Крик души – “Аэродинамическая труба”

Уважаемая редакция «Рейдера НАУ»!

Никогда не думал, что буду вам писать, поскольку приход В.Исаенка на должность ректора воспринял с надеждой.

Я ветеран университета, отдал родному ГВФ свыше 60 лет своей жизни. Сейчас пенсионер. Недавно приходил на родную уже 300 раз переименованную кафедру и услышал очень печальную новость.

Вроде как Владимир Исаенко по поручению народного депутата Украины Дмитрия Иосифовича Андриевского хочет уничтожить уникальную аэродинамическую трубу.

Как же это так! Ее мы строили всем миром и гордились ею! Через работу в трубе прошли тысячи студентов и специалистов!

Нельзя допустить, чтобы ее уничтожили!

Подскажите, правда ли это?

 

Коментар редакції.

Уважаемый коллега!

К сожалению, работе отечественного достояния, уникальной аэродинамической трубе приходит конец.

Дело в том, что на шум очень жалуются жильцы нового дома по ул. Донца, 2а. Труба находится прямо перед их окнами.

Но труба не виновата, что они купили там квартиры. Трубе много лет, она строилась при Н.Голего, а дерибан университетской земли начался намного позже, уже при В.Бабаке.

Когда начинали новое строительство, то условием для его начала было строительство детского садика.

Это можно проверить. На щите между новостроем и трубой установлена табличка, свидетельствующая о том, что в комплексе предусмотрен садик.

Большая аэродинамическая труба разграблена. Недавно кто-то в течении двух недель демонтировал двигатели и детали, содержащие цветные металлы. Она уже не заработает.

Теперь осталось уничтожить малую трубу которая уже давно не подавала признаков жизни !!!

В планах Д.Андриевского и В.Исаенка снести помещение трубы полностью. а также корпус №9 и №7, склады и гаражи, который мешает новому строительству.

Если изберут Д.Андриевского повторно депутатом, то так и будет.

Так что коллективу нужно объединиться перед выборами и не допустить под купол проходимца.

P.S.

Аеродинамічна труба ТАД-1

Аеродинамічна труба ТАД-1 являє собою замкнену атмосферну аеродинамічну трубу з робочою частиною квадратного перерізу 4 x 4 м і довжиною 10.5 м, обладнану щілинними стінками зі ступенем перфорації близько 12%. Квадратний перетин робочої частини ТАД-1 дозволить отримувати більш достовірні дані при випробуваннях високонесучих літакових конфігурацій (літаків короткого та вкороченого зльоту і посадки), у тому числі на великих закритичних кутах атаки, а також в умовах близькості землі.
Нажаль, пусконалагоджувальні роботи на електрообладнанні труби закінчені не були. Проводилися контрольні прокручування двигунів приводу без створення потоку у робочій частині. Привод труби складається з двох двоступеневих вентиляторів ВОД-50, які приводяться у обертання двигунами постійного струму потужністю 2,5 МВт кожний. Розрахункова швидкість потоку у робочій частині становить 72 м/с. ТАД-1 придатна також для випробувань натурних легкових автомобілів та великомасштабних моделей вантажних автомобілів, трейлерів, потягів та ін.

Існує проект доопрацювання повітроводів ТАД-1 з метою створення круглої вертикальної робочої частини діаметром до 4,5 м при розрахунковій швидкості потоку до 60 м/с. Ця робоча частина може використовуватися для тренувань парашутистів у вільному падінні, досліджень штопорних характеристик літаків та характеристик несучих гвинтів на режимах вертикального підйому та зниження, характеристик парашутно-десантних систем. Проект передбачає можливість почергового використання як горизонтальної, так і вертикальної робочих частин.

Ступінь готовності

На даний момент у трубі повністю змонтовані всі елементи проточної частини: вентилятори з системою регулювання положення лопаток направляючого апарату, вали довжиною 21 м з проміжними опорами, лопатки всіх чотирьох поворотних колін, хонейкомб та детурбулізуюча сітка, щілинні стінки робочої частини. У електромашинній залі змонтовані двигуни головного приводу з системою регулювання частоти обертання, допоміжні системи охолодження двигунів та рекупераційні системи гальмування головних двигунів, прилади й автоматика. Для створення потоку залишилось виконати остаточний монтаж трубопроводів циркуляційної системи змащування підшипників та деякого електрообладнання допоміжних систем, пусконалагоджувальні роботи, провести внутрішнє очищення проточної частини аеротруби від бруду та пилу, поновити фарбування.

Джерело: wt.nau.edu.ua


Залишити коментар