна вирішити дуже просто – дотриматися закону і забезпечити проведення виборів ректора Національного авіаційного університету.

Не тямиш як вчинити? Вчиняй за Законом! Цю просту істину ще ніхто не відміняв.

Джерело: facebook.com


Коментарів 2 Додати коментар

  • Этой даме глубоко на*рать на все концептуальные решения, она их просто не воспринимает, для этого надо иметь мозгов ну самое малость!

    Её задача развалить систему обучения на всех уровнях, раздеребанить материально- техническую базу существующих учебных заведений, набить свою утробу бабками различного вида от доляров до фигляров: “вам фиг, а мне все вмиг”.

    А не подписала этот тупой проект устава НАУ только лишь по той причине, что это дебилизм чистой воды, без примесей здравого смысла, а следовательно подписав его, она бы возглавила палату номер 6 известного учреждения! Пока туда не желает, а вот тюремная камера за ней уже начала скучать)))

    Коллективу желаю не лизать подонкам зад, а начать активно отстаивать свои права, в противном случае останетесь бесправным быдлом, которое эти недоумки выбросят на помойку!

  • Міністр видала писульку про боротьбу з корупцією. Для себе вирішила питання за прикладом мафіозі. Шоб побороти корупцію, треба її очолити. І очолила ще успішніше, ніж одіозний Квіт. “Досмоктує”його рештки з усіх шпаринок. А побороти можна дуже легко: взяти в руки ручку і скасувати злочинні злодійські корупційні накази. Одним легесеньким жестом очистити свою душу і совість від бруду, полегшити поламані долі сотень працівників і не доуйновувати їх здоровя. Далі ще одним легким розчерком пера звільнити своїх мафіозі-помічників, далі підписати заяву “за власним бажанням”. От і очиститься вся освіта. І не треба буде більш робити “мудре личко” реформатора і ламати голову, як це зробити. Стидно робити “хорошую мину при плохой игре”. А фальшива “игра” вже перейшла всі межі.

Залишити коментар