Кримінальний контракт

Кві.16.2018. / 1 коментар

Минулого тижня МОН вчергове вразив освітянську спільноту диким ігноруванням законодавства. Всупереч рішенню суду було підписано контракт з В.Ісаєнком, який, не соромлячись, сфальсифікував результати виборів ректора Національного авіаційного університету.

Здавалося б, звичайна для нашого печального сьогодення історія дерибану державних активів між ділками від влади. Але є кілька «але». Передовсім концептуального характеру.
Найперше, це відбулося у базовому для суспільства середовищі, яке претендує бути зразком моральності та правової толерантності для мільйонів дітей та їхніх родин. І відбувається, до речі, регулярно. Тьотя міністр вчить дітей пріоритетній для підростаючого покоління компетентності – ігнорувати Закон заради досягнення своєї приватної мети. На словах – відданість європейським цінностям, на ділі – меркантильний розрахунок.

Ще не встигла висохнути печатка суду про заборону вчиняти дії щодо підписання контракту з В.Ісаєнком, як держсекретар міносвіти П.Полянський демонстративно, як примітивний тітушка, топче ногами рішення конституційного органу. Представник виконавчої гілки влади поламав гілку судову, продемонструвавши свою «вищість і незаперечну силу».

Полянський Павло
Очевидний тренд зневаги до суду в державі свідчить про поступове, але впевнене скочування до хаосу. Суд можна нагнути, залякати пікетами, дзвінками, а якщо не допоможе – викинути у смітник його рішення.

Тоді навіщо країні загалом захищена Конституцією судова гілка влади, якщо її авторитет свідомо і публічно принижується на кожному кроці? Людям більше немає до кого звернутися за правдою.

Як так піде далі, то у найближчому майбутньому мало хто святкуватиме День Конституції. Краще одразу внести до неї зміни. Наприклад, «за фракцією Н закріплюється ексклюзивне право володіти міністерствами: … За фракцією Б. – міністерствами … Народному депутату Б. надається ексклюзивне право збирати чужий урожай на всій території держави. Народному депутату А. надати в управління цілісний майновий комплекс … університету. В означених галузях і територіях діють особливі нормативно-правові акти, які відмінні від законодавчої бази». Не сумнівайтеся, що приймуть. У залі сидітимуть 150, а на табло буде 300, якщо «тема буде цікавою».

Справді. Навіщо було проводити вибори ректора, якщо «добро» на сфальсифікований результат міносвіти дало ще до процесу. Можна було б обмежитися звітом умовного «запорожського гудманяна», який за допомогою красивої презентації доведе, що вибори відбулися. І навіть якщо про них ніхто в колективі не знав, то це не означає, що не було «переконливої перемоги».

За ситуацією в НАУ спостерігають тисячі освітян і роблять висновки. Основний з них полягає в тому, що коли домовишся з міністерством, то можна робити все, що завгодно. І байдуже, що незаконно. А на випадок, якщо хтось «підніме голову», є кілька варіантів: підключити реєстрову «громадськість»; включити режим «гендерної інклюзивності»; списати все на держсекретаря, який з фірмовою фемінною запопадливістю підпише «любе і різне»; розписати скарги та звернення на першого заступника, де вони благополучно, даруйте, здохнуть і ніхто й сліду їх не знайде. Перевірено.

У брудній історії з виборами ректора НАУ, безумовно відчувається приватний інтерес високих чиновників. І не тільки з міносвіти. Як можна підписати контракт до завершення спецперевірки, без вивчення десятків скарг, залишивши поза увагою зареєстровані кримінальні провадження, судові позови і одразу внести «обраного» керівника до реєстру? Масштаби зловживань і порушень закону свідчать про те, що інтерес цей значний. Моральна людина вже б давно вибачилася і відійшла у бік, але то не про кримінальну групу, яка поклала око на землю університету.

Чомусь переконаний, що напередодні року виборів окремі представники влади навмисне затягують адміністративний зашморг на шиї колективу. Але електоральний ефект буде зовсім протилежний.

За кримінал однозначно хтось відповість. Прізвища відомі. До «славної когорти» приєднався віднедавна і держсекретар. Не важливо, що це буде завтра чи післязавтра. Головне, що ми станемо свідками цього.

Бо не йдеться винятково лише про суцільний управлінський кримінал в НАУ, нефахове управління освітою загалом, а про загальний негативний тренд, який на п’ятому році реформ пояснити дедалі важче.

P.S. А «призначення» Ісаєнка чекає доля усякого гнилого, аморального, фальшивого. Як то: вінок на голову, чи зачинені двері, чи п’ятниця 13-го.

Не опускаймо руки!

facebook.com


Коментар 1 Додати коментар

  • Я просто в шоке от этого всего!!!!!!!!! взяли,и просто плюнули на решение суда! что хотим,то и воротим! нам на все,и всех плевать!!!!!!

Залишити коментар