Драма у чотирьох повних абзацах. АБЗАЦ №2. Знищення авіаційно-технічної складової

Лис.14.2019. / Коментарів: 2

photo_2019-10-21_10-26-19

Коли Глистаєнко М.В. прийшов у УНА в якості виконувача обов’язки ректора, ейфорія затьмарила залишки його і без того куценького розуму. він почав уявляти себе великим топ-менеджером, який прийшов зробити університет кращим.

Глистаєнко М.В. пошив собі авіаційну форму і почав носити її цілодобово. Кажуть, навіть спав у ній. Табличка перед дверима до його кабінету свідчила: “Кандидат технічних наук, доктор біологічних наук”. Ці словосполучення красномовно говорили відвідувачам про те, що він начеб то свій, напівтехнарний. Але глистаєнковські технічні науки – дослідження характеристик бродильних апаратів, які до авіації мають такий же стосунок як і його біологічні досліди над вмістом коров’ячого гімна.

Та, щоб довести свою дотичність до авіації, у перший рік правління він навіть купив літак (за університетські гроші звісно). Потім, набагато пізніше, колектив УНА зрозуміє, що цей літак Глистаєнко М.В. буде використовувати не лише для свого піару, а для заробляння грошей через сумнівні оборудки з підпільними авіашколами.

То до студентів-першокурсників спікірує на день посвяти студентів до Державного музею авіації, то як, Карлсон прилетить до мінісерства. При цьому обов’язковим елементом кожного івенту з літаком є фотографування, позування, ботоксна посмішка і інші піар-акції…

Але авіатори не визнали Глистаєнка М.В. своїм. Вони зненавиділи його і його чисельну родину, на яку доводиться горбатитися усім колективом. Тим паче що Анусдрієвський І.Д. і Гвалтунець В.В. постійно шепотіли йому на вухо: “На кой х… тобі ця авіація і технарі? Будівництво комерційного житла на території УНА – це твоє майбутнє! З авіації ти не заробиш стільки,  як на будівництві. Залишок життя будеш жебракувати. А у тебе дружина, донька в Канаді.” Глистаєнко М.В. погодився з їх аргументами і почав знищувати авіаторів і авіаційно-технічну складову в УНА.

У жовтні 2017 року Глистаєнко М.В. за надутими, юридично не обґрунтованими звинуваченнями, звільняє доктора технічних наук Шмарова В.М. з посади директора Аерокосмічного інституту.

Для довідки: Валерій Шмаров на початку 1990-х років брав участь у розробленні першої Національної космічної програми України, був першим заступником генерального директора Національного космічного агентства. У 1993–95 роках обіймав посаду віце-прем’єр-міністра з питань військово-промислового комплексу, у 1994–96 роках був міністром оборони, потім – депутатом Верховної Ради. У 2002–2005 роках був генеральним директором компанії “Укрспецекспорт”.

Незабаром після звільнення, у Шмарова В.М. загострилася хвороба і через декілька місяців він помер. Перед смертю Валерій Шмаров  сказав одному з своїх друзів: “Він вбив мене своїм звільненням”. А у вересні 2019 року Глистаєнко М.В. своїм наказом ліквідував і Навчально-науковий Аерокосмічний інститут. В авіаційно-космічному напрямі підготовки фахівців для держави залишився Аерокосмічний факультет.

Раптом з’ясувалося, що цей факультет має у своєму складі 12 кафедр. Така цифра для Глистаєнка М.В. була скажено великою і він ліквідував три кафедри. Але, на його думку і це забагато для “Уже Не Авіаційного”. На черзі на ліквідацію визначено ще декілька базових кафедр авіаційного напряму. Щоб якось виправдатися перед колективом і показати свою роль «мудрого» керівника, Глистаєнко М.В. почав звинувачувати колектив і керівників факультету, мовляв погано працюєте, мало грошей заробляєте в університетську казну.

Під час виборів ректора УНА на посаду ректора претендувало багато достойних людей з різних кафедр і різним досвідом – В.Чепіженко, М.Кулик, В.Хращевський, О.Корченко, І.Дуднік та інші. хтось набрав більше, хтось менше голосів. І кожен з них у випадку перемоги, не заподіяв би такої колосальної шкоди університетові, як це зробив халуй Анусдрієвського Глистаєнко.

