Чому зникли надбавки?

Спочатку наведемо коментар начальника планово-економічного відділу Н. Муравської: «Складність полягає в тому,  що одна половина наших співробітників отримує заробітну плату за загальним фондом бюджету університету, а друга  половина — за спеціальним фондом. Для забезпечення зарплати за спеціальним фондом університету доведеться залучати додаткові джерела  надходжень…  Тому  2017 рік буде для нашого  навчального  закладу непростим. Доведеться докласти знач’ них  зусиль  для збереження  нинішнього фонду  заробітної  плати,  який дозволить і надалі виплачувати працівникам заохочувальні надбавки і премії».

1

Ісаєнко коментує ситуацію по іншому. Члени вченої ради університету розповідають, що Ісаєнко ледь не на кожному засіданні запевняє, що на рахунку університету є багато коштів, що їх вистачить на всі виплати, в тому числі, і на 20% надбавки та апелює до головбуха В. Харлана, який тільки киває головою. Він точно знає істинний стан справ і його поведінка свідчить лише про одне: спецфонд бюджету університету, який дбайливо накопичувався командою Миколи Кулика, вже профукано!

На  підтвердження цього пролунав і перший дзвіночок про наближення справжньої фінансової катастрофи: усі працівники, отримавши заробітну плату за квітень, з  неприємним здивуванням помітили, що вона стала меншою на 20%. Обіцяна Ісаєнком 20% надбавка випарувалася. Виникає запитання: як  формуються і на що йдуть спецкошти університету? Спробуємо розібратися.

Статистика показує, що понад 80% спецфонду формується за рахунок плати за навчання студентами контрактника ми. Решта — за рахунок наукової та господарської діяльності. Тобто,  фінансову «погоду» в університеті формують студенти контрактники.

Під керівництвом ректора М.Кулика в університеті проводилися заходи щодо забезпечення набору на навчання українських та іноземних студентів. Відтак, за кількістю поданих заяв НАУ увійшов у ТОП 5 кращих в Україні.

З приходом до університету у 2011 році проректора з міжнародних зв’язків Ірини Зарубінської було  спочатку зупинено падіння кількості іноземних слухачів  та студентів, а потім почалося її помітне зростання. Іноземці приїздили до університету цілими академічними групами.

Одночасно із зростанням кількості студентів контрактників здійснювалося гра мотне планування суми плати ними за навчання. Незалежно від курсових коливань, кожен іноземець вносив до університету 2100 доларів США.

Політика щодо плати за навчання українськими студентами контрактника ми була також продуманою та збалансованою, виходячи з авторитету та іміджу університету,  ситуації на ринку освітніх послуг за різними спеціальностями.

Такі заходи укупі з постійно зростаю чим контингентом студентів контрактників  дозволили накопичувати обсяг спецфонду університету, що дало ректору М.Кулику підстави запланувати введення з 1 жовтня 2015 року 20 відсоткової надбавки до посадових окладів усім працівникам університету.

У серпні 2015 року університет був захоплений рейдерським угрупуванням і реалізувати задумане не вдалося. А накопичений спецфонд університету вже другий рік без дарно розбазарюється. Спочатку рейдерською «командою» Харченка, а з вересня 2016 року — ними ж під керівництвом Ісаєнка.

Ось конкретні факти. За інформацією з ЄДЕБО, зараз в університеті на 1 курсі (рейдерський, «провалений» набір 2016 року) існують близько 40 неповних академічних груп з кількістю студентів у кожній від 3 до 15 осіб.

Виникає логічне запитання: в якому ще внз для трьох студентів читаються лекції, проводяться семінарські та лабораторні заняття, причому, за державний кошт?! І все це, не дивлячись на лист МОН від 16 вересня 2016 року, який зобов’язує керівників університетів вжити негайних заходів щодо: або переведення студентів на інші спеціальності в межах конкретного навчального підрозділу, або їх переведення до інших структурних підрозділів університету, або  переведення до  інших вищих навчальних закладів.

Проте через некомпетентність проректора Іванової та в.о. ректора Ісаєнка це не було виконано. Як наслідок, університетські гроші на утримання неповних академічних груп продовжують витрачатися протягом усього навчального року, провокуючи їх додаткову витрату. Не випадково тимчасове керівництво університету вимушено було конвульсивно, двічі за навчальний  рік,  силовим шляхом коригувати штатний розпис кафедр і  скорочувати ставки викладачів.  Хіба можуть кафедри ефективно працювати в таких умовах?!

