Чи виправлена помилка, чи Квіт «подався» у педагоги?

Кві.2.2016. / 1 коментар

 

На інформаційному порталі України з’явилася стаття «МОН УКРАЇНИ СКАСОВАНО КООРДИНАЦІЮ ТЕМ ДИСЕРТАЦІЙНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ». В статті йдеться про те, що: «29 березня 2016 р. МОН України прийнято наказ «Про визнання такою, що втратила чинність, постанова Президії Вищої атестаційної комісії України і Президії Академії педагогічних наук України від 13 лютого 2008 року № 1-01/2/1-7/1-66» «Про координацію тем дисертаційних досліджень здобувачів наукових ступенів доктора і кандидата педагогічних та психологічних наук».

До відома. Постановою «Про координацію тем дисертаційних досліджень здобувачів наукових ступенів докора і кандидата педагогічних та психологічних наук» було рекомендовано вченим радам наукових установ і вищих навчальних закладів після розгляду й схвалення тем докторських та кандидатських дисертацій з педагогічних і психологічних наук направляти матеріали для узгодження тем у Міжвідомчу раду з координації наукових досліджень з педагогічних і психологічних наук в Україні (далі – Рада), яка функціонує при АПН України».

Тематику дисертаційних досліджень необхідно було узгоджувати в Раді за паспортами наукових спеціальностей у галузі педагогічних та психологічних наук.

Виникає законне запитання: « Чи то ініціатива Квіта, чи дійсно за поданням Президента АПН України В.Г.Кременя та інших фахівців виправлена помилка? Чи Квіт на останок «подався» вже  у педагоги?

Квит 5

Насправді педагогічні та психологічні науки у цьому аспекті залишилися на самоті. В інших науках давно скасовано цей анахронізм. Довго «пручалися» гуманітарні науки, але вже давно і вони «на волі».

Цим актом Квіт просто хотів показати себе «солідарним» з академічною спільнотою. Можливо ще трохи «балів» набрати як європейський реформатор, можливо «догледів» те, що не здатна була зробити «головний науковець» країни Інна Романівна навіть з висоти свого поважного наукового досвіду та глибокого доробку. Все можливо.

Але є факт, який схвально сприйнятий академічною спільнотою. Шкода, що для цього потрібно було цілих два роки! Хоча, небезпека залишається. При такому «пильному та фаховому» керівництві науковим напрямком МОН, цілком можливим є захист робіт на одну й ту ж тематику різними науковцями в різних регіонах України. Бо знову нічого не запропоновано натомість.

Ця незнищенна традиція руйнувати і не пропонувати є візитною карточкою недолугої пари з МОН.

 

 


Коментар 1 Додати коментар

Залишити коментар