І результати виборів вже у першому турі були сфальсифікованими через тотальний пресинг, залякування, формування дільничних комісій зі «своїх» людей, запрошення на чай керівників підрозділів з вимогою задіяти адміністративний ресурс. Але навіть таких гудманянів, чемакіних, запорожців, бойченків, ягодзінських, юдіних, сопілок виявилося недостатньо для «перемоги». Банкетний стіл, який накрив Глистаєнко для Анусдрієвського і своїх посіпак, з’їли посіпаки меншого калібру.

Тоді стало зрозуміло, що без фальсифікації Глистаєнко не переможе.

Після фальсифікації результатів виборів Глистаєнко почав масові чистки колективу. Були звільнені проректори, директори інститутів, завідувачі кафедр, професори, доценти, завідувачі відділів, фахівці, лаборанти – всі ті, хто не визнав Глистаєнка переможцем.

Усього за два роки управління Глистаєнком університетом звільнилося понад 800 осіб, які складали кадрову основу колись могутнього УНА.

Аналіз результатів управління Глістаєнком М.В.  освітнім процесом за період  2018 – 2019 роки показав, що в УНА було відкрито 5 спеціальностей:  “Політологія”; “Туризм”; “Право”; “Цивільна безпека”; “Психологія” (докторантура).  Увага! Жодна з відкритих спеціальностей не пов’язана з авіацією! Також у цей період було відкрито 39 нових освітньо-професійних програм, тільки чотири з яких (аж 10%!) хоч якось пов’язані з  авіаційно-технічним напрямом. Ось ці програми: “Комп’ютерно-інтегровані технології та системи керування на авіаційному транспорті”; Логістично-інформаційне забезпечення експлуатації повітряних суден”;  “Програмно-апаратні засоби криптографічного захисту безпілотних аерокосмічних комплексів”; “Аерокосмічні комплекси”.

У період  2018 – 2019 роки Глістаєнком М.В.  було ліквідовано:

– Авіаційний Навчально-тренувальний центр (FTO);

– Навчально-науковий інститут “Інформаційно-діагностичних систем”;

Для довідки: Інститут “Інформаційно-діагностичних систем” був одним з трьох технічних інститутів авіаційного напрямку у складі УНА, був провідним навчальним та науковим підрозділом, який займався питаннями підготовки фахівців з діагностики, неруйнівного та інших видів контролю технічного стану авіаційної техніки.

– кафедру “Авіаційних радіоелектронних комплексів” (ІАН);

– кафедру “Радіоелектронних пристроїв та систем” (ІАН);

– кафедру “Інформаційно-вимірювальних систем” (АКІ);

– кафедру “Технологій відновлення авіаційної техніки” (АКІ);

– освітньо-професійну програму  “Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси”  (забезпечувала підготовку фахівців з авіаційних бортових радійних систем);

– освітньо-професійну програму “Автоматика та автоматизація авіаційних робіт і послуг”.

У 2019 році зі складу УНА фактично через вияв боягузтва Глистаєнка М.В. щодо викриття підробки бюлетенів щодо вибору ректора УНА було виведено Кременчуцький вертолітний коледж, який забезпечував підготовку пілотів вертольотів для всієї цивільної авіації України.

Увага! За результатами вступної компанії 2019 року на низку авіаційних спеціальностей внаслідок нестворення належних умов не було набрано студентів! За черговою геніальною задумкою Глистаєнка М.В. ще декілька базових авіаційних кафедр повинні бути знищені шляхом об’єднання з іншими непрофільними кафедрами. Також повинні бути ліквідовані ще з десяток освітньо-професійних програм авіаційно-технічного спрямування.

Знищення Глистаєнком М.В. базових напрямів підготовки авіаційно-технічних фахівців призвело до переходу сотень провідних викладачів у інші університети, призвело до втрати університетом низки наукових шкіл, сертифікатів на види підготовки і перепідготовки авіаційних фахівців, падіння іміджу університету як авіаційного вищого навчального закладу.


Коментарів 2 Додати коментар

Залишити коментар