Інна Совсун – топ-модель вітчизняної освіти?

Бер.17.2016. / 1 коментар

2

Інтернет-Програма «Студвей» розповідає про актуальні новини освіти, науки та культури, розкриває інсайдерську інформацію з життя університетів та пропонує анонси найцікавіших подій та можливостей для студентства. Перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун дала розлоге інтерв’ю засновниці «Студвею» Тетяні Тереховій під назвою: «Топ-менеджмент освіти: Інна Совсун».

Викликає певний подив, що авторитетна програма «Студвей» до топ-менеджерів вітчизняної освіти відносить особу, яка протягом двох років, перебуваючи на посаді першого заступника міністра, лише осягала разом з міністром освітні ази, одночасно «керуючи» складною освітньою галуззю та «реформуючи» її. На жаль, вже протягом двох років «моду» в освіті диктують випускники вищих навчальних закладів лише з дипломами магістра. Ось і докерувалися, дореформувалися на радість не українському народові, а своїм замовникам – «грантодавцям»!

Важко сказати, чи вистачить терпіння у читачів ознайомитися з повним текстом цього інтерв’ю до кінця, бо нічого нового у ньому знайти неможливо. Хоча…

Згадаймо буреломні 90-ті роки, роки відкриття нового, малознайомого для більшості громадян України, «західного світу». Саме з того часу практично і розпочалося знайомство з цим світом, яке продовжується до цього часу. Загальновідомо, що гіди показують туристам не все, що є в тій чи іншій країні, а, як правило, лише «лицевий бік медалі». Зворотній бік залишають для мешканців. Ось туристи і привозять красиві, як з обкладинок глянцевих журналів, фотографії.

Якщо подивитися на оприлюднене в «Студвеї» інтерв’ю Інни Совсун, то не можна не помітити багато нових її фото високої якості. А ось питання якості в освіті було зведене нею лише до скорочення кількості вищих навчальних закладів. Дуже дивна позиція як для людини, яка вже два роки вивчає систему освіти і «реформує» її.

Інна Совсун якось сором’язливо, скоромовкою поінформувала про проблеми із Зовнішнім незалежним оцінюванням. Напевно, щось знає…

Дуже цікаву позицію пані Совсун висловила щодо непотрібності у першого заступника міністра наукового ступеня хоча б кандидата наук. Подивіться, як розуміє цю принизливу та ганебну для вітчизняної освіти ситуацію людина, наділена державою такими серйозними владними повноваженнями: «Зараз, перебуваючи на цій посаді, я точно знаю – ця робота настільки далека від наукової й дослідницької діяльності, наскільки це в принципі можливо. Тут важливо володіти комунікативними здібностями й уміти переконувати людей. Для цього не обов’язково мати науковий ступінь». І все! Крапка!

Ось так пані Совсун розуміє свою діяльність на посаді першого заступника міністра, яка зводиться, за її словами, лише до володіння комунікативними здібностями та вміння переконувати людей. Якщо ж її діяльність характеризується лише цими функціями та використанням адміністративного ресурсу, то можна дійсно погодитися з її твердженням, що для цього науковий ступінь дійсно не потрібен. Яка убогість!

У своєму інтерв’ю Інна Совсун повторила тезу, яка вже «набила оскому» про те, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти так і не запрацювало з 1 вересня 2015 року, мовляв, тому, що до його складу повноважні представники вищих навчальних закладів обрали «…людей, яких раніше було звільнено з міністерства, або тих, котрі не пройшли люстраційні перевірки тощо. Наразі це великий провал, але сподіваємось вирішити це питання.

Пані Совсун, напевно, не знає, що ані вона, ані міністр не мають ніякого права блокувати діяльність виборного органу, сформованого за суворим дотримання усіх виборчих процедур, відповідно до чинного законодавства. А якщо їй або міністру хтось не подобається персонально, то це – особиста проблема її та міністра. Ну, не обрали нікого до НАЗЯВО із Києво-Могилянської академії, нічого страшного. Проте порушувати законодавство міністру права ніхто не надавав. За це доведеться відповідати!

А взагалі-то, «за державу обидно!», яку намагаються представляти такі ТОПи від освіти, як Інна Совсун.

 


Коментар 1 Додати коментар

Залишити коментар