«Камікадзе» з НАУ

Лис.11.2018. / Коментарів: 7

Історія підготовки пілотів в університеті за крайні три роки – окрема сумна сторінка. В першу чергу тому, що люди, які рвалися до влади в університеті, не розуміли його специфіки і законів функціонування. Після 14-го року соціальні ліфти підняли на ризиковані управлінські висоти цілу когорту осіб, яким байдуже чим, головне – керувати.

Некваліфікована агресивна маса заповнила усю виконавчу державну вертикаль, згодом добралася і до законодавчої. А «квотний принцип» призначення на посади остаточно загнав у глухий кут не тільки цілі галузі, але й дійшов до підприємств, установ, організацій. Цей процес не оминув і наш університет. Відтоді система управління університетом зазнала значних деструкцій. Особливо, що стосується штучно нав’язаної свіжим керівництвом підготовки пілотів на базі університету, на базі, якої немає.

Нагадаємо окремі факти з недавньої історії.

1

7 літаків, які були придбані за кошти Уряду у 2012 році, з подачі екс-міністра освіти і науки України С.Квіта були забрані у курсантів Кіровоградської льотної академії і передані Державній прикордонній службі. Вони до цих пір літають. Їх якістю дуже задоволені. Чи була можливість їх залишити для експлуатації в навчальному процесі? Так. Хоча б 2-3. Але це була принципова позиція С.Квіта – забрати. І потім стало зрозуміло чому.

У 2015 році С.Квіт завів до НАУ свою команду «менеджерів», від наслідків діяльності яких колектив здригається і до сьогодні. Головним з цих «менеджерів» був кум С.Квіта О.Бадрудінов, власник аеродрому в Бородянці. Суть його управління Національний авіаційним університетом в якості голови Наглядової ради з розширеними повноваженнями полягала у тому, щоб перекласти на колектив тягар утримання Бородянського аеродрому. Тобто, НАУ мав узяти в оренду його приватну власність – аеродром – і згідно запланованої угоди інвестувати в його розвиток 150 мільйонів гривень за 5 років. У такий спосіб десятки працівників аеродрому мали стати штатними співробітниками університету. При цьому аеродром залишався у приватній власності О.Бадрудінова.

Для того, щоб здійснювати підготовку пілотів, О.Бадрудінову потрібно було мати хоча б один учбовий літак. І була реалізована ще одна оборудка – університет забирав на баланс старий Як-58 з Кіровоградської льотної академії. Літак був несправний і не міг бути задіяним у підготовці пілотів, але за документами був переданий на баланс НАУ і «базувався» на аеродромі в Бородянці. Наявність за документами навчального літака відкривало можливості підготовки пілотів.

Відставка міністра С.Квіта та рекордний хабар, на якому погорів в.о. ректора Харченко, поклав край пануванню «бородянського угрупування» і захистив колектив від реалізації епохального інвестпроекту кума С.Квіта.

Але на зміну угрупуванню Квіта-Бадрудінова прийшло угрупування Ковтунця-Андрієвського, яке привело на університетський трон такого собі «ботаніка» Ісаєнка. Насильницьке і нелогічне впровадження підготовки пілотів на базі НАУ продовжилося.

kovtunets

Перший заступник міністра освіти В.Ковтунець підписував усі можливі дозволи, а «досвідчені льотчики» Ісаєнко, Чепіженко та Іщенко взялися за практичну реалізацію цього злочинного за своєю суттю проекту. Бо, не маючи власної бази для підготовки пілотів, ліцензії, належної злітно-посадкової смуги, інфраструктури та системи безпеки, адміністрація університету не мала права піддавати небезпеці життя та здоров’я студентів, а з їх батьків вимагати значні кошти і впродовж трьох років дурити їх щирі надії.

Теоретична підготовка – у значній мірі фікція, незважаючи на пафосність вручення відповідних сертифікатів, бо адміністрація не проводить реального моніторингу знань студентів. Частину годин начитують в університеті, частину – в Кропивницькому. Навчальні плани бідні на дисципліни, які насправді були б корисними майбутнім пілотам.

Льотна практика – хаотична. Навіть у примітивній автошколі перед практичними заняттями з водіння інструктор знайомить учня з автомобілем, на якому буде відбуватися навчання. Так само відбувається і з інструктажем перед польотами. Але у нашому випадку тип техніки може змінюватися. Студенти спочатку літають на Ка-10, а потім одразу пересідають на, наприклад, «Cessna». Для досвідченого пілота це не є проблемою, а от для початківця може обернутися трагедією.

Чому так стається? Тому що постійно змінюються приватні школи, з якими університет укладає угоди. Спочатку літали в Чернігові, де за останній час загинуло вже троє курсантів, потім перебазувалися до Гостомеля, звідки вигнали, бо побачили як Чепіженко з Іщенком на приватному авто підвозили пальне для навчальних літаків у каністрах. Дикість, але факт.

А «кришує» такий підхід до підготовки пілотів у НАУ голова Державіаслужби О.Більчук, брат якого є власником приватної авіашколи, якій і перераховує кошти університет за години нальоту з відповідними відкатами – до 10 доларів за годину.

bilchuk

Варто поінформувати колектив і про те, що НАУ, в якого відсутня інфраструктура для польотів, не має власної ліцензії на підготовку пілотів, а користується ліцензією Кропивницької льотної академії, у якого є уся необхідна інфраструктура.

