ХТО «ПІДСТАВЛЯЄ» МІНІСТРА МОН ГРИНЕВИЧ? №2

 Щодо т.зв. реорганізації університету
НАУ фото

В.о. ректора підписаний ось такий наказ. Він, на мою думку, свідчить про таке:

1. Пріоритетним завданням для в.о. є не приведення ситуації в університеті в правове русло, не підготовка до виборів ректора університету, а проведення реорганізації з метою зачистки електорального поля на виборах «під себе».

2. Насильницька реорганізація, а саме про це йде мова, ще більше посилило напруженість в колективі.

3. Очевидно, домовленість групи осіб, яка стоїть за в.о. ректора, з першим заступником міністра про повний карт-бланш для в.о. взамін гарантій на спокій в колективі буде зірвана. Натомість «геніальні» управлінське рішення про призначення в.о. ректора з одного боку та про проведення реорганізації з іншого, спровокувало ще більше конфліктних ситуацій в університеті.

4. Концептуально конфлікт інтересів полягає в тому, що В.Ісаєнку потрібна повна реорганізація, а колективу ні. І тут приватний інтерес починає превалювати над колективним, що об’єктивно матиме негативні наслідки.

5. Іміджевих втрат уже зазнають нові очільники МОНУ – Л.Гриневич та В.Ковтунець, яким не вдалося «прикритися роботою» Комісії та вдумливо скористатися її напрацюваннями. Зрештою, негативу в їх роботі вистачає і без Національного авіаційного.

6. Ключові питання діяльності університету – навчальний процес, різке падіння навантаження, звільнення викладачів, відсутність на сьогодні повноцінного штатного розпису, різке скорочення кількості студентів-заочників тощо – залишається поза увагою нового керівника університету.

7. Та й виносити приватні «напрацювання» мізерної групи колаборантів на обговорення вченої ради, яка досі не є легітимною через відсутність у її складі студентів, є ще одним вкрай необдуманим кроком.

8. Будь яку реорганізацію має юридичне та моральне право проводити лише законно обраний ректор. Але це якщо в міністерстві поважають автономію університетів, а не керують вишами «в ручному режимі» та не підігрують комерційним інтересам окремих осіб, відтерміновуючи в такий спосіб законне право колективу на вибри.

Схоже, що минулорічна історія зі спробою рейдерського захоплення НАУ екс-міністром, нічому не навчила нових керівників міністерства. Воно й зрозуміло. Симпатичні граблі так і залишилися стояти в куточку. А на них так кортить наступити…

Джерело facebook.com


Залишити коментар