“Квіта на нари – тоді підем на пари!”

Квит 9

“Квіта на нари – тоді підемо на пари!” Це одне з найулюбленіших гасел студентських мітингів та пікетів починаючи з вересня 2015 року. Ніхто й не думав, що перший адресат цього гасла Янукович передасть його своєму наступникові Квіту. Ціла низка студентських пікетів біля МОН з осені минулого року. Студенти оголошували міністру освіти Квіту недовіру, ультиматуми, проводили «поховання», мирну ходу, проте Квіт не збирався почути студентів. Студентів з десятків внз країни. З Києва, Чернівців, Черкас, Львова, Харкова, Дніпропетровська та інших регіонів держави.

Сьогодні Квіт зовсім інша людина, повна протилежність тій, яка була під час Революції Гідності. Тобто він був таким, але вміло і цинічно використав патріотичні настрої студентів, досягнув особистої мети і два роки методично вбиває освіту у якості міністра. Віднедавна повага до нього змінилася тотальною зневагою.

Прізвище Квіта протягом останніх двох років спливало в різних скандалах чи не найчастіше. Тут і провали реформ, і непрозорі закупівлі, і подорожі удвох з першим заступником за кордон, і використання за корупційними схемами автотранспорту, і просто нефахові рішення та безглузді дії.

Часткове перезавантаження Уряду і залишення Квіта на посаді в грудні 2014 року було грубою помилкою Президента, Прем’єра, Верховної Ради. Квіт уже з моменту свого першого призначення в березні 2014 року виявився нездарою. Але майданна інерція відіграла свою негативну роль і освіта почала стогнати під квітово-совсунівським ярмом.

Управлінський колапс в галузі наступив уже на початку 2015 року. Брехня, пусті обіцянки, полювання на відьом, пошуки винних у своїх провальних «реформах», професійний PR замість реальної роботи, стали вірним супутниками його діяльності, прес-конференцій та публічних виступів.

Але повстало реальне експертне середовище, голос якого був набагато гучнішим за кишенькових монівських квакерів. Освітянська спільнота скинула рожеві окуляри.

Так на брехні та обіцянках і протримався до грудня 2015 року, коли його шеф А.Яценюк вперше на всю країну озвучив невдоволення роботою Квіта. Проте Квіту пощастило. Зміна політичної ситуації пролонгували його міністрування на лихо освіті. Проте з грудня 2015 року всі відмітили, що Квіт займається винятково «своїми справами».

І якщо в перший рік його повноважень як міністра майже не було витоку негативної інформації, то вже у 2015-му з’явилися перші згадки про «загублену землю» та квартиру в декларації, корупційні схеми, далі більше і більше, весь джентльменський корупційний набір.

Проте найбільшою халепою для нього як політика стала родинна «бізнес-дружба» з рейдерами, яка і поставить жирну крапку на його недолугому мініструванні під обурені та принизливі для Квіта вигуки студентів та освітян: «Квіта на нари – тоді підем на пари».


Залишити коментар