А ларчик просто відкривався, або Три спроби Ісаєнка «порулити» університетом (+аудіо)

Гру.21.2016. / Коментарів: 6

Нещодавно новий в.о. ректора призначив спочатку своїм помічником, потім головним інженером з перспективою призначення проректором одного цікавого персонажа —  декого Юрія Кочергіна, колишнього головноо енергетика університету.

Здавалося б, наказом більше, наказом менше —  яка різниця?, Але є одна обставина, яка проливає світло на події понад дворічної давності, коли озброєні невідомі захопили ректорат університету. Назвавшись     представниками

«Правого сектору», що не підтвердилося, вони, погрожуючи автоматичною зброєю, заблокували членів ректорату і вимагали від ректора М.Кулика написати заяву на звільнення за власним бажанням. Логіка цих осіб була незрозумілою, оскільки до закінчення каденції чинного ректора залишався всього рік і, згідно із законодавством, в університеті  мали бути оголошені вибори ректора.

Після особистого втручання у ситуацію міністра  внутрішніх справ А.Авакова, «афганська сотня» Майдану вивела з приміщення університету озброєних невідомих. Виявилося, що  ця

«команда» набрана з  осіб, які жили на Майдані і після його перемоги займалися ризикованим промислом за гроші.

Керував цими «джентльменами удачі» Ю.Кочергін.  Це добре видно на відео. Він розставляв людей, вказував куди заходити, як ідентифікувати особу ректора та проректорів. Те, що ці люди були найняті поспіхом, свідчить і певна розгубленість в діях старшого цієї «команди», який мобільним телефоном отримував інструкції від Кочергіна.

Записи розмов Ю.Кочергіна одразу після невдалого нападу на університет, які вдалося відшукати, засвідчили, що місце ректора було зарезервоване для «серьезного человека».

А схема мала виглядати так: озброєні люди, назвавшись представниками «Правого сектору», мали захопити ректорат, змусити ректора під страхом застосування вогнепальної зброї написати заяву на звільнення за власним бажанням чи станом здоров’я, заяву передати Кочергіну, а він у свою чергу мав передати її новому міністрові Квіту для підпису.

Після цієї злочинної процедури, в організації якої брав активну участь один з народних депутатів України, виконуючим обов’язки ректора університету мав бути призначений Ісаєнко.

Таким чином, березневе 2014 року силове захоплення університету, організоване Ісаєнком та Кочергіним з  погодження екс-міністра Квіта, провалилося. Кулик та проректори не злякалися. Пройдисвіти зі зброєю пішли ні з чим. А Ісаєнку з покровителем не залишили надій «зайти в університет»  і дерибанити його ресурси.

Чому є підстави вважати, що саме Ісаєнко і Кочергін організували той березневий післямайданний напад на  університет? Ось факти, які це підтверджують, так само як і небезпеку від цих аморальних людей.

Весною того  ж  року  вони намагалися здійснити другу спробу  — через організацію студентських протестів. Того вимагав Квіт. Це мало бути підставою втручання міністра в ситуацію і призначення відповідної Комісії.

За справу знову взявся Кочергін. Він вийшов на одного зі студентів з пропозицією організувати звернення від студентів на ім’я  міністра,  де  вони  мали «попросити» його втрутитися в ситуацію.

Таке дивне прохання від сторонньої людини виявилося досить підозрілим, тому студент про всяк випадок записав розмову на смартфон і, як виявилося згодом, не помилився.

Із записів стає чітко зрозуміло, що голос людини, яка  дає інструкцію студентові, дуже схожий на голос Юрія Кочергіна. Він (1хв. 40 сек., 1 аудіофайл) говорить студентові, що «Міністр заохочує ці всі речі, він чекає студентського  звернення, щоб почати процес. Як тільки буде студентське звернення — моментально машина закручується. Як будуть якісь погрози  — голову відкрутимо будь-кому… Будемо всіх ставити на місце… Прохання — швиденько підготувати це звернення…  Там треба прописати, що ніби то найкорупційніший університет, просимо вжити заходів». На запитання про оплату студентських послуг, чоловік з  голосом, схожим на Кочергіна відповідає (з 3хв. 07сек.): «Оплата буде в тому випадку, якщо буде результат… Але «на шару» відпрацьовувати доведеться недовго — тиждень, максимум місяць… Підготовка, вибух…  а далі ми цих хлопців заохотимо… Буде новий ректор, буде нова хвиля…» Головне для Кочергіна було зібрати хоча б 5-6 підписів і сказати у  зверненні, що  інші бояться.

4

З 4хв. 35 сек. Голос Кочергіна говорить про те, що як тільки Квіт отримує це  звернення — одразу призначає «слідчу комісію». Через усю розмову одна думка — головне, щоб підписали студенти, головне, щоб розпочати процес. А за результатами  він  обов’язково заохотить студентів. А зразок  листа він скине електронною поштою. З цим проектом також можна ознайомитися.

Далі Кочергін хоче здивувати студента рівнем зарплат керівництва, особливо проректора з науки Харченка, якого Ісаєнко мав звільнити в першу чергу.

