Хто радить і що міністру Квіту?

Останнім часом навколо Міносвіти відбуваються доволі цікаві події. Нещодавно ГПУ поінформувала про викриття злочинної організованої групи, яка займалася втручанням у систему ЗНО. Наше джерело серед радників Міністра Квіта інформує про те, що жодних висновків з цього зроблено не було. Міністр оточив себе дуже наближеними радниками, з якими постійно вирішує «глобальні проблеми галузі»

Так, наше джерело повідомило, що на даний час назріває великий скандал всередині самого міністерства та одним із вузів, в якому проводиться внутрішній аудит аудиторами МОНУ, пише «Багнет».

Кураторами проведення вказаного аудиту виступають особи, які називають себе радниками Міністра, хоча як запевняє саме джерело, і цьому є відповідні підтвердження, вказані особи жодного відношення до МОНУ не мають, не є ні штатними, ні позаштатними радниками.

Швидше за все, вони спільно з Міністром, враховуючи заяви Прем’єра про ротацію в Уряді, вирішили урвати хоч якийсь кусок перед вильотом на заслужений політичний відпочинок.

Як вказує джерело, на даний час проходить внутрішній аудит одного з провідних вузів. В ході проведення аудиту від аудиторів надійшла цікава службова записка про те, що особа на прізвище Майснер Андрій Васильович, яка називає себе радником Квіта, дає вказівки штатним аудиторам МОНУ та відповідно підлеглими Міністра щодо необхідності зазначення конкретних результатів при проведенні аудиту та погрожував аудиторам у випадку невиконання цих вказівок до притягнення до кримінальної відповідальності.

Усі службові документи джерело погодилося надати. Погодьтеся, що документи дуже цікаві, оскільки аудитор при здійсненні своїх повноважень повинні бути об’єктивними та незалежними.

Логічно було б Міністру Квіту, який пишається своєю кришталево чистою репутацією, з’ясувати причини втручання сторонніх осіб у роботу аудиторів та усунути такі порушення, забезпечивши таким чином об’єктивність.

Однак, міністр за своїм підписом видає доручення, яким фактично дублює вказівки Майснера. Які висновки мали б зробити аудитори, дослухавшись таких вказівок? Йти на відверте порушення Закону?

Але група осіб, очолювана, очевидно, Міністром, не змогла залякати аудиторів та змусити їх порушити вимоги закону. Усвідомивши, що залякування не діють, Міністр видає наступне доручення, яким зобов’язує аудиторів врахувати написані ним особисто зауваження до висновку та подати висновок йому. Наскільки ми інформовані незалежними аудиторами, при проведенні внутрішнього аудиту розголошувати інформацію стороннім особам до передачі для ознайомлення суб’єкту аудиту заборонено, тим більше втручатися та давати письмові вказівки аудиторам сторонніми особами, які не входять до складу аудиторської групи. Мабуть, Міністр Квіт не вважає себе сторонньою особою в очікуваних результатах перевірки а попереднє з’ясування результатів перевірки змусили його покинути державні справи та особисто зайнятися вивченням економічних питань, щоб конкретно відобразити у висновку очікувані ним результати. Радники Міністра мали б підказати Сергію Мироновичу, що таке втручання є перевищенням службових повноважень і тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтею 365 ККУ. Максимальне покарання за якою передбачає позбавлення волі до 10 років. Можливо Міністра за доброю українською традицією ніхто і не посадить, але іміджеві втрати для галузі, будуть невідворотними, особливо напередодні виборів.

Коли готувався цей матеріал, стало відомо про ще одне доручення Квіта щодо аудиторів про надання письмових пояснень, чому не були виконані його протиправні вказівки щодо результатів аудиту. З урахуванням того, що не дивлячись на складну економічну ситуацію в державі, тотальне безробіття, можливу відсутність перспективи працевлаштування у випадку втрати роботи, аудитори не побоялися не виконати злочинні накази міністра та його близького оточення.

Очевидно, що в подальшому аудиторів чекають нелегкі часи через непослух. Довідково інформуємо, що за вищезгаданим Майснером і групою осіб, які засвітилися у вказаній історії, тягнеться довгий шлейф з неприємним запахом…

Біографія Андрія Майснера досить-таки інтригуюча. Цей молодик на жодній роботі довго не затримувався. Максимум 11 місяців. Випускник «престижного» приватного Європейського університету, який отримав диплом про вищу освіту під час роботи в цьому ж університеті. Працюючи в якості найманого працівника приватних бізнес-фірм, високих постів не обіймав, але тим не менш позиціонує себе як меценат. Він безуспішно намагався підкорити вершину мажоритарного округу, до якого входить Бородянський район і Бородянка, але навіть наданий йому адмінресурс не допоміг. За часів Януковича працював певний час заступником начальника КРУ м. Києва, потім директором департаменту Національного агентства України з питань державної служби. Особливо кумедно це читати, якщо людина працювала на держслужбі дуже короткий час. З КРУ Києва він був звільнений з ганьбою і кримінальним переслідуванням, але тут йому підставив плече його друг Артем Пшонка.

Постає логічне запитання: Квіт РОЗУМІЄ що вказана інформація щодо чергової організованої злочинної групи в МОНУ, але вже на чолі з самим Міністром, не пройде повз увагу Генерального прокурора.

skan_9 (1)

pravda.if.ua


Залишити коментар