Міністр Квіт – гідний продовжувач справи Міністра Табачника

Гру.7.2015. / Коментарів: 3

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 15 жовтня 2015 № 108 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 04 листопада 2015 р. за № 1351/27796, «МОН до 01 червня затверджує перелік профільних спеціальностей вищих навчальних закладів незалежно від підпорядкування, крім вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, за якими може здійснюватись набір за державним замовленням» (виділено нами).

Цікаво, за якою ознакою буде пан Міністр Квіт визначати профільність тієї чи іншої спеціальності в різних вищих навчальних закладах («своїх» і «не своїх» – за Квітом) і вирішувати, кому можна планувати державне замовлення, а кому – ні?

На жаль, поділ вищих навчальних закладів на «своїх» і «не своїх» Міністр Квіт здійснює з перших днів свого перебування на такій високій посаді, блокуючи розміщення державного замовлення в «не своїх» за низкою напрямів підготовки бакалаврів під привидом їх «не профільності», як це було протягом останніх двох років щодо Національного авіаційного університету.

Якщо подивитися на перелік спеціальностей у будь-якому більш-менш відомому європейському вищому навчальному закладі, наприклад, у Дрезденському технічному університеті і запитати, чи чув там хтось про «профільність» чи «не профільність» спеціальностей, то вас просто не зрозуміють. Адже в усіх розвинених країнах є єдина ознака «профільності» вищого навчального закладу: його здатність забезпечувати високу якість підготовки фахівців і попит на них на ринку праці. При цьому одним із достатньо вагомих свідчень авторитету вищого навчального закладу є високий конкурс серед вступників.

Слід зазначити, що в питанні «профільності» Міністр Квіт пішов значно далі свого попередника Міністра Табачника. Адже той здебільшого на словах намагався запровадити «профільність», а ось Квіт на практиці в Умовах прийому-2016 повною мірою реалізував задумку Табачника. Й це – міністр, який з усіх трибун рекламує себе як керівника європейського типу.

З погляду на наведене вважаємо, що передбачене Умовами прийому-2016 розміщення державного замовлення у вищих навчальних закладах у ручному режимі на підставі суб’єктивного рішення МОН щодо їх «профільності» чи «не профільності» фактично легалізує корупційний канал. Чи випадково це?

На наш погляд, не вступник повинен йти за державним замовленням, а навпаки – державне замовлення йти за вступником і розміщуватися воно має, в першу чергу, у вищих навчальних закладах з високим конкурсом серед вступників. Ось тоді і буде відома на ринках освітніх послуг та праці дійсна вартість кожного вищого навчального закладу, його «профільність» чи «не профільність», у тому числі і таких, хто призначив себе університетом, маючи на це дуже сумнівні підстави.


Коментарів 3 Додати коментар

 • Рейдерам кінец!!!
  «Люди це повинні бачити, що з минулим покінчено назавжди — це означатиме ухвалення складних рішень, під прискорення темпу реформ для підтримки ефективного урядування і також зміцнення верховенства права — це означатиме, що всі діятимуть за однаковими правилами.»
  Віце-президент США Дзозеф Байден

 • Квіт & держбюджет
  https://www.youtube.com/watch?v=hOr3yJs5rkw

 • МОН фактично легалізує корупційний канал…
  https://www.youtube.com/watch?v=hOr3yJs5rkw

Залишити коментар