Звернення до голови державного космічного агентства України

 Голові державного
космічного агентства України
пану Сабодашу Л.Ю.

 

 

 

Вельмишановний Любомире Юрійовичу!

 

За понад 80-ти річну історію свого існування Національний авіаційний університет, що має унікальну інфраструктуру, був і залишається одним з провідних навчальних закладів світу з підготовки спеціалістів для авіаційної і космічної галузей. Університет пишається своїми вихованцями і викладачами, серед яких знані академіки, члени-кореспонденти та доктори наук, що внесли значний вклад в розвиток світової авіації і космонавтики. Серед них: В.М. Челомей, М.П.Кравчук, С.В.Серенсен,             Н.І. Ахієзер, М.Л.Голего, В.В.Крилов, Г.І.Майкопар, Я.М.Пархомовський, Н.І. Вегера, О.І.Кухтенко, Г.Є.Пухов, та багато, багато інших.

Національний авіаційний університет є сучасним авіаційним вищим навчальним закладом, знаним не лише в Україні, але і далеко за її межами. За роки своєї діяльності університет підготував понад 200 тисяч фахівців і магістрів, 5 тисяч кандидатів і докторів наук для різних сфер економіки нашої країни, а також десятки тисяч фахівців для понад 150 країн світу по перспективних напрямках і спеціальностях.

Сьогодні у всіх структурних підрозділах університету навчається більше 50 тисяч студентів і слухачів. Серед них 1500 іноземних громадян з 54 країн світу.

Навчання в університеті здійснюється висококваліфікованим науково-педагогічним колективом, у складі якого 16 академіків, член-кореспондентів Академії наук України, 300 докторів наук, професорів, 1000 кандидатів наук, доцентів, 200 заслужених діячів науки і техніки України і лауреатів Державних премій.

У структурі університету – Державний музей авіації, в якому експонуються понад 80 об’єктів авіаційної техніки, унікальний авіаційний ангар, радіополігон і полігон авіаційної наземної техніки, тренажерний і аеродинамічний комплекси з аеродинамічною трубою. Книжковий фонд науково-технічної бібліотеки складає 2,6 млн. екземплярів.

Викладачі і студенти університету спільно з технічними університетами Великобританії, Іспанії, Голландії, Німеччини, Франції, Південної Кореї та інших країн проводять дослідження з широкого кола питань науки і техніки.

Університет успішно співпрацює з Міжнародною Організацією Цивільної Авіації (ICAO). На базі університету функціонують два Європейських регіональних навчальних центри ICAO, які здійснюють підготовку і перепідготовку персоналу авіаційних підприємств України та інших країн. Обидва центри працюють за єдиною методикою TRAINAIR, використовуючи стандарти і рекомендовану практику ICAO.

Тісна співпраця встановилася і з Європейськими авіаційними структурами з впровадження Європейських стандартів і правил в підготовку авіаційних фахівців.

Протягом багатьох років університет співпрацює з провідними конструкторськими організаціями: ДКБ «Південне», КБ «Енергія», ДП «Антонов», ВАТ «Хартрон»,           ВАТ «ЧеЗаРа», КП «ЦКБ Арсенал», ДП «ВО Київприлад», «Мотор Січ»,                      «КБ ім. А.М.Туполєва», Центром підготовки космонавтів, спеціалісти університету брали участь у розробці проектів загальнодержавних космічних програм. В стінах університету створювалися перші вітчизняні тренажери для авіації і космонавтики. На тренажерній базі університету пройшли підготовку п’ятнадцять льотчиків-космонавтів. Університет і на сьогодні співпрацює з багатьма організаціями, що входять до складу Державного агентства України. Але, протягом останніх кількох місяців один з провідних вищих навчальних закладів нашої країни – Національний авіаційний університет, потерпає від дій рейдерської групи, основу якої складають наближені до Міністра освіти і науки України Сергія Квіта особи: Володимир Цибулько – політконсультант екс-віце-прем’єра Сергія Арбузова, Олександр Бадрудінов – директор Бородянського полігону твердих побутових відходів, Андрій Майснер – колишній працівник ДФС України, активіст «Молодих регіонів», Володимир Шульга – колишній губернатор Сумської області. На посаді перебував всього кілька місяців, але встиг виявити такі якості, як схильність до здирництва, неврівноваженість, підступність, брехливість. На сьогодні – фігурант кримінальної справи. Олександр Авдєєв – останній генеральний директор авіакомпанії «Аеросвіт», саме він разом з Коломойським банкротив авіакомпанію. Відомо лише, що така афера значно збагатила керівництво компанії, та недоплатила в державний бюджет сотні мільйонів гривень.

