Гриневич – у відставку!

Реєстрація електронної петиції за відставку Міністра Л.Гриневич – факт резонансний і вкрай неприємний для Уряду. Цього варто було очікувати, бо за рік управління галуззю Міністерство освіти постійно трусить від скандалів, пов’язаних з некомпетентністю та корупцією. Причому скандали різнопланові – від плагіату в «наукових працях» міністра до непрозорих тендерних закупівель.

Вершиною некомпетентності керівництва МОНУ, зокрема першого заступника міністра В.Ковтунця і директора департаменту вищої школи О.Шарова, стала цьогорічна вступна кампанія, підготовка до якої розпочалася ще у жовтні 2016 року. З того часу і аж до розподілу державного замовлення в кінці липня 2017-го міністерство жодного разу не витримало строків реалізації всіх етапів. Це стосувалося і затвердження правил прийому, що змінювалися аж до травня поточного року, і термінів початку роботи «оновленого» ЄДЕБО, і затвердження обсягів державного замовлення, яке, як і в попередні роки, здійснювалося в ручному режимі на користь «потрібних» університетів. Для того, щоб у цьому пересвідчитися, достатньо проаналізувати збільшення державного замовлення Києво-Могилянській академії та університету «Крок».

Жахіття часів Квіта – Совсун плавно перейшли у фазу кошмарів Гриневич – Ковтунця. Ще більше не фаховості та байдужості. Глибоких провалів і «реформ», які заводять освіту все далі на манівці, все далі від необхідних для країни орієнтирів.

Невдоволення абітурієнтів, їх батьків, усієї освітянської громадськості вперше за багато років вийшли в публічну площину. Такої безглуздої ситуації з наданням міністерством встановленого законом державного сервісу не було при жодній владі.

Але чи така вже невинна і випадкова ситуація із зовнішнім незалежним оцінюванням 2017 року? До сьогодні електронна система працювала. Не без нарікань, але працювала ефективно і надійно. Чому було прийнято рішення про зміну електронної бази? Чому напередодні вступної кампанії? Хто приймав рішення? На ці запитання вмотивованих відповідей суспільство від міністерства не отримало.

На прес-конференції за підсумками вступної кампанії, яку вимагало громадськість, керівництво міністерства не вибачилося за причинені незручності, а цинічно звинуватило… абітурієнтів та батьків.

Іншими словами, звинуватило сотні тисяч громадян України в розумовій неповноцінності. Це неприємно, дико, але це нинішня реальність.

Але найцікавіше залишається за полями дискусії про Вступ – 2017.  Мова йде про ціну, яку заплатило міністерство освіти за новий софт. Він може бути дорогим, але має бути ефективним.

Скільки коштувало нове програмне забезпечування?Хто приймав рішення про перехід на нове ПЗ і хто погрів на цьому руки?

Можна підписатися під кожним емоційним, але правдивим словом автора петиції про відставку Л.Гриневич. Зрештою, чи піде вона у відставку, чи вистачить у неї мужності вчинити по совісті?

https://www.facebook.com


Залишити коментар