Квіт попрощався із рейдерами і на останок підписав наказ про вибори ректора НАУ

Бер.17.2016. / Коментарів: 4

Міністр освіти і науки Сергій Квіт підписав наказ про проведення виборів ректора у Національному авіаційному університеті (НАУ). Міністр висловив сподівання, що таким чином “перипетії з обранням ректора завершаться”…Нагадуємо:

12 червня 2015 року закінчився семирічний термін перебування на посаді ректора Національного авіаційного університету (НАУ) Кулика М.С. і, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», мав відбутися конкурс на заміщення вакантної посади ректора.

Проте до цього часу вибори ректора не відбулися? Згадаймо хронологію порушень чинного законодавства:

 1. 20 квітня 2015 р. наказом Міністра освіти на 17 вересня 2015 рокупризначено вибори ректора НАУ.
  Оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади ректора НАУ було оприлюднене, як того вимагає Закон, не за два місяці до припинення повноважень ректора (контракт ректора НАУ Кулика М.С. закінчився 12 червня 2015 року), а лише 20 квітня 2015 року. При цьому самі вибори були призначені на 17 вересня 2015 року. Це було перше порушення чинного законодавства. 
 2. 15 червня 2015 р. Міністр Квіт С.М. покладає виконання обов’язків ректора НАУ на період до проведення виборів на Харченка В.П
  Харченка В.П. на Вченій Раді разом з Міністром представляєО.Бадрудінов, власник сміттєзвалища в м.Бородянка, який є кумом Квіта С.М. та позиціонує себе як радник Міністра освіти і науки України. 
 3. Перевірка НАУ Державною інспекцією навчальних закладів.
  Висновок позитивний. 
 4. Перевірка НАУ внутрішнім аудитом МОН.
  Суттєвих порушень не виявлено. С.Квіт намагався примусити членів комісії вписати в Акт перевірки неправдиві дані та висновки. Після їхньої відмови заявив на брифінгу про звільнення всього Відділу внутрішнього аудиту МОН. Згодом, з’явився  підроблений аудиторський звіт, обсяг якого збільшився на 7 сторінок. (Оскаржено в суді).
 5. Наказ Квіта С.М. про скасування Статуту НАУ
  Статут НАУ зареєстрований та затверджений у встановлений законодавством спосіб – вчена рада, конференція трудового колективу, МОНУ, органи юстиції. Наказ Квіта С.М. про скасування Статуту НАУ оскаржено в суді. 
 6. Звільнення з посади в.о.ректора НАУ Харченка В.П. та призначення в.о. ректора НАУ Хращевського Р.В.
 7. Хращевський Р.В. безпідставно звільняє проректорів НАУ (5 осіб, крім Харченка В.П. та Войцеховського В.В.)
  Оскаржено в суді. 
 8. Скасовано вибори ректора університету
  Причини не вказані.Оскаржено в суді.
 9. Розпущено вчену раду університету.
  Оскаржено в суді.
 10. Відібрано в університету 7 навчальних літаків та передано Державній прикордонній службі України.
  Документи передачі не опубліковані.
 11. Міністр Квіт С.М. створює нову Наглядовуї раду університету. Головою призначає свогокума і радника О.Бадрудінова.
  Не пояснюється, чому скасовано попередню Наглядову Раду НАУ та звільнено її очільника – Героя України №1, льотчика-випробовувача зі світовим ім’ям, командира екіпажу літака «Мрія» Галуненка О.В.
  Мета – узаконити перебування в стінах університету власника бородянського сміттєзвалища О. Бадрудінова.  Перевищення службових повноважень, порушення Закону України «Про вищу освіту». Наказ Міністра освіти про ції дії оскаржено в суді.
 12. 5 листопада 2015 року наказами в.о ректора НАУ Хращевського Р.В. звільнено з посад в.о. проректорів Майснера А.В., Авдєєва О.М, Калиту Т.В., Іванову Т.В., Шульгу В.П., Харченка В.П. та повернено на посади незаконно звільнених проректорів Луцького М.Г., Борсука П.С., Козачка Я.В., Зарубінську І.Б., Полухіна А.В.
 13. 6 листопада 2015 р. в.о ректора Хращевський Р.В. звертається з Заявою до колективу НАУ про визнання помилковості своїх дій в період з 20 серпня по 5 листопада 2015 року.
  Визнав, що нестабільність в університеті викликана винятково комерційними приватними забаганками бородянської рейдерської групи. Ще одним аргументом, з яким не погодився Р.Хращевський, була реалізація плану звільнення керівників усіх підрозділів університету: навчальних та адміністративних. 
 14. 6 Листопада 2015 р. Міністр Квіт С.М. видав Наказ про звільнення з посади в.о.ректора Хращевського з 5.11.2015. та призначив на цю посаду з 6.11.2015 Харченка В.П. (повторно).
  Про це колектив університету дізнався 6 листопада о 12.30 на засіданні Вченої ради. На це засідання В. Харченоко зявився  у супроводі О.Бадрудінова та озброєних !!! сторонніх осіб. Дата підписання наказу про звільнення з посади в.о. Хращевського  05.11.15 року. В наказі причини для звільнення не вказані. Наказ оскаржений в суді.
 15. Харченко В.П. намагається відмінити всі накази та інші розпорядчі документи від 5 листопада 2015 року, підписані Хращевським Р.В.
  Коли це не вдається, він робить спробу підмінити ці накази на інші, фактично підробити накази. Співробітниками НАУ викликано наряд поліції і оперативно-слідчу групу. Зазначені факти зафіксовано і поліцією Соломянського району в м. Києві та внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань№12015100090011356. 
 16. До університету направлено Комісію МОН.
  Комісія в університеті не працює, висновки готуються в МОН. Строк діяльності відтерміновується до кінця року. 
 17. Поновлені Хращевським Р.В. проректори   Луцький М.Г., Борсук П.С., Козачок Я.В., Зарубінська І.Б., Полухін А.В.не допускаються на робочі місця. Ведеться перешкоджання виконанню службових обов’язків.
  Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42015100090000179. Харченко В.П. повторно звільняє проректорів Луцького М.Г., Борсука П.С., Козачка Я.В., Зарубінську І.Б., Полухіна А.В.Оскаржено в суді. 
 18. Наступив повний юридичний колапс. 
 19. Мініст Квіт С.М. звертається письмово до колективу НАУ з «роз’ясненнями» та погрозами. 
 20. 23 листопада 2015 р. Харченко В.П. звільнив з 19.11.2015 заступника відділу кадрів та документозабезпечення університету Любченко І.Г.
  Оскаржено в суді
 21. 24 листопада 2015 Мініст Квіт С.М. своїм Наказом звільняє Хращевського Р.В. з посади в.о.ректора НАУ повторно (але вже з 24.11.2015)!
  Оскаржено в суді
 22. Масовіпогрози та звільнення співробітників університету.
  Звільнення тривають та набирають обертів. 
 23. Підписуються угоди з бізнес-структурами, які мають на меті вимивання коштів університету, відчуження майна, крадіжку інтелектуальної власності багатотисячного колективу НАУ.

