Звільнення співробітників 20.08.2015

21 серпня на сайті НАУ з’явилось оголошення про те, що новопризначений наказом МОН України в. о. ректора Рімвідас Хращевський в установленому законом порядку у присутності колег оголосив накази про звільнення першого проректора Максима Луцького, проректорів Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірини Зарубінської та Анатолія Полухіна.
У якості підстав для звільнення було зазначено, що ці особи були призначені на свої посади екс-ректором Миколою Куликом із перевищенням службових повноважень без погодження Вченої ради НАУ та перебували на них усупереч нормам чинного законодавства України.
Фотографії наказів, опубліковані на Фейсбук-сторінці Ярослава Козачка.
1 з
2 з
Міністр освіти та науки Сергій Квіт 25 серпня в коментарі «Фактам» пояснив таке звільнення порушенням процедури переукладання трудового контракту: «Це тому [звільнення проректорів − ред.], що вони були неправильно призначені, і  державі також була нанесена шкода. У них [звільнених проректорів] просто закінчувався термін їхнього контракту. Що було зроблено?.. Їм просто перепідписали контракт в обхід усіх процедур».

«Юридична вакханалія»

Опублікований документ про звільнення недійсний, бо не зареєстрований в установленому порядку. Про це «Студвею» розповів голова Вченої ради НАУ Ярослав Козачок, один із проректорів, чиє ім’я потрапило до списку звільнених.
«Трудова книжка на руки не видана, розрахунок не отриманий, а після наказу пройшло вже 8 днів. Словом, юридична вакханалія.
По-перше, я тоді перебував в офіційній відпустці. По-друге, я не можу бути звільнений без погодження Вченої ради, органів студентського самоврядування та профспілок. Не можу бути звільненим також як людина, яка є опікуном малолітньої дитини. Моїй дочці 14 років».
Незаконність і недійсність наказу про звільнення обґрунтував адвокат трудового колективу НАУ на прес-конференції 27 серпня.

«Звільнені» продовжують працювати

Уже 26 серпня Ярослав Козачок отримав довідку про те, що він дійсно працює в НАУ на посаді проректора з науково-педагогічної та виховної роботи за строковим трудовим договором.
nau1
Станом на 28 серпня Ярослав Вікторович продовжує виконувати свої обов’язки на посаді.
«Мене ніхто не звільняв, жодних юридичних підстав для цього не було, жодних наказів, виданих у законний спосіб, теж. Є тільки накази на сайті університету, які фактично заблоковані. Ніхто не може ні висловити свою думку, ні викласти інші документи. Я користуюся лише соціальними мережами, своїми аккаунтами.
З іншими [звільненими] проректорами та ж ситуація. Вони всі на робочих місцях, вони всі виконують свої функціональні обов’язки, і жодних питань щодо їх звільнення немає.
Більше того, виконуючий обов’язки запропонував уже окремо проректорату приступити до виконання своїх обов’язків, тому що валиться абсолютно все: навчальний процес, атестаційна комісія, поселення в гуртожиток, зарахування магістрів і спеціалістів. Люди приходять, штатний розклад відсутній, викладачів на роботу ми прийняти не можемо. Іноземців, які приїжджають в Україну вчитися, не можемо зарахувати на навчання. Юридично патова ситуація, запропонована виконуючим обов’язки».

Загроза зриву виборів ректора

Як повідомив «Студвею» Ярослав Козачок, в. о. ректора Рімвідаса Хращевського вже викликали на допит у міліцію. Слідчо-оперативна група зафіксувала факт злочину, незаконні дії якого підпадають під ст. 172, 364 і 366 Кримінального кодексу України.
Наразі, за словами Ярослава Вікторовича, неправомірно звільнені працівники НАУ очікують відміну наказів про звільнення 20 серпня − або добровільно, або у примусовому порядку через суд.
«Я відстоюю свої права, я − кандидат на посаду ректора. А реально вони [Міністерство освіти та науки України] просто хочуть завести свій менеджмент у незаконний спосіб, відправити нас у суди. Суди можуть розглядати цю справу рік, два, три.
Зараз під загрозою не лише вибори ректора, а й існування НАУ. Уже ходять чутки, що виш можуть приєднати до Транспортного. Це може бути не тільки моя трагедія, а й кожного члена трудового колективу».
Позицію Ярослава Козачка підтримує Вчена рада та студентське самоврядування НАУ.
«Ми вимагаємо припинити втручання зі сторони Міністерства в адміністративні та навчальні процеси університету. І найголовніше − прибрати озброєних людей із території нашого вишу», − таккоментує ситуацію голова Студентської Ради НАУ Тетяна Григор’єва.
На прес-конференції 27 серпня вона розповіла про вимоги студентів: «Міністерство та міністр Сергій Квіт повинні дати нам можливість провести вибори 17 вересня 2015 року. Також дозволити студентам, які делеговані на ці вибори, самим прийняти рішення, хто має займати посаду ректора НАУ. Оскільки на цей момент особистості, яких він намагається поставити на посади проректорів, відкрито та не соромлячись виражають власну думку про те, що ці вибори слід перенести».
Нагадаємо, раніше Сергій Квіт призначив в. о. ректора НАУ Рімвідаса Хращевського, замість Володимира Харченка. Міністр пояснив, що призначення пов’язане з тим, що Харченко написав заяву про звільнення за власним бажанням.
Аби потрапити у власний кабінет у перший робочий день, Хращевському довелося ламати двері, бо не знайшлося ключів від кабінету. Також цього дня на території НАУ з’явились озброєні люди, буцімто особиста охорона Хращевського.
Фото: Ярослав Козачок, соцмережі.
 
Конкурс на розгадку лінійної логіки в.о. ректора – що він мав на увазі? 
^FBC573BA2566AFF25A2D7D4BCDA9453B2614B85D2C434B4FD0^pimgpsh_fullsize_distr
 
Відсторонення Пунди


Залишити коментар