У разі прийняття законопроекту про освіту БУДЕ СКОРОЧЕНО БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ педагогічних і науково-педагогічних працівників – Мінфін

Лип.4.2017. / 1 коментар

1413452119_39354

Міністерство фінансів відреагувало на проект Закону України “Про освіту” та підкреслило основні пункти не готовності та проблеми, які відбудуться в разі його прийняття.

Підготовлений до прийняття проект Закону фінансово не забезпечений і не буде реалізований з наступного року. Також фінансово не забезпечено створення Національного агенства кваліфікацій, центрів сертифікації вчителів які йдуться у запропонованій редакції закону. Близько 100 млрд гривень на це не передбачено на даний момент і відповідні ресурси на реалізацію законопроекту не закладені, а також не входять в Основні напрямки бюджетної політики на 2018-2020 які затверджені Кабінетом Міністрів України.

Міністерство фінансів наголосило, що прийняття законопроекту в такому вигляді над яким Міністр освіти Гриневич так працює, буде черговим популістичним кроком і приведе в першу чергу до скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників і не тільки.

 

В свою чергу ЦК Профспілка звернулась до профільного комітету щодо законопроекту «Про освіту» з вимогами не допустити звуження гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та спеціалістам освіти щодо рівня оплат праці, фінансування галузі,  запровадження 36 годинного робочого тижня для вчителів тощо.

Профспілка категорично виступає проти запровадження норми про встановлення мінімального посадового окладу педагогічного працівника на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатної особи замість проголосованої у першому читанні норми про мінімальний оклад педагога на рівні трьох мінімальних заробітних плат.

Не можна погодитися з нормою законопроекту стосовно забезпечення державою асигнувань на освіту в розмірі не меншому 7% валового внутрішнього продукту. Адже фактичні обсяги фінансування освіти в розмірі 6-7% внутрішнього валового продукту забезпечують лише часткове фінансування навчальних закладів. Видатки в такому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України «Про освіту». Наполягаємо на  гарантіях щодо забезпечення державою бюджетних асигнувань на освіту в розмірі, не меншому десяти відсотків валового внутрішнього продукту 

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Більш детальніше із зверненням можна ознайомитись тут komtet-osvti-do-zakonu-pro-osvtu-druge-chitannya.pdf

123

Це не державний підхід. Законопроект про освіту у такому вигляді не можна приймати. Це першочерговий популізм міністра, який приведе до ще більших проблем і ще більшої розрухи освіти в Україні. 

Нагадаємо, що І.Фаріон наголосила про знищення української освіти під егідою міністра освіти і науки України Л.Гриневич.

 

 


Коментар 1 Додати коментар

  • Нейметься їй. Хоче виіпнутись хоть чимось, а ума не хватає. І саме смішне, що МінФін назвав це популізмом!!! Не дураки ж сидять там.
    І намікнули їй, ВЧИТЕЛЬЦІ, що фінанси які потрібні не входять в Основні напрямки бюджетної політики на 2018-2020 які затверджені Кабінетом Міністрів України (!) і вона ж міністр!!! йолки-палки …
    Хай топає вчителькою, пора гнати в шию! разом з її замами

Залишити коментар