 Відповідність займаним посадам.

Відповідно до Статуту Національного Авіаційного університету, що  затверджений Міністерством освіти і науки та введено в дію наказом Міністра МОНУ № 361 від 27 березня 2015 року:

 • Претендент на посаду першого проректора повинен бути громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати вчене звання та науковий ступінь і стаж науково-педагогічної діяльності у ВНЗ не менше ніж 5 років. Прийняття на роботу і звільнення з роботи першого проректора здійснюється наказом ректора за погодженням із Вченою радою і органом студентського самоврядування Університету відповідно до чинного законодавства України.
 • Претендент на посаду проректора повинен бути Громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати вчене звання та науковий ступінь і стаж науково-педагогічної діяльності у ВНЗ не менше ніж 5 років, у ВНЗ III-IV рівня акредитації – не менше 3 років (вимоги до наявності вченого звання і наукового ступеню та стажу науково-педагогічної діяльності не поширюються на проректорів, які виконують адміністративно-господарські функції). Прийняття на роботу і звільнення з роботи проректорів здійснюється наказом ректора за погодженням із Вченою радою і органом студентського самоврядування Університету відповідно до чинного законодавства України.

 

Посада ПІП Науковий ступінь Вчене звання Стаж наук.-педагічної діяльності Погодження Вченою Радою Погодження органом студ. самоврядування
В.о.першого проректора Майснер А.В. відсутній відсутнє відсутній відсутнє відсутнє
В.о.проректора

Шульга В.П.

канд.геогр. наук відсутнє 2 роки 10 міс відсутнє відсутнє
В.о.проректора Калита Т.В. канд.екон. наук відсунє 2 роки 8 міс відсутнє відсутнє
В.о.проректора Авдєєв А.М. відсутній відсутнє відсутній відсутнє відсутнє
В.о. проректора Іванова Т.В. Докт.наук з держуправління Проф. 16 років 9 міс відсутнє відсутнє

http://ua.interfax.com.ua/news/general/331346.htl

 


Коментарів 4 Додати коментар

 • БАДРУДІНОВ ЗНОВ ПОВЕРТАЄТЬСЯ НА СМІТНИК?

  http://fb-ua.com/badrudinov-znov-povertaietsya-na-smit/

 • ХРОНОЛОГІЯ РЕЙДЕРСЬКОГО ЗАХВАТУ НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

  http://fb-ua.com/khronologiya-reyderskogo-zakhvatu/

 • ЧИТАЮЧИ МІЖ КАДРАМИ, АБО ЯК БАГАТО МОЖЕ СКАЗАТИ ВІДЕО

  http://fb-ua.com/chitayuchi-mizh-kadrami-abo-yak-bagato-mozhe/

 • Як сказав свого часу один з дослідників освітніх проблем у нашій державі,

  «у Квіта, куди не кинь, всюди клин!».

  Причиною чисельних невдач та провалів у сфері освітньої політики протягом усього післямайданного часу – хибна стратегія Квіта, помножена на поганий менеджмент.

Залишити коментар