Деморалізовані «реформами» Квіта-Совсун викладачі та керівники   профтехосвіти «опустили руки»?

 

Саме сьогодні необхідна моральна підтримка викладачам та керівникам профтехосвіти, у яких після руйнівних реформ проведених «молодою командою» на чолі з Квітом  «опустилися руки»….

55_479

Сталася не просто чергова страшна помилка від «унікальних реформаторів», відбулася спроба знищення цілого сегменту освіти – професійно орієнтованої. Навіть коли молода держава відкрила освітні «шлюзи» і дозволила отримувати вищу освіту всім, хто цього забажає, за бюджетні чи за власні кошти, все одно понад десяток міністрів освіти не наважувалися закривати профтехосвітні заклади. Навіть коли масово закривалися заводи та фабрики, вони розуміли, що держава потребуватиме кваліфікованих робітничих рук.

 

Знищивши профтехосвіту, відродити її буде просто неможливо. Так само як і відбудувати тисячі дитячих садочків, які через демографІчну кризу повсюдно закривалися. А після підвищування народжуваності, черги в дитсадки вишикувалися на роки вперед. Великі забудовники, здаючи в експлуатацію величезні житлові комплекси, не переймаються соціальною інфраструктурою, не виконують свої зобов’язання перед громадами, примітивно вирішуючи проблему через хабарі.

І нищення профтехосвіти Квітом-Совсун відбулося не просто свідомо, а цинічно – без проведення аналізу, прогнозу, потреби держави у робітничих професіях, регіональних особливостей тощо. І в цьому випадку зрезонували і бажання одним рішенням перевести ПТУ на місцеве фінансування, і невміння глибоко проаналізувати ситуацію, бо досвідчених фахівців на посадах в Міносвіти змінили «грантоїдні» хлопчики та дівчатка без відповідного життєвого та фахового досвіду.

В результаті – керівники та викладачі профтехосвітніх закладів сприйняли експеримент над ними як сигнал до відсутності перспективи для них. Вони намагаються самотужки запропонувати суспільству свої послуги і переконати його у своїй потрібності.

Наприклад, тернополяни пропонують і операторів комп’ютерного набору, і конторського службовця, і обліковця, і продавця з лотка тощо. Свої послуги пропонують і профтехосвітяни з інших регіонів. Це перші реальні кроки самозахисту і самозбереження. Це своєрідний спротив реформаторським прорахункам «молодої команди Квіта».

Залишається лише сподіватися, що новий Міністр Л.Гриневич, яка практично врятувала профтехосвівту від знищення в якості голови профільного комітету, спрямує розвиток профтехосвіти в те русло, яке буде корисне для держави.


Залишити коментар