ЗМІ також інформували і про те, що Ісаєнко разом із своїм давнім поплічником Тімохіним, якого він привів із собою з НПУ ім. М.П.Драгоманова, запровадив схему «вимивання» з університету коштів, які платять за навчання іноземці. Внаслідок цієї афери до університету надходить лише 1400 доларів США, тобто на третину менше, ніж раніше. Зрозуміло, з якою метою була задумана ця афера і кому йде третина коштів в кишеню. Кількість же іноземних студентів, через наявність в університеті рейдерського угрупування і породжуваної ним нестабільності, знову падає.

Ісаєнко провів через вчену раду університету нові суми плати за навчання також і українськи ми студентами контрактниками, зруйнувавши збалансовану систему її визначення для кожної спеціальності, яка добре себе зарекомендувала. Цікаво, чи знає про це начальник ПФВ Наталія Муравська?

Отже, обсяг надходжень до спеціально го фонду бюджету університету від плати за навчання студентами контрактниками постійно зменшується, а витрати, як виявилося, зростають і зростають.

Е-декларації  вже  виявили  розміри величезної заробітної плати, яку призначили собі за рахунок спецкоштів університету члени рейдерського  угрупування на чолі з Ісаєнком, що викликало справжню бурю гнівних відгуків у колективі. Адже практично кожен  з  членів «команди» Ісаєнка став в університеті мільйонером за рахунок спецкоштів, зароблених не ними.

На  цьому тлі відбувається справжнє божевілля в сфері «реорганізації» університету. Ліквідуються структурні підрозділи,  які  добре працювали, і  одночасно створюються різноманітні відділи, служ би, функції яких буквально «висмоктані з пальця» і нікому не зрозумілі, а їх керівниками призначаються  віддані Ісаєнкові особи з  сумнівними професійними та людськими якостями, але з величезними заробітними платами.

Одних лише помічників в.о. ректора стало аж п’ять осіб (нонсенс!). Чим вони займаються, отримуючи заробітну плату у десятки тисяч гривень? Одна лише горезвісна «технолог»  з  проведення виборів Роза Вінецька, яка вже «відмітилася» фальсифікацією виборів органів студентського самоврядування, чого варта!

Верхом цинізму Ісаєнка стало створення в університеті за допомогою пройдисвіта (судячи з вчинків) декого Пархоменка т.зв. «Групи швидкого реагування» у понад 20 осіб, які отримують заробітну плату, що значно перевищує професорську. І також за рахунок спецфонду університету. Як виявилося, основ ним її завданням є цілодобова охорона «тіла» Ісаєнка від «замаху» (і кому воно тільки потрібне?!) та кабінетів рейдерів від «захоплення «старою командою», а також стеження за співробітниками.

Повторюючи «славу» свого  вчителя  Бабака, Ісаєнко придбав за рахунок спецкоштів понад 100 відеосистем для здійснення відеоспостереження за співробітниками. Працівники університету розповідають, що те ж робив Бабак незадовго до свого ганебного фіаско у 2007 році. Тим же шляхом йде і його вихованець Ісаєнко. Що ж, «у добру путь»!

Під «проводом» Ісаєнка триває справжня авантюра із започаткування в університеті в Києві підготовки пілотів, що, за свідченням фахівців, по перше, є злочином, а по друге, у випадку її реалізації, багато мільйонним тягарем ляже на  плечі університету, висмоктуючи рештки спецфонду.

Таке враження, що реалізується зловісна погроза члена «команди» Ісаєнка Майснера річної давнини, коли той заявив, що у випадку його звільнення, він «залишить після  себе  пустелю». Знаючи  його моральне обличчя та «діяння» в НАУ, є величезний сумнів, що у цього покидька колись була чи є мама… На жаль, атмосфера страху та зневіри, яка заполонила університет через відсутність покарання та реагування міністерства на дії рейдерів, породжують… мовчання. Мовчать керівники підрозділів, хвилюючись за своє крісло, мовчать члени вченої ради університету, мовчки голосуючи за злочинні за своєю суттю рішення, які вносить «сам», або його поплічники.

Проте все більше працівників університету відверто обурюються діями Ісаєнка та його «команди», які ведуть університет до прірви, до іміджевого та фінансового банкрутства. До більшості вже приходить розуміння того, що авторитет університету, який дбайливо створювався та оберігався багатьма поколіннями працівників та  студентів, стрімко падає, що скоро може статися так, що не буде звідки брати гроші навіть на звичайну зарплату. Тобто, критична маса обурення та протесту вже утворилася. Це дає надію на визволення університету від заїжджих аферистів та покидьків.

Наведені факти якраз і свідчать про причини відсутності обіцяної рейдерами 20% надбавки.

Газета reider-nau


Залишити коментар