Крик душі – “Викладачі ФК КПІ”

Чому так відбувається?

Ни є таємніцею, що більшість працівників навчально-допоміжного персоналу (НДП) профільних  кафедр Факультету кібербезпекі, компютерної  та програмної інженерії (ФК КПІ) Національного авіаційного університету не володіють роботою комп’ютером і не можуть провести або супроводжувати жодної лабораторної роботи в своїх навчальних лабораторіях. На кафедрах в штаті числяться завідувачі лабораторією, фахівці, техніки… Головна функція  їх «професійної діяльності» зводиться до відкриття та закриття аудиторій. Володіння комп’ютером для них є чимось недоступним, та вони й не намагаються цьому навчитися … Основна причина – відсутність взагалі об’єктивної та професійної атестації працівників НДП. Навіщо, адже вони за освітою не є фахівцями в області обчислювальної техніки і прийняті на роботу наказом ректора на невизначений термін (довічно). Вік більшості працівників НДП – пенсійний +. Крім того, на кафедрах ФК КПІ роками не переглядаються функціональні обов’язки НДП. В сучасних умовах належне виконання функціональних обов’язків висуває високі вимоги до рівня кваліфікації НДП, до їхніх знань і навичок. Треба забезпечувати професійний розвиток працівників НДП (у тому числі шляхом обов’язкового підвищення кваліфікації). Розуміння НДП сутності і значущості своєї професійної діяльності, опанування необхідних знань – важливий фактор підвищення ефективності їх праці.

В навчальних лабораторіях кафедр ФК КПІ встановлені старі, а в більшості непрацюючі комп’ютери, які давно потрібно було списати. І це на кафедрах, на яких студенти повинні навчатися сучасним комп’ютерним технологіям. Про яку підготовку бакалаврів і магістрів з найбільш широким охопленням дисциплін галузі інформаційних технологій можеть йти мова?

Навіщо цей факультет, якщо тут організація навчального процесу на дуже низькому рівні і не має комп’ютерів?

Пора щось робити.

1

Коментар редакції.

 

Погоджуємося з кожним словом листа. З кожним роком рівень викладання знижується через кілька факторів.

  1. Рішення Ісаєнка про призначення директором інституту, а після реорганізації деканом факультету О.Азаренко було продиктоване винятково особистими інтересами його родини. Ісаєнко з дружиною не раз відпочивали у Севастополі, де мешкала сім’я Азаренків, зупинялася в їх домі і перебувала на повному пансіоні.
  2. О.Азаренко не є спеціалістом в галузі ІТ. Вона – акустик, що можна легко перевірити, використовуючи відкриті джерела. Відтак вона не має морального та фахового права керувати колективом, який займається КПІ, кібербезпекою, ІТ загалом. Звідси і один з аргументів занепаду факультету.
  3. Ісаєнко не вкладає в розвиток матеріально-технічної бази університету загалом і факультету зокрема жодної копійки. Якщо відкрити сайт закупівель Національного авіаційного університету, на який варто заходити усім викладачам, щоб зрозуміти масштаби і напрямок закупівель, то можна побачити все – від свіжомороженого м’яса, картоплі, квасолі, безалкогольних напоїв до міфічних матеріалів та послуг для лабораторії з якості паливно-мастильних матеріалів С.Бойченка за 2,5 мільйони гривень, від ремонтних робіт до кондиціонерів за 65 тисяч гривень і т.ін. https://zakupki.prom.ua/gov/tenders?merchant_name=01132330+-+%D0%94%D0%9F+%D0%9D%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9+%D0%B0%D0%B2%D1%96%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9+%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82 Там ви не знайдете нічого для потреб Вашого факультету.
  4. Усі зароблені кошти Ісаєнко разом з Розою Вінецькою вимиває!
  5. «Ректор» не призначає на керівні посади осіб, які хоч трошки розбираються в спеціальностях, які готує факультет. Призначення «куратором» факультету першого проректора Козловського лише поглиблює кризові явища, бо він спеціаліст винятково в іншій, харчовій галузі.
  6. Без усвідомлення того, що в університет і викладачів потрібно вкладати, а не грабувати, толку, на жаль, не буде.
  7. Заробітна плата навчально-допоміжного складу – 3500 – 4000 гривень на місяць. Зарплата «ректора» в 40(!) разів більша. Тут без коментарів. Тому вимагати від них більшого, мабуть, не зовсім коректно.

 

Перелічені фактори є причиною різкого зниження якості освітніх послуг, які надає не тільки Ваш факультет, а й інші навчальні підрозділи НАУ.


Залишити коментар