Адвокати відреагували на обшуки у колег – лист

Національне антикорупційне бюро України, проводячи обшуки у адвокатів, досліджуючи адвокатські досьє, фактично порушує базове конституційне право на захист особи від кримінального переслідування.

На це у своєму листі до директора НАБУ А.Ситника та Генпрокурора Ю.Луценка вказує Асоціація адвокатів України. Таке звернення є реакцію організації на вчорашні обшуки у адвокатів по справі нардепа О.Онищенка, зокрема, у А.Циганкова.

ААУ виражає свою стурбованість на вказує на наступне.

“Вважаємо за необхідне нагадати посадовим особам НАБУ та ГПУ, що гарантії діяльності адвоката згідно законодавства, зокрема, професійні права, гарантуються та охороняються Конституцією України, Законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” з одною метою – забезпечити кожному право на захист від обвинувачення” –зазначається у листі.

Асоціація також вимагає провести перевірку вказаних дій посадових осіб по відношенню до адвокатів, а також припинити практику ототожнення адвокатів та клієнтів та тиску на самих адвокатів.

Зауважимо, з огляду на вчорашні подіїї, сьогодні, 6 липня, о 13.00 в приміщенні Прес-центру «ЛІГАБізнесІнформ» (м. Київ, вул. Тимофія Шамрила, 23) ААУ збираєпрес-конференцію щодо недопущення порушення професійних прав адвокатів.

Слід відзначити, що в НАБУ вчора пояснили причини проведення обшуків у адвокатів, про що детальніше читайте за посиланням.

Закон і Бізнес


Залишити коментар