Харченко є маленька “дрібна риба” – ЮРІЙ ДЕРЕВ’ЯНКО

Дерев’янко: Керівник НАУ не міг вимагати величезний хабар без прикриття зверху

312312

Виконуючий обов’язки ректора Національного авіаційного університету (НАУ) Володимир Харченко, якого звинувачують у корупції, не міг вимагати величезний хабар без підтримки зверху по вертикалі влади.

 

Про це заявив народний депутат від партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко і ефірі телеканалу “112 Україна”.

“Ви уявіть собі, як може ректор без даху зверху, без підтримки по вертикалі вимагати такі суми. Це практично нереально. Такий ректор давним давно був би уже за гратами”, — сказав нардеп.

Дерев’янко повідомив, що за часів Януковича існувала вертикальна піраміда до самого низу. “Я думаю, що зараз це не змінилось, і саме тому ми бачимо такі гучні затримання.Але це є маленька “дрібна риба”, — вважає депутат.

Він висловив переконання, що зі створенням нових органів, зокрема Національного антикорупційного бюро, з’явився шанс ловити “велику рибу”.

“У нас є відчуття того, що це буде доведено до суду. Ми будемо говорити про те, що ця справа буде розслідувана, коли вона буде в суді”, — спрогнозував Дерев’янко.

Разом з тим, він вважає, що потрібно дати відповіді на питання: хто вище це все прикривав, хто був у цьому ланцюжку.

Дерев’янко негативно висловився про реформу поліції в Україні.”Коли ми говоримо про міліцію, то це приклад псевдореформ. Ми вважаємо, що міліція перетворилась в поліцію, а насправді це ті самі погані люди, які пройшли атестацію, в тому, числі, за хабарі, через корупцію і сьогодні ми бачимо такі наслідки (як вбивство людини правоохоронцями в Кривому Озері — ред.)”, — заявив нардеп.

Нагадаємо, 26 серпня детективи НАБУ разом з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і співробітниками СБУ затримали тимчасово виконуючого обов’язки ректора Національного авіаційного університету м. Києва Володимира Харченка під час отримання частини хабара в розмірі близько 3 млн грн (100 тис євро).

При обшуку будинку у Харченко вилучили 5 млн грн і 9 злитків золота. За версією СБУ, Харченко вимагав 170 тисяч євро від професора за призначення його на посаду в університеті.


Залишити коментар