Міністр Квіт і криміналітет

Останнім часом різко зросла кількість звернень, пропозицій, запитів, прохань опублікувати той чи інший матеріал з думками щодо подій в університеті, надісланих до редакції електронною поштою від наших користувачів. Причому, географія користувачів дуже широка: від Національного авіаційного університету до «самих окраїн».

Ми вдячні за кожну думку, навіть, якщо вона не співпадає з думкою редакції. Адже кожне слово, яке надійшло до нас, означає, що колектив Національного авіаційного університету не став на коліна перед набродом, зібраним десь на смітниках, не скорився, а веде боротьбу, спрямовану проти рейдерства, беззаконня та корупції в освіті, уособленням чого, на жаль, став Міністр Квіт.

Як відомо, проблема корупції є однією з найгостріших у нашій державі. І ось великий «борець з корупцією» Сергій Квіт, з метою «дерибану», а не вийде, то з метою знищення одного з найкращих вищих навчальних закладів нашої країни – Національного авіаційного університету, «благословив» групу рейдерів на його захват.

Знайшовся під пильним наглядом Бадрудінова та Майснера, соратників Міністра по бізнесових оборудках, і «троянський кінь», який протягом декількох років тихо «сидів у засідці» і чекав свого часу – Харченко.

Невдовзі в університеті сформувалося організоване угруповання першого ешелону: Бадрудінов, Майснер, Хращевський, Шульга, Іванова, Авдєєв, Калита, Харченко. У них у всіх – сумнівне минуле і теперішнє та цілком зрозуміле кримінальне майбутнє.

Правда, Хращевський згодом побачив істинний стан справ, «прозрів», зрозумів, в якій компанії опинився, і на прес-конференції в Укрінформі прямо звинуватив Міністра Квіта в незаконних діях щодо університету під гаслом боротьби з корупцією.

Групу рейдерів в університеті до цього часу очолюють два «поплічники-павуки», пов’язані з Міністром Квітом родинними та бізнесовими стосунками: Бадрудінов і Майснер, з певним розподілом ролей між ними. В.о.ректора Харченко – буцімто в.о.ректора, фактично ж не більше ніж маріонетка Бадрудінова і Майснера.

Із самого початку рейдерського захоплення університету стало зрозумілим, що до університету зайшли люди, які мають проблеми із законом, що Міністр Квіт зверхньо та нахабно порушує законодавство, що відбулося його зрощування з кримінальним співтовариством. На жаль, все це знаходить своє повне підтвердження.

Як відомо, найбільш резонансною кримінальною подією останніх місяців є звинувачення псевдопроректора Шульги в скоєнні низки серйозних злочинів. Ми вирішили дослідити, чи немає в тих злочинах Шульги слідів інших членів рейдерського угруповання, яке зайшло до університету. З метою отримання інформації ми звернулися до компетентних органів Сумської області і отримали їхню відповідь.

Дійсно, громадянин Шульга В.П. звинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України. Зараз прокуратурою Сумської області здійснюється досудове розслідування скоєних Шульгою злочинів в рамках кримінального провадження №420150000000000761.

Для того, щоб зрозуміти, що інкримінується псевдопроректору Національного авіаційного університету Шульзі прокуратурою Сумської області та що його чекає, наведемо витяг із Кримінального Кодексу України:

Стаття 190. Шахрайство

  1. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

  1. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 366. Декларування недостовірної інформації

Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації – карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Виходячи з наведеного вище витягу з Кримінального Кодексу, зрозуміло, що псевдопроректор Шульга може отримати за вироком суду до 12 років позбавлення волі.

Виникає цілком зрозуміле запитання: як таке може бути, що мерзотник обіймає посаду проректора в одному з найпрестижніших університетів нашої країни? Ось так, виявляється, може, якщо його «кришує» людина, яка зрадила ідеали Майдану і на майданній хвилі стала Міністром освіти і науки України. Людина, яка нічого не являє собою як особистість, і робить «чорні» справи лише завдяки своїй посаді.

Але не треба впадати у відчай. Впевнені, що кожен отримає своє. І буде суд над угрупованням, яке «благословив» Міністр Сергій Квіт. І буде вирок суду, у якому злочинці будуть названі злочинцями. Упевнені, вони про це здогадуються. Ви лише уявить на хвилинку, як всі ці покидьки зараз божеволіють, як в істериці б’ються головою об стіну, чекаючи неминучої розплати.

