«Ми мали б скоротитись на 40%, а це смерть кадрів» – вчені НАН почали акцію протесту

Торік з України виїхали понад тисячу науковців – близько ста докторів наук і півтисячі кандидатів

Науковці оголосили загальноукраїнську акцію протесту. Вона розпочалась зі Львова: вчені вимагають від уряду збільшити фінансування Національної академії наук на понад 700 мільйонів гривень і подати відповідний законопроект на розгляд парламентарів. Адже цьогоріч уряд розпочав реформу наукової галузі, вирішивши скоротити фінансування наукових установ на майже 30%.

Кілька сотень науковців зібралися біля пам’ятника Шевченкові у Львові. Гасла, з якими прийшли, промовляли: «Наука в небезпеці», «Фінансуєте науку – фінансуєте майбутнє», «Наука – основа розвитку держави», «Знищена наука – знищена держава». Причиною протесту стало скорочення фінансування наукових закладів.

Керівник Львівської регіональної організації профспілки працівників Національної академії наук України Тарас Яницький каже Радіо Свобода, що грошей, виділених на цей рік для 19 наукових установ Львова, які входять до НАН, не вистачає на виплату зарплатні й оплату комунальних послуг – це фінансування майже на 30% менше від потреб.

Коштів не вистачає на виплату захищених статей, я вже мовчу про розвиток матеріально-технічної бази

Залишити коментар