Інформуємо щодо розгляду апеляційних скарг у кримінальному провадженні щодо колишнього голови Сумської обласної адміністрації Шульги В.П.

shulga

 

06 липня 2017 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва розглянула апеляційні скарги, подані представником потерпілих на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року, якою залишено без задоволення скаргу потерпілої на постанову прокурора другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури міста Києва від 16.06.2016 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.04.2015 року, за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, та за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України, на підставі п. 2  ч. 1 ст. 284 КПК України.

Представник потерпілої та потерпіла подали апеляційні скарги в яких просили ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року скасувати, постановити нову ухвалу, якою скасувати постанову прокурора про закриття кримінального провадження,внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.04.2015 року, за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, на підставі п. З ч. 1 ст. 284 КПК України, та за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочинів, передбачені ч. 2 ст. 191,ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КК України.

Заслухавши доповідь судді, доводи представника потерпілої на підтримку апеляційної скарги, перевіривши матеріали судового провадження та обговоривши викладені в апеляційній скарзі доводи, колегія суддів прийшла до висновку, що вона підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Висновок прокурора про вичерпання можливостей для отримання доказів винуватості Шульги В.П. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, є передчасним, оскільки при закритті провадження не досліджені та не оцінені ряд доказів, про які йдеться в апеляційній скарзі, зокрема, які містяться у кримінальному провадженні даних проведених у справі негласних слідчих (розшукових) діл, показаннях свідка, які прямо вказують на причетність Шульги В.П. до протиправних дій, та котрі не отримали жодної оцінки у постанові про закриття кримінального провадження.

Повернення коштів до Товарно-сировинної біржі «Сумська ресурсна біржа» в сумі 1 280 000 грн. само по собі не може свідчити про відсутність в діях Шульги В.П., складу шахрайських дій, оскільки відшкодування заподіяної шкоди не свідчить про відсутність в діях особи складу кримінального правопорушення, пов’язаного з протиправним заволодінням цими коштами.

Крім цього, на даний час потерпіла особа бажає дати показання у кримінальному провадженні щодо Шульги В.П., що підтверджується її нотаріально завіреною заявою від 16 травня 2017 року.

За таких обставин, винесення прокурором постанови про закриття даного кримінального провадження, на думку колегії суддів, є передчасним та таким, що не в повній мірі відповідає вимогам кримінального процесуального закону.

Так як постанова про закриття кримінального провадження підлягає скасуванню у повному обсязі, додатково перевіреними мають бути і підстави для закриття кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.04.2015 року за підозрою Шульги В. П. у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КК України.

За результатами апеляційного розгляду колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва прийняла наступне рішення.

Апеляційні скарги представника потерпілої адвоката Кравченка П.А. та потерпілої – задовольнити.

Ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року – скасувати.

Постановити нову ухвалу, якою задовольнити скаргу потерпілої на постанову прокурора другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури міста Києва від 16.06.2016 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.04.2015 року.

Постанову прокурора другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури міста Києва від 16.06.2016 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.04.2015 року, за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, на підставі п. З ч. 1 ст. 284 КПК України, та за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочинів, передбачені ч. 2 ст. 191,ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КК України –  скасувати.

Матеріали кримінального провадження повернути до прокуратури міста Києва для організації проведення досудового розслідування.

Інформує Прес-служба Апеляційного суду міста КиєваШульга


Залишити коментар