В історії з підготовкою пілотів в університеті звернемо вашу увагу ще на три резонансні факти, які мають для університету концептуальне значення.

Перший – анонсування державної програми з підготовки пілотів в університеті на 280 мільйонів гривень, про яку на Святі першокурсників заявив перший віце-прем’єр України С.Кубів. Його меседж підхопив міністр інфраструктури В.Омелян, який сказав, що в найближчій перспективі авіаційний ринок вимагатиме сотень тисяч пілотів. Можливо, але не віриться, що це про Україну.

Другий – передача важливої авіаційної складової університету, а саме Кременчуцького вертолітного коледжу до системи МВС, і Льотної академії у Кропивницькому – на баланс Кіровоградської обласної ради. Таким чином, НАУ добровільно позбувається добре розвиненої інфраструктури, на якій могла б відбуватися підготовка пілотів на замовлення фізичних і юридичних осіб, особливо іноземців. Очевидно, що багатомільйонна державна програма, таким чином, пройде тепер повз університет через неефективне ним управління.

Насамкінець, третій факт. Мало хто знає, що університет перерахував кошти на придбання навчального літака. Не придбав, а перерахував кошти.

На підставі договору про закупівлю товару від 06.10.2017 №756, укладеного між НАУ та ТОВ “Авіаційна виробнича компанія Степури і Гапановича “Скаетон”, здійснено оборудку щодо закупівлі та поставки технічного засобу навчання – учбового літака та авіамайна до нього (до 31.12.2017) на суму 2 477 550 грн. у тому числі ПДВ.

Терміни поставки літака для забезпечення навчального процесу змінювалися на підставі додаткової угоди номер 1: до 15.06.2018, та додаткової угоди номер 2: до 30.09.2018 року, із однаковим формулюванням «виконання робіт з модернізації літака».

Станом на 10 листопада 2018 року фактично літак не поставлено, на балансі НАУ літака немає. А грошові кошти на користь ТОВки перераховано в повному обсязі в сумі 2 477 550 грн.

Де саме Ісаєнко планує його зберігати, обслуговувати та експлуатувати? В університеті можливостей для цього немає. Хіба, як варіант, переобладнати алейки за ЦКМ під злітну смугу. Але там плануються звести чергові висотки.

Можливо, він планує одразу здати його в оренду приватній школі, бо ні льотної академії, ні вертолітного коледжу в університету вже також фактично немає.

Враховуючи всі вищезгадані факти, стає зрозуміло, що університет займатися ефективно підготовкою пілотів не буде. А міністерству освіти і науки варто невідкладно покласти край такому злочинному підходу до теоретичної та практичної підготовки майбутніх льотчиків.

Бо може статися так, що підготовка пілотів в НАУ може перетворитися у підготовку льотчиків-«камікадзе». І якщо, не дай Бог, станеться трагедія, то не потрібно міністерським чиновникам говорити, що «ніхто нічого не знав».


Коментарів 7 Додати коментар

 • Интересно, а по какому социальному лифту Луцкий в 27 стал проректором? ))) Смешно так читать, лифтеры )))

  • Яке ж ти дно… Луцкий тай Луцкий… вже як би смішно нам від цього. Його вже як з 2015 року не має в НАУ, а ти на пару з маріонетками ісаєнковими все папірєдніки і папірєдніки… Не має більше інших аргументів!?

   А у нас проти цієї банди Андрієвський-Ковтунець є. І на даний момент цікавлять тільки вони, бо не управляють університетом, а обкрадають.

   P.S. І не в 27, а в 32)))))

   • Да ну. В 2008 когда он стал ПЕРВЫМ ПРОРЕКТОРОМ ЕМУ БЫЛО действительно 32, а вот проректором, после “успешного освоения” средств Сервисного центра, который он возглавил в 26 лет, он действительно стал в 27 с небольшим.
    И как обкрадали Университет Луцкий и КО ты конечно не помнишь )))
    Я просто, дно, пишу о том, что те лифтеры были даже похлеще этих.

    • Вот твои слова как и слова министра Квита, сначала 300 млн своровали, потом 200, позже уже 60 а на выходе ничегошеньки не доказано ни одним судом. А если даже своровали, то это уже прошлое в котором Нам копаться неинтересно, вернее не сейчас! На данный момент есть псевдопатриоты у вишиванках Андриевские, ковтунцы, исаекни и розы и так далее, и таже картина.И это после революции. Мы не такого хотели! Поэтому ты можешь и далее защищать этих пидарасов переводя стрелки на попередников. Ты не чем не лучше чем они, только они гребут деньги, отмывают, увольняют и разрушают, а ты их защищаешь и защищаешь за копейки!
     Вот это как то так!

 • А им старая команда как кость в горле. Сами то ничего сделать не могут. Только разворовывать то, что десятилетиями, в том числе и командой Луцкого, создавалось в НАУ!

  И вся эта глистовые наволочь в итоге окажется у разбитого корыта и будут они рыться в навозе и рыхлить его для удобрения сельхозугодий.

  А НАУ выстоит и поднимется!!! А их – будут вспоминаться как страшный сон, который кошмарил нормальных людей.

 • Все познается в сравнении. Но то, что исаенко худший ректор за всю историю университета это факт!

 • Сейчас у власти в НАУ люди,которым начхать на НАУ, на студентов,на сотрудников. Эти людишки думают только о своем кармане,доят вуз по полной. Они и пришли сугубо воровать и продавать все. Эх….. обидно что такие люди у власти.

Залишити коментар