Думки щодо призначення в.о. ректора НАУ

Джерело: www.facebook

181305
Шановні колеги!

Дуже втомився, набридло, справді, даруйте, але відступати нікуди тому думки щодо призначення в.о. ректора НАУ).

Управлінське рішення Л.Гриневич виявилося водночас несподіваним і неадекватним ризикам. У ситуації, коли розголос від подій навколо університету накрив всю країну, Міністр не знайшла нічого кращого, як посилити його, призначивши в.о. ректора особу, яка представляє ще одну із сторін давнього конфлікту. Це тільки підлило масла у вогонь та й відверто спантеличило колектив і збурило освітянську спільноту.

Кількамісячна «напружена робота» Комісії – не більше, ніж відволікаючий маневр, щоб трохи заспокоїти колектив та незаконно звільнених. Ні адекватних висновків, ні публічних рекомендацій як вийти з ситуації, ні, зрештою, призначення в.о. ректора людини сторонньої, незаангажованої. Тобто, документ, напрацьований Комісією, О.Шаров назвав Довідкою, що ні до чого не зобов’язує, а не Висновками чи Рекомендаціями, на які мали б, за задумом Міністра, реагувати посадові особи.

Насправді, індикатором бажання Міносвіти «розрулити» конфлікт, є кілька речей:

  1. Виконання/невиконання рішень судів.
  2. Звільнення проректорів, які не відповідають вимогам чинного Статуту університету.
  3. Невідкладне оголошення виборів ректора.
  4. Бажання/небажання в.о. ректора університету балотуватися на виборах ректора.

Судячи з заяв на засіданні ректорату, черговий в.о. разом з Міносвіти не планують виконувати рішень судів, звільняти некваліфікованих проректорів, мають намір максимально відтерміновувати вибори ректора, а сам В.Ісаєнко планує балотуватися, але лише після того, як підготує для себе сприятливий грунт, провівши широкомасштабну реорганізацію (читай викинувши на вулицю «чужих»), не маючи на це морального права, бо не є ректором. Очевидно, мав би бути оголошений мораторій на будь-які звільнення та реорганізації до виборів ректора.

Відтак, доходимо таких висновків:

  1. В МОНУ знову «поставили» на адмінресурс та кулуарні домовленості.
  2. Ситуація в колективі ще глибше дестабілізується.
  3. Колектив НАУ так і не може реалізувати вже майже півтора року своє законне право обирати керівника, гарантоване Законом України «Про вищу освіту».

І насамкінець. Виходячи з викладеного, можна зі значною долею ймовірності стверджувати, що у призначенні чергового в.о. ректора університету присутня фінансово-політична корупційна складова, учасники якої, впевнений, зовсім скоро стануть відомі освітянській громадськості.

Лілія Гриневич Lilia Hrynevych Володимир Бугров Андрей ЧерныхVladimir Kalyuzhniy Zoriana Krasnova Alexander Spivakovsky Василий Россихин

Козачок 2


Залишити коментар