Чи потрібно МОНУ два заступники з питань вищої освіти?

Чер.7.2017. / 1 коментар

Чи потрібно МОНУ два заступники з питань вищої освіти?

Рашкевич проти Ковтунця.

img_0392_650x410

Розмови про те, що В.Ковтунцю, якому Л.Гриневич доручила займатися питаннями вищої освіти, міністр судомно шукає заміну, велися давно. Причин називали кілька.

Перша полягала в тому, що В.Ковтунець одразу після призначення першим заступником міністра налагодив тісніші, ніж потрібно для роботи, стосунки з давнім опонентом Л.Гриневич, першим заступником голови профільного комітету ВР України В.Співаковським.

Другий – у тому, що В.Ковтунця не сприйняли ні в колективі міністерства, ні освітяни, оскільки він виявився далеким від проблем вищої освіти, яку мав би реформовувати.

Третій – банальний. В.Ковтунець погряз у фінансових оборудках, за що в міністерстві справедливо отримав принизливе прізвисько «каса».

Швидше за все причиною можливої відставки В.Ковтунця стали усі перелічені фактори. Спорадичні спалахи активності, які характеризували діяльність Квіта – Совсун, залишилися в основі роботи Гриневич – Ковтунця.

Проходять роки, а стабільності та системності в роботі міністерства не додалося. Це стосується, зокрема і такої важливої галузі як вища освіта.

Хочеться вірити, що визнаний фахівець Ю.Рашкевич зможе виправити ситуацію і повернути довіру до міністерства у сотень тисяч освітян, які працюють у вищій школі. Але це можливо лише за двох обставин: відставки В.Ковтунця та зрозумілій і адекватній поведінці Л.Гринеіич.

Першу обставину припустити набагато легше.

А друга, на жаль, може передбачати наявність аж двох заступників з вищої освіти, що може призвести до ще більшого хаосу у вищій школі.

 


Коментар 1 Додати коментар

  • Співаковський – гарний фахівець, чесна, порядна людина, вводить в законодавство про вищу освіту важливі доповнення. А Ковтунець – просто чиновник, який за віком , мабуть, вже багато чого не встигає. І то, що в МОН безлад і корупція – це відомо всім. Гріневич багато приділяє уваги підручникам школи та фотографуванням типа”Щасти на ЗНО” (і додуматись до цієї дурниці – “Щасти” – як в казіно. Тобто: “Знань не має, так хай хочь підфартить! ), а не наводить порядок в МОН.

Залишити коментар