До речі, вирок суду – це не «яєчний замах» на Міністра Квіта, який влаштували патріотично налаштовані студенти. Честь їм і хвала! Тут йдеться про реальні строки позбавлення волі. І вони, впевнені, це розуміють.

Запитайте псевдопроректора Іванову, яка вважає себе відповідальною за навчальний процес: як може Шульга заходити до студентської аудиторії? Чому він навчить студентів? Шахрайським схемам? Просто так Іванова не «відкрутиться». Адже саме вона давала вказівки, щоб прийняти Шульгу на роботу за сумісництвом на посаді доцента.

Наскільки нам відомо, Шульга практично весь час перебуває у Сумах на допитах та на зустрічах з адвокатами. Хто ж тоді проводить заплановані йому навчальні заняття? Іванова? Інші викладачі? На яких засадах? Цікаво, що вона буде казати Іванова на допитах у прокуратурі, розповідаючи, чому примушувала, порушуючи законодавство, прийняти на роботу серед навчального року людину за відсутності на кафедрі навчального навантаження? От вона накатається за маршрутом: Київ-Суми-Київ на старості років!

Але це ще не вся інформація. Нас поінформували також, що у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України звинувачуються також громадяни Антропов О.Д. та Петровський О.М., які мають відношення до університету.

Як ми з’ясували, Антропов О.Д. – це ще один із членів кримінального угруповання другого ешелону, якого разом із Калантаєм А.М. привів до університету Шульга. Антропов нещодавно був прийнятий Майснером на роботу на посаді директора Навчально-спортивного оздоровчого центру Національного авіаційного університету. Ясна річ, для того, щоб налагодити, вдосконалити роботу цього центру, зробити її більш ефективною.

Як бачимо, рішення Майснера щодо Антропова з цієї точки зору – безпрограшне з погляду на його дуже насичене та «плідне» сумське життя. Цікаво, чи надходять якісь кошти зараз до каси університету з цього Центру за надання ним платних послуг, чи ні? Малоймовірно. Адже звідки тоді брати Антропову щомісячні «відстібання» Майснеру?

У зв’язку з тим, що Антропов разом із Шульгою зараз їздять на допити до Сум, то Майснер з Бадрудіновим можуть опинитися з неповною касою. От, біда! Хоча, злі язики подейкують, що всі вони невдовзі будуть зустрічатися в прокуратурі в Сумах. Усе бандитське угруповання! Недарма для «підсилення» місцевих, сумських адвокатів Бадрудінов з Майснером у терміновому порядку «кинули на амбразуру» київського адвоката рейдерів Липового, щоб той «затягував» процес. Тобто вся зграя шахраїв збирається в одному місці. Не здивуємося, що і «дах» там може опинитися.

Увага, термінове повідомлення! Щойно стало відомо, що директор Навчально-спортивного оздоровчого центру університету Антропов О.Д., який проходить як співучасник по одній карній справі разом з Шульгою, звільнений зі своєї посади наказом в.о.ректора Харченка, причому, «заднім числом», з п’ятниці 12 лютого. Це означає, що розпочалася «зачистка» поплічників другого ешелону рейдерів. Хто наступний? До Харченка не звертаємося, бо знаємо, що він «консерва» в руках своїх «роботодавців».

До речі, ще один фігурант вказаної вище карної справи Калантай А.М., багаторічний поплічник Шульги по шахрайським схемам, зараз «працює» в Інституті заочного та дистанційного навчання на посаді заступника директора. Він також проходить по цій кримінальній справі (поки що в якості свідка). Шульга його дуже хвалив за спільну «діяльність» за сумськими шахрайськими схемами, мовляв, дуже талановита людина!

