Квіт побачив «позитивні зміни» і трохи прибрехав.

У поважному виданні «Вища освіта» було надрукована стаття «Сергій Квіт розповів про позитивні зрушення в роботі НАУ після зміни керівництва» під час прес-конференції в Будинку Уряду 1 березня 2016 року, що була присвячена боротьбі з корупцією в освіті.

Квит 10

«Щодо стану справ у Національному авіаційному університеті, Сергій Квіт повідомив, що група осіб, які керували університетом, очолювана колишнім проректором і ректором НАУ, подала позови до 32-х судів проти університету, – передає прес-служба Міносвіти.

Сам університет планує виступати з судовими позовами і повертати собі ті активи, які були виведені незаконно. Ці активи пов’язані із забудовами, квартирами та землею, а також реконструкцією будівель. Сьогодні відбуваються суди по об’єктах по вул. М. Донця, 2а; проспект Космонавта Комарова, 1; будівля, що знаходиться на розі вулиць Лебєдєва-Кумача і Землячки, а також по вул. Симиренка, 1. Також у НАУ виявлені численні факти прихованої оренди, розбазарювання бюджетних коштів колишнім керівництвом. «Коли укладалися угоди про забудови, то університет повинен був мати певну частку квартир. І ця частка іншими додатковими угодами зменшувалася, а майно людей, які переглядали ці угоди з боку університету, збільшувалося. Ми маємо кримінальне провадження проти Максима Луцького, виставлені претензії і кримінальне провадження проти Миколи Кулика», – пояснив Міністр.

Квит 12

Сергій Квіт підкреслив, що сьогодні в університеті відбуваються позитивні зрушення. Вже обрана нова вчена рада, на черзі – загальні збори студентів і аспірантів, зміни до статуту університету та оголошення конкурсу на посаду ректора.

На голослівні заяви міністра С.Квіта в шанованому товаристві звертати увагу вважається за моветон. Матеріали для цієї прес-конференції для Квіта готував перший проректор з адміністрування НАУ А.Майснер. Він настільки старанно поставився до доручення міністра, що видав бажане за дійсне. Так натужно «ліз зі шкіри», що запопадливо написав Квіту «факти», які мали б бути доведені через суд перед тим, як їх оприлюднювати.

Сліпа довіра міністра до близьких собі осіб, делегованих в НАУ як «кризова команда», матеріалізувалася в судовий позов проти нього самого.

Факти свідчать про протилежне. Університет не подав жодного позову про повернення активів. А проти родичів Квіта та його самого порушено десятки кримінальних проваджень та подано позовів до суду. Більшість з них уже виграно.

Хотілося б нагадати Квіту про те, що згідно із Конституцією України, єдиною уповноваженою установою, яка може розсудити конфліктуючі сторони, є суд. І якщо порушені права громадянина України, вона звертається до суду. Бо більше нікуди. Тому що міністр як гарант дотримання конституційних прав у ввіреній йому галузі, сам цинічно порушує Закон.

А позитивні зміни в НАУ розпочалися. Колектив за півроку розібрався в ситуації і… жахнувся рівню цинізму, некомпетентності, нахабства, жадібності делегованих міністром кризових менеджерів.

А зміни до Статуту ніхто і не збирається вносити. І тут Квіт збрехав. Статут діє. І даремно Квіт так підставлявся, підписавши наказ про його скасування через два місяці після того, як сам його затвердив. Займався б краще галуззю. Хоч у чомусь би розібрався.

Квит 7

Джерело: vnz.org.ua

 

 

 

 


Залишити коментар