Академічне рейдерство: новий етап (звернення ректора НПУ імені М. П. Драгоманова до колективу викладачів, студентів, співробітників)

Бер.29.2016. / Коментарів: 4

Шановні колеги!

З достовірних джерел мені стало відомо, що в продовження спроби рейдерського захоплення університету, готується наклепницький фільм про зловживання, пов’язані з функціонуванням бази педагогічних практик «Синевір» (Закарпатська область), незаконне відчуження землі, а також про ніби-то порушення ректором морально-етичних норм поведінки під час перебування в Закарпатті.

Заплановані й проведені раніш рейдерські атаки, успіху не мали. «Фінансові порушення», «зловживання», «безгосподарність» виявились фікцією. Порушень, які можна було б інкримінувати керівництву вишу як зловживання, позаплановий внутрішній аудит не виявив.

Аморальне використання окремих студентів (які позиціонують себе «активістами») у якості збудників питання про «заміну керівництва та відставку ректора», також потерпіла фіаско. Абсолютна більшість студентів і викладачів вірять в університет, підтримують ректора й, не зважаючи на масований тиск рейдерів, «голосувати проти нього» відмовились.

Я вдячний студентам і викладачам, які піклуються про імідж університету і роблять все можливе для захисту його інтересів. Члени ректорату, до речі, звернулись за підтримкою до Ради національної безпеки і оборони України. В свою чергу, з метою прояснення ситуації з «відчуженням земельної ділянки» та виявленням осіб, причетних до цього,  я звернувся до Прокуратури. Нам нічого приховувати й нічого боятись. Ми працюємо, віддаючи університетові наш розум, сумління і відповідальність.

Особливу сторінку нашої роботи становить практична підготовка студентів. З метою її інтенсифікації ми розбудовуємо навчально-практичну педагогічну базу «Синевір» (Закарпатська область). Цей мальовничий край славиться працьовитим і талановитим людом, чарівною природою, глибокою історією й розмаїтою культурою. Він надає безцінний матеріал і можливості для всебічної практично-педагогічної підготовки учительських кадрів, а також фахівців екологічного, туристичного, археологічного та ін. спрямування.

Відкривши базу практик, університет одночасно створив Центр дистанційної підготовки майбутніх абітурієнтів – дітей-закарпатців, надає теоретичну і методичну допомогу місцевим школам та вчителям, бере участь в організації та проведенні виховних заходів для учнівської молоді.

Ми дякуємо керівникам області і району, селищному голові та жителям села Калачава за всебічну підтримку функціонування бази, перебування в ній наших студентів.

Підготовка означеного фільму спрямована на дискредитацію великої справи, розпочатої університетом – руйнацію педагогічної, культурологічної та виховної практики студентів, компрометацію керівництва університету, розрив взаємно плідних зв’язків університету з Закарпатським регіоном.

Переконаний, фальшована провокація не пройде! Закликаю колектив до консолідації і згуртованої протидії рейдерам.

3

Одночасно звертаюсь до рейдерів, які довгий час позиціонували себе як «друзі університету»: чи не пора Вам, добродії, зупинитись, заглянути у власні душі, звернутись до власного сумління і до Бога?

Згадайте: де і коли ми були разом, робили добру справу. Навіщо ж її паплюжити?

Університет – це Храм науки, освіти і культури. Не може бути прощення тим, хто його руйнує.

В останнє десятиліття НПУ імені М.П.Драгоманова є визнаним лідером педагогічної освіти України. Висока якість освіти приваблює десятки тисяч абітурієнтів, які прагнуть стати педагогами. В ньому функціонують науково-педагогічні школи європейського рівня. За оцінками авторитетних експертів, університет відповідає високому статусу дослідницького. На навчання до нас приїздять десятки сотень іноземних студентів. Ми маємо ефективне співробітництво з більш як 120 університетами Європи та інших континентів світу. В університеті домінують чистота і порядок. Наші гуртожитки визнані кращими в м. Києві. Збереження й примноження педагогічної слави університету є спільним завданням колективу викладачів і студентів. Я переконаний: окремі недоліки, на які справедливо звертають увагу студенти, ми ліквідуємо. Разом і у співпраці. Наш колектив сильний, а тому у нас все буде добре. Ми переможемо. Бо з нами Правда і з нами Бог!

З повагою ректор Віктор Андрущенко

Джерело npu.edu.ua


Коментарів 4 Додати коментар

 • КОММЕРСЫ?.. ИЛИ РЕЙДЕРЫ?.. ИЛИ РЕЙДЕРЫ-КОММЕРСЫ…
  http://fb-ua.com/kommersy-ili-reydery-ili-reydery-kom/

 • Клоунада вищого підлотажу у виконанні «юриста» Майснера Чергове засідання…
  т.зв. вченої ради НАУ було відзначене чергово…
  http://fb-ua.com/klounada-vishhogo-pidlotazhu-u-vikonann/

 • Майснера всі слухають із “задоволенням”, а читають з реготом:
  Завідома неправдива інформація про нібито перебування співробітників останні півроку «…у стані тривожної невпевненості за своє майбутнє і майбутнє університету…», яку Ви особисто, окрім зазначення у зверненні, розповсюдили у відкритих джерелах інформації (зокрема в соціальних електронних мережах), завдає шкоди іміджу та діловій репутації Національного авіаційного університету, нівелює позитивні результати солідарних зусиль і кропіткої праці трудового колективу університету з виведення державного ВНЗ із національним статусом, унікальними здобутками минулих десятиліть і потужним освітньо-науковим та кадровим потенціалом, з тієї складної ситуації, яка пов’язана, серед іншого, з бездіяльністю переважної більшості представників попереднього складу ректорату в частині розвитку матеріально-технічної бази, інноваційного розвитку освіти, дієвого посилення міжнародного співробітництва та створення належних умов для зупинення занепаду ВНЗ з видатною історією та не менш видатними перспективами.
  Рейдер Андрій Майснер
  Коментар на http://reider-nau.com/klounada-vishhogo-pidlotazhu-u-vikon…/

 • В палату! Швидше в палату! Відкритий лист рейдера – Майснера.

  http://fb-ua.com/v-palatu-shvidshe-v-palatu-vidkritiy-lis/

Залишити коментар