Куди завів освіту очільник МОН Квіт?

Протягом двох останніх років доводиться чути дуже багато критики на адресу Міністерства освіти і науки України щодо провальної політики у реформуванні освіти. Так багато, що це аж дивно. Тому природньо, що міністр освіти потрапив минулого тижня до числа кандидатів на заміну не тільки тому, що потрібно було знайти «крайніх», але й «по ділах його».

Міністерство освіти і науки дійсно «порхається на місці», велика частина освітян справедливо незадоволена його політикою. Навіть сформувалася освітянська опозиція. Квіту не вдалося провести чесну та прозору політику на заміну тієї, що залишилася як спадок від попередників. У МОН наголошують, що прагнуть зруйнувати якійсь корупційні схеми Табачника, але «віз і досі там, де був». Все одно стан справ залишається поганим. Багато зловживань і проблем, з якими Квіт не хоче, та й не здатний впоратися.

Цілком наочним є факт, що члени «молодої команди» МОН на чолі з Міністром Квітом, які здійснюють «управління» освітою, не хочуть відмовлятися від спокуси «своєї влади». До того ж у них завжди виникає спокуса «ручних», волюнтаристських рішень. Складається враження, що вони не розуміють і не хочуть зрозуміти, наскільки деструктивними та злочинними є їхні рішення. До того ж, на жаль, на сьогодні ані Квіт, ані його «молода команда» не несуть практично ніякої відповідальності за результати своїх необачних рішень.

Систематичні порушення Сергієм Квітом та його «молодою командою» багатьох норм академічного життя, сваволя, втручання в життєдіяльність університетів, нав’язування своєї викривленої волі, поділ вищих навчальних закладів на «своїх» та «чужих», усування неугодних – ось їх візитна картка!

Деякі наївні люди задають запитання: може колишній президент Києво-Могилянської академії поставив собі на меті реформувати громіздку та вкрай корумповану систему та не розрахував власні сили і сили «молодої команди»? А може корупційне болото за два роки і його самого всмоктало в нові «старі оборудки»?

У відповідь деякі більш обізнані та прагматичні люди задають дещо інші запитання: може він і ніколи не вилізав з того багна, в якому був ще з часів президентства в Києво-Могилянській академії, очоливши там різноманітні корупційні схеми? І тут же додають, що, ставши міністром, Квіт зверхньо відкинув все освітянське суспільство, вважаючи його «лапотніками», не вартими для залучення у реформи.

Ось такий Міністр Сергій Квіт.

Сергій Сумко


Залишити коментар