На  6хв. 46 сек. Випадковий перехожий «палить» Кочергіна:

«Здравствуйте, Юрий Анатольевич». Тепер сумнівів не залишилося —  саме Кочергін залучає студента до  своїх з  Ісаєнком брудних оборудок.

Під час другої розмови (аудіофайл 2) студент інформує Кочергіна про те, що молодь не хоче брати участь у цих аферах, не розуміючи з ким йти, за кого йти на протести, які наслідки це буде мати. Кочергін просить хоча б просто підписати звернення, без зазначення прізвища, дати хоч якийсь,  але підписаний документ (з 3хв. 12 сек.), З 4хв. 32 сек. Кочергін прямо вказує на зацікавленість у цій справі міністра Квіта. На 5хв. 35 сек. Кочергін просить студента самому розписатися за десяток студентів, а потім, мовляв, ми юридично все «прив’яжемо».

З  6хв. 53 сек. Кочергін дає характеристику «майбутньому ректору», який працював у авіаційному університеті, але «бандити» його викинули. Він ніби то йде від Правого сектору, а Кочергін буде не мало не багато — «політичним куратором цього всього». Все буде ніби-то зав’язане на ньому, на Кочергіні. З 8хв. 22 сек.: «Формально буде ректор — це зрозуміло, а я буду по політичних питаннях, як куратор університету».  Для Ісаєнка буде дивиною, коли він почує ці фрази, але надто пов’язані вони з Кочергіним, в прямому смислі кров’ю студента, про що нижче.

З 8хв. 58 сек. Кочергін знову говорить про Ісаєнка, у якого була програма, яку він намагався втілити в життя. З 9хв. 28 сек. Відверта маячня про програму, яка передбачала для студентів(бюджетників обов’язкове гарантоване працевлаштування, технопарк замість університету тощо.

А  кульмінацією зустрічі виявилося напутнє слово пана Кочергіна молодому студентові (11хв. 21 сек.): «Закон, що дишло, куди його ткнеш, туди й вийшло. Ти може ще цього не розумієш, бо насправді це все по іншому робиться».

Коли Кочергін зрозумів, що його відвертості зафіксовані, він почав погрожувати студентові розправою. Одного зі студентів таки побили. Це видно з смсок, які він надсилав на телефон студента з іншого номера.

 

3

Аналіз лексики, яку вживає Кочергін, свідчить про те, що таку людину допускати до навчального процесу не можна в жодному випадку. Рівень грамотності цієї людини також вражає.

З смсок видно також, що Кочергін був «у темі», комісія таки була призначена МОНУ. Результат —  грубих порушень чинного законодавства не виявлено. А студента таки відрахували. Через рік. Стараннями одного із заступників директора НН  Інституту аеропортів. Він  обіцяв Кочергіну  відрахувати  — обіцянку виконав.

Таким чином, Ісаєнко намагався взяти омріяну висоту — сісти в крісло виконуючого обов’язки ректора НАУ —  тричі. Перша спроба провалилася в березні 2014 року, коли він разом з Кочергіним привели невідомих осіб зі зброєю, метою яких було залякати ректора та членів ректорату. Друга спроба  — трьома місяцями по тому, коли Кочергін намагався підкупити студентів і спровокувати студентські протести. Вона також провалилася. Третя спроба відбулася вже у вересні 2016 року, коли Ісаєнку вдалося у дивний спосіб зацікавити першого заступника міністра освіти В.Ковтунця, який максимально сприяв і сприяє зачистці Ісаєнком авторитетних кадрів. Незаконно. Але перші місяці його на посаді виконувача обов’язків ректора довели, що надто мілкий Ісаєнко  для такої посади. Масові звільнення та реорганізації, незаконні рішення вченої ради, незаконні накази та розпорядження міністерства не  допоможуть маніакальній нав’язливій ідеї. А на  четверту спробу Ісаєнко вже не наважиться. Все-таки пенсіонер.

У період між другою і третьою спробою бандитському  плану одного злочинного угрупування завадила активна дія іншого ОЗУ — «бородянського».  Квіт, не дочекавшись обіцяних протестів студентів, обрав для захоплення університету своїх кумів. Що з цього вийшло — ми вже побачили. Така  ж  доля чекає і Ісаєнка з поплічниками. Чекати залишилося недовго.

Про ці факти неможливо довідатися зі сторінки Ісаєнка в мережі Facebook. Там він в основному жаліється на те, як йому важко «наводити порядок». Як він мужньо виконує «прохання» міносвіти «допомогти колективу університету». Але навіть не обмовлюється про те, що вже скоро три роки як вживає надзусиль для того, щоб помститися за поразку на  виборах 2008 року. Якщо цього ще не усвідомили в МОНУ, саме час ознайомитися з наведеними в газеті фактами.

Ну і про своїх високих покровителів мовчить. Доведеться йому скоро нагадати.

P.S. Заява до прокуратури  студентом була подана в червні 2014 року. З прокуратури її спрямували до міліції, де з величезними  зусиллями «герой» Кочергін майже зам’яв справу. Настав слушний момент її реанімувати.  Адже мова йде про здоров’я та життя студентів.


Коментарів 6 Додати коментар

Залишити коментар