Команда Квіт-Совсун: Добре, якщо щось «зрозуміли» за два роки …

2

Нарешті дочекались! Складно повірити у чисельні непрофесійні фантазії першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун, які вона висловлює вже протягом майже двох років, але прогрес є: «Роботи попереду ще дуже багато. Зміни потребують часу та активної участі усіх сторін – МОН, місцевих органів влади, ректорів, викладачів, студентів. Адже лише спільні зусилля дадуть результат». Нарешті зрозуміла…

Дивно, коли такі думки висловлює перший заступник Міністра лише через два роки своєї «діяльності» і сподіваємося пізніше почути, що скаже і сам міністр Квіт. Може і він за два роки також чомусь навчився…

І це – після двох років приниження ним освітянської спільноти, після організації рейдерських захоплень вищих навчальних закладів, після зверхнього нехтування думкою цілих колективів, після публічних образ працівників та студентів.

Лише одна думка Міністра багато про що говорить: «Та нічого, кілька тисяч звільниться професорів, не вмруть».

Нажаль впродовж останніх двох років команда Квіта-Совсун здійснювала не реформування, а імітацію реформ. Зокрема, нею «провалена» розробка проекту «Концепції розвитку освіти України на 2015-2015 роки», двічі «провалена» розробка проекту Закону «Про освіту», «добивається» система профтехосвіти, яка грає значну соціальну роль у забезпеченні життєдіяльності нашої держави, тощо.

Зараз команда Квіта-Совсун широко рекламує черговий «винахід»: створення мережі так званих опорних шкіл. Причому, без громадського обговорення, без думки освітянської спільноти: директорів шкіл, педагогів, батьків, роботодавців, без висновків професіоналів з НАПН. І зрозуміло чому. Адже ціна питання – 200 мільйонів гривень бюджетних та плюс мільйони залучених коштів із закордонних джерел, значна частка яких піде на «розпил».

У деяких випадках команда Квіта-Совсун робила спроби привласнення чужих здобутків, зокрема, авторство Закону «Про вищу освіту», Закону «Про наукову та науково-технічну діяльність», імплементувати які вони до цього часу виявилося не спроможними. Як наслідок, не імплементований, зокрема, Закон «Про вищу освіту» працює лише фрагментарно, що призводить до правових та фінансових колізій у вищих навчальних закладах.

Не розуміючи ціни та суті питання, команда Квіта-Совсун на брифінгах та прес-конференціях дорікають вищим навчальним закладам про «саботування» впровадження вибіркових дисциплін.

Та і підписання Угоди щодо участі України в рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» також не є їхньою заслугою. Адже  процес приєднання до участі в цій програмі ЄС розпочав і ще попередник Квіта.

Уже всім «набило оскому» згадування про «провалені» командою Квіта-Совсун державних програм «Шкільний автобус», друку підручників для 4 та 7 класів тощо, участь зазначеної команди у реалізації яких має всі ознаки корупції.

Тому наступникам команди Квіта-Совсун доведеться нелегко. Адже спочатку треба буде ще розгребти «авгієві стайні». А це – колосальні витрати як інтелектуальних, так і матеріально-фінансових сил і засобів.

Щиро бажаємо їм успіхів!

 


Залишити коментар