Блокадний прорив

24993489_851756788340402_3483489242672848639_n

 

Блокадний прорив
Нарешті оприлюднено наказ про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора НАУ. Понад 900 …

Опубликовано Ярославом Козачком 11 декабря 2017 г.

 

Блокадний прорив

Нарешті оприлюднено наказ про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора НАУ. Понад 900 днів один з провідних університетів країни перебував у блокаді – правовій та моральній. Без легітимного керівника, без права на конституційний захист членів колективу, без жодної відповіді по суті на десятки звернень щодо порушень законодавства до АП, КМУ, МВС, СБУ, Генпрокуратури і Міносвіти. Можна як мантру повторювати аргумент про «політичну доцільність» такої правової паузи, але не можна пояснити цинічне порушення законодавства чиновниками і приховати очевидну корупційну складову в діях очільників Міносвіти.

Що пережив колектив університету за цей «бєспрєдєльний» час? Сотні судових засідань і десятки рішень судів не на користь призначеного МОНУ тимчасового керівництва, десятки відкритих кримінальних проваджень.
Десятки незаконних реорганізацій. Сотні незаконно звільнених, зацькованих та «реорганізованих», які вимушені були залишити роботу в університеті. 

П’ять виконуючих обов’язки ректора! Рекордний хабар за виконання рішення суду. Засідання в он-лайні спеціально створеної МОН комісії щодо НАУ, яка визнала незаконність дій і самого факту призначення тимчасової адміністрації, але МОН висновки комісії до уваги взяло, але публічно проігнорувало.

З якими «здобутками» підійшов до виборів університет? З розбалансованою системою управління, з критичним морально-психологічним кліматом в колективі, з поділом на «своїх» і «чужих». З падіннями в усіх рейтингах.
Освітянська спільнота була шокована унікальними, але освяченими міністерством призначеннями проректорів без наявних елементарних кваліфікаційних вимог! Громадяни стали свідками ще одного унікального явища: двох працюючих проректорів, яким обрано запобіжний захід носіння електронного браслету, які очікують вироку суду за тяжкі злочини!
У НАУ є навіть проректор з дипломом про вищу освіту сумнівного походження. Звичними для колективу стали проректори без наукового ступеня, вченого звання, жодного дня досвіду роботи у вищій школі! Країна була шокована керівниками, дії яких вказують на явні розлади психіки, стріляниною та побиттями в університеті. А призначення на виборні посади без проведення виборів і без статусу в.о., або з непристойно пролонгованим статусом в.о. стало звичним явищем.

До виборів ректора університет підходить з неймовірно роздутим адміністративним апаратом, укомплектованих людьми з «вулиці», середня зарплата яких орієнтовно у рази вища, ніж у науково-педагогічних працівників. 

Ми побачили гуртожитки, які з майнового реєстру університету перекочували у приватні руки, зруйнований корпус головного механіка, мільйонні зарплати, вимивання коштів на пам’ятники, хореографію, ремонти, десятки «пустих» закордонних відряджень в.о. ректора та проректорів та багато чого дикого і безглуздого, що обов’язково отримає правову і моральну оцінку в найближчій перспективі.

Нарешті блокаду знято. Непрофесійно, двома наказами під одним номером. Без вибачень і пояснень. Наказами, які викликають логічні запитання: чому наказ про вибори підписаний 22 листопада, а оприлюднений 11 грудня 2017 року? Для кого фора у три тижні? Знову бажання погратися із Законом? Чи може вагалися? Не передумаєте? Бо таке вже було у 2015 році, коли екс-міністр С.Квіт двічі призначав вибори ректора в НАУ і двічі їх скасовував заднім числом.

Що буде? Будуть непрості вибори ректора. Буде багато цікавого, бо суспільство і освітянська спільнота мають знати ще більше правди. Будуть викриття. Несподівані, неприємні для високопосадовців. З кримінальними для них перспективами. 

Настав час рятувати університет. «Відмотувати» ситуацію. Завдання складне, але реальне.

Все буде добре)

Джерело: facebook


Коментарі закриті.