Квіт все ще казиться і бреше…

Тра.30.2016. / Коментарів: 2

Гортаючи сторінки ФБ, натрапив на коментар: «Програма “Університетській шильдик”? Розумію, що так не можна, однак поставлю запитання. От рейтинг ТОП200, Могилянка на 8 місці, науковий потенціал і якість освіти має значні показники. Беру кафедру за власним профілем, офіційно на сайті, 34! Співробітники, з яких 20 “проліски”, там лише Реймерса з Одумом не вистачає…

Поверховий аналіз останніх 4-5 років: реальних викладачів кафедри ніхто не бачив, ані на профільних популярних конференціях, ані їх публікацій у профільних журналах, ані їхніх студентів на профільних всеукраїнських олімпіадах та конкурсах… От цікаво, а як у інших галузях освіти?».

Давно не було чути «реформатора» Квіта, який після себе залишив випалене освітянське поле. Аж тут знову заголовок, який має на меті сказати не про «університети-бренди», а нагадати суспільству, що «клієнт» ще живий і потребує до себе уваги.

Радник Президента на громадських засадах виявляється працює професором у НаУКМА, може навіть і на лекції ходить, може щось і викладає, а не просто числиться «проліском», як і його соратниця Совсун.

У стилі Квіта на чорне сказати біле і навпаки. Новий Міністр, виявляється, якщо хто не в курсі, «соратниця» Квіта, яка продовжує започатковані ним «реформи». Ніби й не почала свою діяльність на посаді Міністра Л.Гриневич з того, що послідовно відміняє все те, що натворив Квіт з Совсун. Ніби й не було перегляду переліку спеціальностей, яку «по нєдомислію» винайшла Совсун, ніби й не було перегляду рішення щодо «профільності» університетів, ніби й не було скасування наказів Квіта, де він вирішив, що потрібно скорочувати вчителів, ніби й не він нищив профтехосвіту… Ну не тягне він на «соратника», але пнеться.

Головним своїм досягненням Квіт вважає прийняття Законів про вищу освіту та науково-технічну діяльність. Позичив знову у Сірка очей. Привласнив собі те, що не йому не належить. Не згадує майже десятирічну роботу кількох міністрів з написання Закону про вищу школу, але скромно промовчав про те, що до сьогодні не імплементований цей Закон, за два роки своєї діяльності не спромігся на такий «подвиг». «Майже імплементовано», – нагло каже екс і не соромиться.

Та й про Закон про науково-технічну діяльність говорить як про свій власний доробок, хоча історія його написання сягає в далекі 90-ті. Ну не звик Квіт ділитися славою. Тяжким тягарем ліг на його тендітні плечі нарцисизм. Він, і ніхто інший! І скромно промовчав про критику поданого ним до ВР України проекту. Ніби й не було глибокого аналізу і нищівної критики і цього проекту профільним комітетом.

Потішив сентенцією про «університети-бренди». Це вже ліпше як про «опорні школи», але з тієї ж опери. Зовсім свіжими є приклади нищення «університетів-брендів» самим Квітом, щоб вірити в його чергову містечкову сенсацію. І як тут не згадати його маніакальне бажання знищити один з «університетів-брендів» – Національний авіаційний університет, який він тупо віддав на пограбування своєму кумові – начальнику Бородянського сміттєзвалища Бадрудінову. Цей факт говорить про повну відсутність у екс-міністра навіть натяку на мораль.

Та й про автономію університетів краще б помовчав. Жоден міністр не дозволяв собі так цинічно і нахабно втручатися в роботу університетів як Квіт – скасовувати вибори, статути, звільняти і призначати заднім числом, «забувати» внести в декларацію про доходи ділянки та квартири, цинічно брехати про службові автомобілі.

Так, в Україні, на щастя, залишилися ще університети-бренди, але не Квіту і Совсун їх визначати. Два роки – достатній термін для того, щоб показати або свою здатність, або свою нікчемність.

Потенції до здатності Квіт не виявив. Залишається йому лише базікати про «американський досвід». Може «гострить лижі» за океан? Тоді в добру путь. Можливо американським партнерам знадобиться його український досвід.

А чому Квіт перебуває у США? Мабуть, звітує про два роки втрачених для вітчизняної освіти можливостей та ефективність витрачених на це бюджетних та грантових коштів.

«Україні повинні залишитись лише університети-бренди, – Сергій Квіт

Колишній міністр освіти України, екс-президент НАУКМА Сергій Квіт перебуваючи у США розповів про реформи української освіти.


Коментарів 2 Додати коментар

Залишити коментар