Чи намацає дно підготовка ІТ-шників у НАУ?

Чер.5.2019. / Коментарів: 2

Ще не всі члени колективу встигли перечитати матеріал про те, як «пан-шпійон-жандарм Сізіков» намагається «поліпшити» підготовку спеціалістів на факультеті кібербезпеки, комп’ютерної та програмної інженерії, як порадував Ісаєнка новий рейтинг вишів DOU 2019.

photo_2019-06-05_10-30-01

Могилянка та Український католицький університет очолюють рейтинг

Загалом українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися: у середньому готовність рекомендувати свій виш / факультет складає 6,1 бала з 10. Цей показник майже не змінюється за 4 роки наших спостережень, що може свідчити про відсутність помітних змін в українській вищій ІТ-освіті останнім часом.

Цього року багаторічний лідер рейтингу НаУКМА розділив першу сходинку рейтингу з УКУ (Українським католицьким університетом). Готовність рекомендувати НаУКМА цьогоріч складає 9,4 бала з 10, а УКУ — 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначима).

За лідерами слідують Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бала з 10) та ДонНУ ім. В. Стуса (7,7 бала з 10).

Два харківські виші — ХНЕУ та ХНУРЕ — продовжують утримувати позиції на початку списку. Готовність рекомендувати ХНЕУ складає 7,8 бала з 10, ХНУРЕ — 7,5 бала. При цьому ситуація в ХНУРЕ відрізняється на окремих факультетах: випускники та студенти факультету комп’ютерних наук помітно частіше готові рекомендувати свій виш та факультет, ніж випускники та студенти факультету комп’ютерної інженерії та управління (факультети оцінили на 8,0 та 6,6 бала відповідно).

Сумський державний університетКНУ ім. Шевченка та Чернівецький національний університет ім. Федьковича також отримали оцінки вищі за середній показник серед всіх університетів. СумДУ оцінили на 7,1 бала з 10, КНУ — на 6,9 бала, ЧНУ ім. Федьковича — на 6,7 бала.

Оцінки КПІ ім. СікорськогоЛНУ ім. ФранкаДУТ, а також ХНУ ім. Каразіна та ХАІ знаходяться на середньому для всіх університетів рівні. ЛНУ оцінили на 6,4 бала з 10, КПІ — на 6,2 (але оцінки ІПСА та ФПМ вищі за середні — 7,3 та 6,6 бала відповідно), ХНУ — на 6,2, ДУТ — на 5,8, ХАІ — на 5,7 бала з 10.

Близькі до них оцінки ХПІ та Львівської Політехніки (5,6 та 5,5 бала з 10 відповідно), проте це вже нижче середнього рівня для всіх університетів.

До вишів-аутсайдерів за результатами нашого рейтингу, як і минулого року, належать ОНПУ (5,3 бала з 10), ДНУ ім. Гончара(5,1 бала), ВНТУ (4,7 бала) та НАУ (4,5 бала).

 

Згідно з рейтингом НАУ опустився на 20 місце серед університетів, які здійснюють підготовку спеціалістів ІТ. Ще донедавна наш університет входив у 5-ку кращих. Але тепер впевнено сповзає донизу і дуже скоро намацає дно.

У чому причина такої ситуації?

В першу чергу в тому, що на посаду керівника відповідного навчального підрозділу подружжя Ісаєнків призначило не фахівця в ІТ, а подругу сім’ї Олену Азаренко. Це при тому, що на факультеті велика кількість своїх авторитетних спеціалістів.

Нагадаємо, що професор О.Азаренко фахівець з акустики, яка має таке ж відношення до ІТ як глистознавство до авіації.

А основною причиною такого дивного призначення є те, що родина Ісаєнків часто гостювала у родини Азаренків,  коли ті ще мешкали у Севастополі.

Другою важливою причиною скочування якості підготовки спеціалістів є  те, що Ісаєнко в буквальному смислі слова вибиває визнаних фахівців з університету. Згадайте хоча б як цькували професора М.Сидорова, професора Ю.Зіатдінова. Як не дають сьогодні працювати іншим професорам та доцентам, прізвища яких не називаємо, бо Ісаєнко одразу відкриє полювання сізіковими і на них.

Третя системна причина полягає в тому, що на розвиток матеріально-технічної бази факультету в останні роки не виділяється жодної копійки. Комп’ютерна техніка застаріла, ліцензоване програмне забезпечення відсутнє, презентабельний вигляд мають лише кабінети адміністраторів. А навчальні аудиторії та лабораторії нагадують стайні.

Четверта причина полягає в нелогічних реорганізаціях навчальних підрозділів, які ініційовані родиною Ісаєнків. Для глистознавця вони всі однакові. Звалити в одну кучу і кібербезпеку, і програмування і комп’ютерну інженерію міг тільки повний невіглас, якщо не вживати термін «ідіот» з етичних міркувань.

Якщо є мета розвивати ці напрямки, то потрібно вкладати кошти в кожен з них окремо, а не вбивати безгрошів’ям і хоронити в одній братській могилі.

Пята причина полягає в тому, що викладачам платять копійки. Кращі шукають кращих умов. Викладачі давно не отримували достойної оплати своєї  праці, бо весь спецфонд вимивається Андрієвським та Ісаєнками.

Не вкладаючи кошти в розвиток навчально-наукової бази, годі сподіватися на високі рейтинги. Це стосується не тільки означеного факультету, але й інших навчальних підрозділів НАУ.

Фальшивий ректор – фальшиві успіхи.

isayenko

За матеріалами: dou.ua

 

 


Коментарів 2 Додати коментар

  • Вполне ожидаемо – НАУ дно! Спасибо за это исаенко и его команде

  • Цілком пристойний заклад. Донька задоволена. А те що інші універи собі рейтинги купили, так то хай на їхній совісті залишається. Не треба обливати багном.

Залишити коментар