Квіт та  його команда готові ризикнути нашими дітьми

Бер.28.2016. / Коментарів: 2

Cherkasy3

Мою увагу привернуло розлоге інтерв’ю із заступником міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм на УП «Ризиковані, але потрібні. Заступник міністра освіти про майбутні зміни у школі».

Практично вже у вступі до інтерв’ю журналістом висвітлено стан «реформ», який проводить міністр Квіт, та стан одного з «провідників» цих «реформ»: «Він помітно втомлений, говорить повільно і постійно перестрибує з однієї теми на іншу…»

Такий початок інтерв’ю «заворожує» і спонукає зосереджено вникати в суть висловів одного з представників «молодої команди» Сергія Квіта. Дивно тільки, що тон у інтерв’ю вибраний якісь жалісний. Так може це інтерв’ю спрямоване на те, щоб пожаліти Квіта та його команду, пробачити йому знущання над вітчизняною освітою під приводом її «реформування, пробачити відсутність стратегічного бачення шляхів її розвитку та некомпетентність при прийнятті рішень, пробачити беззаконня та корупцію в освіті, уособленням чого став міністр?

«Хобзей розуміє усі проблеми, які виникають на кожному етапі реформування. Він так і каже: «Я усвідомлюю ризики», – повторюючи цю фразу кілька разів. Але при цьому чітко змальовує, як має виглядати школа у 2018 році».

Чи не дуже часто заступник міністра говорить про ризики? Чи не є це ознакою поганого опрацювання змісту «реформ» Квіта, їхньої «сирості»? Схоже також на те, що заступник міністра тому і все «чітко змальовує», що розуміє, що тоді вже не буде його Квіта та й його «молодої команди».

«Молода команда хоче впровадити в українських школах  реформи, з акцентом на польську систему освіти. Абсолютна більшість нововведень – родом звідти». Постає законне запитання, а чому саме польських шкіл? Вони що, краще німецьких фінських? Складається враження, що «молода команда» Квіта діє «наскоком», без глибокого аналізу, без обговорення с фахівцями та досвідченими аналітиками освітніх проблем.

У планах «молодої команди» Квіта також є: «Наше завдання – аби кращі вчителі залишилися працювати. Оптимістично їх десь третина», – додає Павло Хобзей і продовжує: «Я не є великим оптимістом, що ми зможемо всіх вчителів перевчити. Та для цього ми робимо принаймні дві речі. Перша пов’язана з запланованою появою опорних шкіл після переформатування деяких шкіл. Відповідно, кількість вчителів зменшиться. Наша друга ідея – провести атестації. Я зараз говорю саме про атестацію, бо сертифікація залишилася в проекті закону «Про освіту» як мотиваційна річ, яка проходитиме добровільно. Її мета – підвищення зарплатні вчителю».

 Дивним виглядають заплановані заходи на кшталт атестації, які призводять до «підвищення зарплатні вчителю». Чи це приховане скорочення? А, якщо це так, то уявляєте, якої допомоги можна очікувати від вчителів в проекті «опорних шкіл»? Риторичне запитання.

«Я не можу нікого покликати собі на допомогу, бо треба висмикнути людину з хорошої роботи і не зрозуміло, чи не буде вона безробітною за кілька днів», – пояснює заступник міністра вже після інтерв’ю. На наш погляд, розумна думка. Навіть Павло Хобзей розуміє, що дні «молодої команди» Квіта полічені.

На закінчення Павло Хобзей додав, як би він зробив атестацію вчителів: «Ми запускаємо цей процес, дали вам можливості, готуйтесь. Але якщо через два роки ви цього не досягнете, нам треба буде попрощатися».

То чи не варто попрощатися з «молодою командою»?

 


Коментарів 2 Додати коментар

Залишити коментар