Кілька думок про те, що відбувається сьогодні в НАУ і хто в цьому винен!

Гру.5.2016. / Коментарів: 4

Як кажуть: «Риба гниє з голови»! Чи могла скластися така кризова ситуація в НАУ якби міністри Квіт і Гриневич не були «дахом» для харченків-ісаєнків? Звичайно ні! Збираючись на допит до НАБУ ретельно проаналізувала всі документи. Трохи хронології.

– Л.Гриневич у квітні 2016 року була призначена Міністром освіти і науки. Вже 6 травня 2016 року за скаргами працівників університету, наказом міністра було створено спеціальну комісію, до складу якої ввійшли працівники міністерства, представники інспекції навчальних закладів, ректори провідних вузів Києва, представники громадських організацій. Комісія мала працювати до 15 липня 2016 року і за результатами роботи подати Міністрові висновки і рекомендації.

– Цим же наказом було призупинено процедуру виборів ректора НАУ, які мали відбутися 15 червня 2016 року (не відомо де саме Л.Гриневич вичитала, що процедуру виборів ректора можна призупинити, а нові вибори місяцями не оголошувати, але точно не в Законі про вищу освіту! Очевидно, що під кальку наказів свого попередника)

– Комісія провела чотири засідання, які транслювалися в прямому ефірі і ці записи ще й досі є на сайті МОН. Всі звернення до МОНУ були зачитані на згаданих засіданнях. Основна частина скарг стосувалася невиконання керівництвом НАУ рішень судів, які вступили в законну силу. Рішення були зачитані і надані для огляду комісії.

– Дивним чином комісія свою роботу не завершила 15 липня 2016 року, а працювала аж до 23 серпня 2016 року. Саме 23 серпня 2016 року комісія рекомендувала Міністрові увільнити від виконання обов’язків ректора НАУ Харченка В.П. Серед висновків комісії було чітко надано й юридичний висновок щодо незаконного обіймання посад проректорів Майснера, Авдєєва, Шульги і Калити.

– Всупереч очікуванням членів комісії, тих хто був присутній на заключному засіданні комісії, тих хто дивився трансляцію на сайті МОНУ – Міністр Гриневич проігнорувала всі рекомендації комісії. І все керівництво НАУ продовжило роботу на своїх посадах. Аж поки 26 серпня 2016 року НАБУ не затримало В.Харченка за вимагання хабара з людей, які судом поновлені на посадах. Тільки надвечір того дня заступник Гриневич Греба навздогін увільнив Харченка з посади в.о. ректора. А інші покидьки-проректори, перебування на посаді яких комісія визнала незаконним, і далі гвалтують колектив.
То чого чекала Гриневич? Може свою долю від хабара?

– 29 серпня 2016 року на посаду тимчасово виконуючого обов’язки ректора НАУ призначено Іванову Т.В., яка, розуміючи необхідність виконання рішень судів, 21 вересня 2016 року звертається до МОНУ з проханням внести зміни до штатного розпису НАУ та ввести посади, на які необхідно поновити незаконно звільнених працівників, одночасно маючи намір звільнити незаконно призначених.

– А вже наступного дня, 22 вересня 2016 року Т.Іванова була звільнена від тимчасового виконання обов’язків ректора НАУ і на посаду в.о. ректора було призначено особу, яка не є співробітником університету, яка не має відношення до авіації, яка програла останні вибори на посаду ректора НАУ набравши всього 5 голосів! Це В.Ісаєнко – амбітний і мстивий чоловічок, який прийшов в НАУ для того, щоб помститися працівникам, що голосували проти нього. І не приховує цього!

Чи став би розумний Міністр освіти і науки для стабілізації ситуації в університеті призначати в.о. ректора НАУ таку людину як Ісаєнко? Очевидно, що ні. Але то не про Гриневич! Не чула вона голосу розуму, а чула тільки голос свого заступника В.Ковтунця.

– Тому у жовтні 2016 року Л.Гриневич підписує наказ про створення нової Наглядової Ради, до складу якої вводить В.Ковтунця.

– Рішення судів про поновлення працівників на посадах продовжують не виконуватися. Сума заборгованості за дні вимушеного прогулу зросла до 2 млн гривень.

– Всі працівники університету, які звернулися до МОНУ зі скаргами, або звільняються «за власним бажанням», або попереджаються за 2 місяці про скорочення посад!

– Починаючи з 28 жовтня 2016 року відбувається поступове поновлення працівників на посадах. Але лише тих, посади яких 25 жовтня 2016 року були введені до штатного розпису, а 26 жовтня 2016 року були вже й виведені. Всі зміни до штатного розпису затверджені В.Ковтунцем! Особи, які мають рішення судів про поновлення на посадах, а ці посади ще не скорочені, ще й до тепер очікують на виконання рішень судів.

Скорочення їх посад вже анонсовано на засіданні Вченої ради НАУ.

– 7 грудня відбудеться перше засідання суду за позовом М.Кулика до Міністра Л.Гриневич, щодо необхідності оголошення виборів ректора НАУ. Міністра! Судом зобов’язати зробити те, що вона повинна робити по закону!!! Ідіотизм, який можливий лише в освіті.

З усією цією ситуацією нині розбираються детективи НАБУ і, сподіваюся, винні будуть справедливо покарані! Я впевнена, що Л.Гриневич з В.Ковтунцем причетні до корупції, що відбувається в міністерстві та в Національному авіаційному університеті! А ви як думаєте?

Оксана Пунда

Коментарів 4 Додати коментар

  • Коли розум спить, уява підсвідомо диктує підлі думки, породжені душевним брудом. А далі – підлі вчинки. Памятаєте картину Гойї “Сон разума порождает чудовищ”?. “Тепер мені не до солі (Гойї), – заспіває по-народному міністр, бо якраз моє мелеться – підставляй мішок. Ну, а коли розум не спить, а охляв від махінацій, чи слабкий від природи – підлість розкошує за допомогою ковтунців-ісаєнків. Що з розумом міністра – не беруся судити. Але назовні – дилетантизм, некомпетентність, аморальність. Розуміє права як сваволю на свою користь. Нещасна кукла в руках пройдисвітів. І це міністр освіти?! Стільки людської кривди на душу взяти – і не боятися? Не відає, що творить…Ще не раз і свма спитає: “Боже, за що це мені?!. Так зараз тим, кому вона ламає життя, хто втратив найближчих і власне здоровя. Щодо творчих планів? – ….спитайте в міністра що це таке і з чим його їдять… .

  • Офанареть! Это же надо быть такою дурою (прости, Господи, за такое сравнение) чтобы подписать приказ о составе Наблюдательного совета НАУ, где членом совета и человеком, на которого возложены функции контроля за этим же советом от вышестоящей организации , – является одно и тоже лицо, известный аферист, вор и авантюрист Ковтунец!

    Разрабатывать, согласовывать и контролировать – такую концентрацию полномочий в одном лице, это нечто! Ладно, возложить недоминистром от образования контроль за её же указаниями на человека, который делает в слове из трёх букв 3 ошибки, для этой команды нормально, но только лишь в том случае, если человек не входит в состав совета.

    Или это есть запасной аэродром для посадки скандального неуча? А кто дал 100-процентную гарантию, что этот липовый совет проживет 5 лет! Ну о-о-чень большие сомнения, ибо все мертворожденное не имеет права на жизнь.

    Правду говорят мудрецы, что человек, который своими делами отошёл от Бога, в первую чередь теряет разум.

Залишити коментар