Андрій Майснер пояснив, що міністр Квіт не причетний до зникнення 9 квартир Університету Киево-Могилянская академия.

Січ.19.2016. / Коментарів: 5

У листопаді 2015 року на сайті www.reider-nau.com вийшла публікація «Чому не відкрито кримінальну справу по факту пояснення президента Університету Квіта С.М., щодо зниклих квартир?»

 

 Нагадаємо, що президент Национального университета «Киево-Могилянская академия» Сергій Квіт завершив реалізацію інвестиційного договору, згідно з яким на території цього університету побудовано житловий будинок, який на обліку не значиться до цього часу.

Хоча у Державному акті на право постійного користування університетом земельною ділянкою від 02.03.2006 р. ЯЯ №392864 площею 0,1036 га, обліковується по бухгалтерському обліку, проте квартири – ні.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» виступав замовником будівництва житлового будинку в Подільському районі в кварталі між вулицями Волоською, Іллінською, Почайнинською та Григорія Сковороди відповідно до архітектурно-планувального завдання (АПЗ) №9908601041303 на проектування об’єкта для нового будівництва, затвердженого Головним архітектором м. Києва, начальником Головного управління містобудування та архітектури С.Бабушкіним 17.04.2000 р.

Між Національним університетом «Києво-Могилянська академія», який виступає Замовником, та Товариством з обмеженою відповідальністю «Пателі Лізинг», яке виступає Інвестор-Генпідрядником, було укладено договір на будівництво житлового будинку по вул. Г. Сковороди, 6 у Подільському районі м. Києва від серпня 2005 року № 09/05 С.

Вищевказаний договір передбачає здійснення будівництва та здачу в експлуатацію житлового будинку за адресою  вул. Г. Сковороди, 6 у Подільському районі м. Києва загальною площею: орієнтовно 4759,3 м2.

Ревізією встановлено, що згідно з даними бухгалтерського обліку університету надходження інвестицій, незавершене будівництво в обревізованому періоді не обліковується.

Робочу комісію з прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта «Житловий будинок в кварталі між вулицями Волоською, Іллінською, Почайнинською та Григорія Сковороди у Подільському районі м. Києва» створено згідно з наказом Президента НаУКМА № 387 від 31 серпня 2007 року, головою комісії призначено віце-президента з економіки та фінансів Дяченко Л.І.

Акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта – «Будівництво житлового будинку в кварталі між вулицями Волоською, Іллінською, Почайнинською та Григорія Сковороди у Подільському районі м. Києва» від 13.12.2007, затверджений розпорядженням Подільської районної ради від 28.12.2007 № 2149, зареєстрований управлінням державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва 29.12.2007 № 538. Вказаний Акт підписаний представником Замовника – Національного Університету «Києво–Могилянська Академія».

У розпорядженні Подільської районної в м. Києві державної адміністрації від 28.12.2007 р. № 2149, яким затверджено зазначений Акт державної приймальної комісії від 13.12.2007 р., вказано «замовнику передати, а відповідним експлуатаційним організаціям прийняти на свій баланс об’єкт і зовнішні мережі, що прийняті в експлуатацію, у встановленому порядку згідно з додатком». Проте розпорядження було виконанє «дивним» чином.

В порушення вимог п. 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2.4, п. 2.5 Інструкції  з обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 р. № 64 (із змінами та доповненнями), при наявності акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта від 13.12.2007 р., в бухгалтерському обліку не відображено основний засіб – житловий будинок (субрахунках 401 «Фонд у необоротних активах за їх видами» та 103 «Будинки та споруди»).

Ревізією встанровлено, що вказане порушення призвело до заниження в обліку вартості основних засобів на суму 32 408 000 грн.

А також не обліковуються по бухгалтерському обліку університету 9 квартир загальною площею 797,97 кв. м, розрахунковою вартістю 4 230 359,68 грн., які відповідно до протоколу розподілу та схеми розташування квартир в житловому будинку № 6 по вул. Г.Сковороди у Подільському районі м. Києва (відповідно до п. 1.4 угоди від серпня 2005 року № 09/05 С) розподілені для університету «Києво-Могилянська академія». Протокол розподілу підписано двосторонньо, університетом «Києво-Могилянська академія» та та ТОВ «Пателі Лізинг».

Відповідно до протоколу засідання інвентаризаційної комісії № 1 від 04.06.2008 р., затвердженого президентом університету Квітом С.М., «житловий будинок оприбуткований на баланс бути не може, оскільки він переданий експлуатаційній організації відповідно до акту державної приймальної комісії».

Викладене вище (повний виклад на сторінці http://reider-nau.com/chomu-ne-vidkrito-kriminalnu-spravu-po-faktu-poyasnennya-prezidenta-universitetu-kvita-s-m-shhodo-zniklih-kvatir/) прокоментував в.о. проректора НАУ Майснер…

В.о. проректора НАУ Андрій Майснер, який вважає себе фахівцем у роботі контрольно-ревізійних комісій та фінансових інспекцій пояснив, що Міністр Квіт на той час поступив цілком законно. Далі – мовою оригіналу: «Оскільки університет безпосередньо не здійснював будівельні роботи і не проводив видатки бюджетних коштів на будівництво житлового будинку, тому за даними бухгалтерського обліку не відображалися надходження сум інвестицій, не обліковувалось незавершене та завершене будівництво. Діяли в межах законодавства і Договору».

Так і хочеться сказати: «Ай, да Майснер, ай, да сукин син!». Звик мозки прибиральницям «пудрить». Майснер, виявляється, справжній еквілібрист. Адже він не дав відповіді на ключове запитання: «Куди подівалися 9 квартир по вулиці Г. Сковороди, 6 у Подільському районі м. Києва?» Адже в них живуть люди!

 


Коментарів 5 Додати коментар

Залишити коментар