Квіт та його “молода команда”. Чи стара?

images (11)

Як добре все починалося у лютому 2014 року. Трошки запальна, але «надзвичайно чутлива» до справжньої справедливості в освіті людина – Сергій Квіт, очолила профільне міністерство. Здавалося, шлях до реформування освіти відкрито, проте сьогодення змушує замислитися всіх: що ж сталося з нашим Квітом?

Так, із міністром Квітом у багатьох існують досить серйозні розбіжності щодо поглядів на майбутнє української освіти та шляхи її реформування. Були запальні спори, дискусії з цього приводу. Чому він втратив орієнтацію, адже вважалося, що ми всі з ним знаходимося в одній системі координат, у нас спільні цінності? Чи ні?

Може причина криється у його «молодій команді», яка за два роки змогла зробити з «палкого» борця за освітянські цінності, звичайного пристосуванця?

Усе збіглося у часі: і проблеми імплементації прийнятого ще у 2014 році Верховною Радою Закону «Про вищу освіту», і багато спроб розроблення проекту Закону «Про освіту», і питання майбутнього профтехосвіти…Бо дай багато, а допомагати нікому? Чи справа в самому Квіті?

Сьогодні не є таємницею, що за підсумками 2015 року профільне міністерство під керівництвом пана Квіта провалило практично всі покладені на нього напрямки роботи.

Це – думка переважної більшості освітян. Зокрема, у 2015 році «намалювалася» проблема відсутності дипломів для випускників вищих навчальних закладів. Причина банальна – міністерство не змогло забезпечити їх своєчасне замовлення та виготовлення. Далі – більше. На дворі вже передвесняна капель, а учні 4 та 7 класів по всій Україні ще з вересня 2015 року навчаються без підручників. А ще ходять пішки, тому що не вдається «протягнути» свого постачальника автобусів. Коли ж Квіту стало зрозумілим, що «протягнути» потрібну фірму не вдасться, то МОН взагалі махнуло на цю програму рукою, переклавши вирішення проблеми підвозу учнів до шкіл на місцевий рівень.

Може, за порадою «молодої команди»?

Власне, поради «молодої команди» – це вже фірмовий стиль: якщо не може МОН вирішити проблему чи питання, то терміново перекидає все на когось. Саме так відбулося з профтехосвітою. Те ж саме – з харчуванням школярів…Не обійшло це і проблему сплати боргу за літаки Даймонд у Кіровоградській льотній академії, які у дивний спосіб передані іншим.

Вміє працювати «молода команда», вміє…!

В той же час керівництво МОН активно пропагує приватну компанію MMPublications, яка навіть не має представництва в Україні. Натомість, дистриб’ютором продукції цієї та інших компаній є ТОВ «Лінгвіст», яке монополізувало ініціативи в галузі іноземних мов. Чому Міністерство взагалі рекомендує комерційний сайт для підготовки до складання державної підсумкової атестації, порушуючи цим рівноправність суб’єктів господарювання?

Може тому, що «молода команда» тісно пов’язана із ТОВ «Лінгвіст», ГО «Центр дослідження суспільства», ТОВ «САВ-ДІСТРИБЬЮШН», ТОВ «Гравіс» та з іншими комерційними та громадськими організаціями, проекти, програми та продукти яких посадові особи Міністерства публічно рекламують?

Було б непристойно забути і про ДП «Інфоресурс», яке повністю відповідає за ЄДЕБО. Адже при Квіті воно не просто зберегло своє виключне монопольне становище, а й суттєво збільшило «оборудки». І все це відбувається на тлі цинічних заяв «молодої команди» про наміри раз і назавжди покінчити з корупційними схемами «папєрєдніков».

А «велика індивідуальна робота» Квіта під час призначення керівників освітніх установ та їх підрозділів без конкурсу, чи непрозорого призначення, лише за ознаками особистої відданості, хіба ні про що не нагадує? Тобто, і в цій царині жодних змін не відбувається – команда не молода, а стара, із старими «оборудками»!

Тому сьогодні профільне міністерство і поставило вітчизняну систему освіти у кроці від прірви.

І не дивно передбачити, що українська освіта, як система, як галузь, за таких умов може невдовзі взагалі припинити своє існування.

Ще одного року «керування» Квітом освітяни та науковці не переживуть.


Залишити коментар