Аналіз частково реалізованого плану Квіта зі знищення системи вищої освіти (частина 1 )

Кві.24.2016. / Коментарів: 8

Серед наявних розділів плана Квіта із загальної руйнації системи вищої освіти розглянемо одну з основних – керівні кадри.

kvt

Підбір керівних кадрів

У своїй діяльності Квіт керувався загальною ідеєю, яку можна стисло викласти наступним чином: «На вищі керівні посади в системі освіти необхідно розставляти людей, які не відповідають цим посадам за кваліфікаційними вимогами». При правильному підборі і розстановці кадрів швидкий розвал системи гарантований.

Кого слід призначати на вищі керівні посади в системі освіти? Практичні дії Квіта ми разглянемо в іншій статті, а зараз проаналізуємо дії очільника на  прикладі Національного авіаційного університету. Вирішуючи це питання, Квіт ставив на меті завести:

По-перше, людей, які не користуються авторитетом і повагою в середовищі освітян та своїх колег.

По-друге, «міцних господарників», комерсантів, далеких від вищої освіти, не мислителів, посередностей, які не в змозі сформувати цілісне уявлення про складні системи.

По-третє, людей сірих, не обтяжених талантами і досягненнями; бо в цьому випадку вони будуть розуміти, що цілком і повністю зобов’язані своєму покровителю і будуть ідеально коритися і берегти таємницю.

По-четверте, для дестабілізації системи освіти Квіт акцентував як на особливо цінних на такі психологічні типи: тупі, амбітні, гіперактивні, агресивні, боягузливі, угодливі, жадібні.

Проаналізуємо, що йому вдалося…

Практично все із задуманого. Експеримент з розвалу Національного авіаційного університету став хрестоматійним прикладом як приватний бізнес-інтерес міністра та його близького оточення може вибити з рейтингу найвпливовіших потужний державний навчальний заклад.

Схематично це рейдерське захоплення можна позначити так.

 1. Створюється гурток за інтересами (читай ОЗГ). До складу якого входять: з боку держави – міністр Квіт; з боку політикуму – його кум «політолог» Цибулько. Харченко – троянський кінь. Ще один кум Бадрудінов – керівник операції на місці. Майснер – кримінальний комерсант.
 2. Визначається роль кожного у схемі. Квіт – забезпечення процесу незаконними наказами, «кришування» і захист. Приклад чистої корупції, використання службового становища в корисливих цілях. Цибулько – малює модель захоплення і забезпечує його «чистоту і прозорість» в ЗМІ, пише для нього благородну «легенду» – «пост майданне очищення». Харченко – зрадник. Поводир рейдерів у світі навчання, функціоналу, основних задач і потоків. Бадрудінов – зв’язковий з міністром. Майснер – залякує «викладацьку біомасу».
 3. Бадрудінов завдяки Квіту використовує ДСО МВС зі зброєю. Її не ховають, а максимально ознайомлюють з колективом з наміром асоціювати себе із законною владою.
 4. Майснер звільняє ключових менеджерів вищої ланки, середньої, керівників навчальних та інших структурних підрозділів. Усі ці дії спрямовані на залякування колективу. Виконує функції ректора, не маючи жодного поняття у вищій освіті. Керує діями в.о. ректора.
 5. Цибулько публікує кілька матеріалів, в яких пояснює суспільству, що «боротьба зі злом» є важкою, але необхідною. Порушення законодавства міністром пояснює як необхідні та важливі заходи. А звернення до суду незаконно звільнених називає аморальним кроком, мовляв, як вони сміють шукати захисту.
 6. Паралельно Харченко розпускає вчену раду, гуртує навколо себе колабораціоністів та заляканих. Визначає кому і скільки дати надбавки. Звільняє з посад, призначає на посади осіб, які не відповідають кваліфікаційним вимогам.
 7. Усі дії супроводжуються нагнітанням масового психозу в середині колективу.
 8. Логічним завершенням є повний контроль над деморалізованим колективом та вільне користування ресурсами університету – матеріально-технічними, фінансовими, людськими, навчально-науковими.

Класична схема рейдерського захоплення. Вона так і була б реалізована до логічного завершеня, якби не об’єднані зусилля команди професіоналів, яку Квіт та його банда переслідували протягом року.

Чим завершилися експерименти з кадрами та приватними інтересами злочинного угрупування Квіта в Національному авіаційному університеті.

 1. Повне розбалансування роботи одного з найавторитетніших вищих навчальних закладів країни.
 2. Вимивання десятків мільйонів гривень з бюджету університету через фірми, підконтрольні Бадрудінову та Майснеру.
 3. Різке зниження рейтингу університету на ринку освітніх послуг.
 4. Згортання міжнародного співробітництва університету та зменшення кількості студентів-іноземців.
 5. Відволікання значного ресурсу державних, правоохоронних, судових структур на численні судові позови проти керівництва МОНУ та університету – десятки мільйонів гривень.
 6. Десять кримінальних проваджень проти Квіта, Бадрудінова, Майснера, Харченка.
 7. Кримінальне провадження проти дій Квіта, яке розслідує НАБУ.
 8. Десятки виграних проти банди Квіта судових позовів.
 9. Іміджеві втрати міністерства освіти і науки та держави Україна в найгучнішому корупційному скандалі в системі освіти в постмайданний період.

Таким чином, кадрові експерименти, коли вищим навчальним закладом починають керувати кримінальні елементи – Шульга, Авдєєв,  дикі комерсанти – Майснер, власники сміттєзвалищ – Бадрудінов, перестарілі науковці – Іванова, зрадники – Харченко, лаборанти – Калита не можуть не, завершуватися фіаско та значними збитками.

Але в системі освіти таке цілком можливо, бо самим міністерством можуть керувати недолугий міністр – Квіт, та бакалавр – Совсун.

Кивтуня и совсуня

Хоча один «плюс» в цій ситуації все-таки є – маєточок біля Гостомеля, який Бадрудінов збудував для свого кума Квіта, як компенсацію за численні злочини на користь бандитів.

От така от кадрова петрушка з цибулькою…


Коментарів 8 Додати коментар

Залишити коментар