Історія їх «діяльності» в стінах Національного авіаційного університету вже отримала широкий резонанс як в Україні, так і за її межами, оскільки наш університет працює за рекомендованою практикою Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), підготував і готує авіаційних фахівців для понад 150 країн світу.

Серед кричущих порушень чинного законодавства слід зазначити спробу скасування Статуту НАУ (наказом міністра МОНУ), відміну виборів ректора університету (наказом Міністра МОНУ), масові звільнення та переслідування співробітників, відчуження майна, призначення на посади виконуючих обов’язки проректорів осіб, які мають кримінальне минуле, не задовольняють кваліфікаційним вимогам та не мають визначених законом підстав для обіймання своїх посад тощо (наказом в.о. ректора НАУ), зміна складу Наглядової ради університету, головою якої призначено директора Бородянського сміттєзвалища О.Бадрудінова замість Героя України (посвідчення №1), заслуженого льотчика-випробувача О.В.Галуненка, який перший підіймав у небо АН-225 «Мрія».

Останній наказ в.о. ректора Р.Хращевського вразив своєю моральною дикістю та правовим невіглаством – про розпуск найвищого дорадчого органу – вченої ради університету, до якої, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», входить науково-педагогічна, адміністративна та студентська еліта НАУ.

Усе це беззаконня відбувається з відома особисто Міністра С.Квіта, який має приватні інтереси до оборудок рейдерів. На сьогодні понад 30 позовів працівників університету до Міністра та в.о. ректора університету перебуває в судах. Причому, Міністерство не домоглося жодного рішення на свою користь.

Невже реформування освіти в Україні зводиться до примітивного дерибану посад та бюджетних коштів?! В аналогічній ситуації опинилися багато інших вищих навчальних закладів України. Освітянська спільнота відверто говорить про непрофесіоналізм керівництва галузі, які цинічно списують свої прорахунки на інших.

Вчена рада університету неодноразово висловлювала недовіру в.о. ректора Р.Хращевському, а також Міністрові С.Квіту. Адже один з найрейтинговіших університетів держави, яким є Національний авіаційний університет, його багатотисячний колектив у цих умовах втрачають свої позиції на ринку освітніх послуг, зазнають іміджевих, матеріальних, моральних збитків. Разом з тим набагато більші збитки несуть і вітчизняна освіта, і держава Україна в цілому.

Ураховуючи ту обставину, що керівні органи держави залишають ситуацію в університеті без належної уваги та вивчення, не захищають наші конституційні права, ми, колектив Національного авіаційного університету, просимо Вас, як людину, яка має великий досвід керівної роботи в авіакосмічному комплексі, де від кваліфікації спеціалістів залежить життя багатьох людей, підтримати прагнення колективу:

  1. Поновити незаконно відмінену процедуру виборів ректора університету.
  2. Утворити робочу групу з контролю за ситуацією в Національному авіаційному університеті, до якої включити представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Державного космічного агентства України, Державної фіскальної служби, інших контролюючих органів. До групи не включати представників Міністерства освіти і науки України, як осіб, які себе дискредитували.
  3. Припинити переслідування працівників університету, скасувати незаконні накази про звільнення та оголошення стягнень працівникам університету.
  4. Припинити відчуження університетського майна (безпілотних літальних апаратів, навчальної аеродинамічної труби, інтелектуальної власності тощо).
  5. Відновити діяльність колективу університету в штатному режимі.

 

 

За дорученням колективу:

 

Ректор НАУ 2008 – 2015 рр., завідувач кафедри авіаційних двигунів,

Заслужений діяч науки і техніки України,

Лауреат державної премії України,

доктор технічних наук, професор                                                                М.Кулик

 

Завідувач кафедри

систем управління літальних апаратів,

Заслужений працівник транспорту України,

Ветеран космічної галузі України,

Лауреат Державної премії України

в галузі науки і техніки та

Премії ім. академіка М.К. Янгеля,

Національної академії наук України,

Доктор технічних наук, професор                                                                В.Азарсков

 

Лист


Залишити коментар