Калантай, з одного боку, є співзасновником юридичної фірмы ЛАЗЕР-С, з іншого боку, тісно пов’язаний корупційними зв’язками з Українською академією банківської справи. Звідси випливає, що про всі нюанси рейдерських і корупційних схем він знає не з чуток. Він знає, що шукати, де шукати, як шукати, але, за його словами, так і не зрозумів до цього часу, як це виглядає в Національному авіаційному університеті? Адже тут, виявляється, нема за що «зачепитися». Не поталанило Калантаю з університетом. Не туди попав. Буває…

А хто ж такий Петровський О.М.? О, це – дуже цікавий персонаж. Де він тільки не був, ким він тільки не працював у останні роки. І в «Украерорусі» відмітився, і, увага, помічником народного депутата України Шульги В.П. був. Уже ж так хотів пан Петровський бути Генеральним директором державного міжнародного аеропорту «Бориспіль»! Так хотів!

А зараз він під час перерв між допитами в прокуратурі Сумської області (ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України) виконує обов’язки заступника генерального директора КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни).

Ми відразу не могли зрозуміти, яке Петровський має відношення до університету? З іншого боку, прокуратура не могла помилитися, надаючи нам таку інформацію. Як виявилося, дійсно, має відношення.

Адже коли Міністр Квіт набирав команду рейдерів, то дуже швидко з’ясувалося, що порядні, кваліфіковані люди на місця незаконно звільнених керівників не пішли. І довелося Міністру разом з Бадрудіновим збирати весь набрід, де тільки можна. Та обставина, що всі рейдери мають «підмочену» репутацію, що всі мали і зараз мають проблеми із законом, перебувають під слідством, Міністра не зупинила. Він цього просто не помітив, тому що, як відомо, «рибалка рибалку бачить здалеку».

От Петровський і був затребуваний, коли настав його час. А час настав, коли Сергій Квіт, порушуючи законодавство і нехтуючи думкою колективу університету, разом із своїм кумом Бадрудіновим, призначивши його «смотрящим», сформував «наглядову раду», до складу якої ввів і шахрая Петровського.

Ось так і складаються пазли: один до одного. Проте совісна, порядна людина може сказати, що Міністр Сергій Квіт, можливо, взагалі непричетний до всього цього. Що він чистий, як ранкова роса. Саме такою і має бути, мовляв, людина, призначена на таку високу посаду волею Майдану.

Не можемо погодитися з таким твердженням, не можемо. Адже все видиме життя Сергія Квіта (а є ще і невидиме для широкого загалу, тому, можливо, ще більш цікаве!) свідчить, що він дуже давно в «схемі», ще з часів керівництва Києво-Могилянською академією. Наведемо лише декілька прикладів, які підтверджують, що він дійсно давно засвоїв відповідні «схеми».

Згадаймо корупційний скандал навколо побудованого на території Києво-Могилянської академії житлового будинку за адресою: вул. Г.Сковороди, 6, який на обліку не значиться до цього часу. При цьому у Державному акті на право постійного користування академією земельною ділянкою від 02.03.2006 р. ЯЯ №392864 площею 0,1036 га, ця ділянка обліковується по бухгалтерському обліку, але квартири в зазначеному будинку – ні. Вони просто кудись «випарувалися» разом із будинком.

А скандал навколо сумнозвісного Bionic Hill, земельну діяльну під будівництво якого Сергій Квіт намагався «прихватизувати» у протизаконний спосіб? З великими труднощами зазначена земельна ділянка була повернута київській громаді рішенням Київради.

І подивіться, як він уміло прикривав увесь час свою корупційну діяльність, провокуючи скандали на зовсім інші теми і «розігруючи карту» непримиренного борця із злочинною владою. Хтось на це може сказати: так це коли було?

Добре, тоді як назвати, як не корупційними діями, порушення вже Міністром Квітом вимог Постанові Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», коли він дозволяє собі використання автомобіля престижного класу, який належить Національному транспортному університету, без відповідного юридичного та фінансового оформлення, стверджуючи журналістам телеканалу «1+1» на телекамери, що «усі так робили»?

А хіба не підпадає під дію ч.1 ст. 366 Кримінального Кодексу України подання Міністром Квітом декларації про доходи за 2015 рік з неповною інформацією про власну нерухомість з поясненням, після оприлюднення цього факту в засобах масової інформації, що «забув». Чи є щось ще, що «забув» указати в своїй декларації Міністр Квіт?

Нагадаємо, що відповідно до зазначеної ст. 366 подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації – карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Корупцію в освіті Міністр Квіт і не намагався знищити. Складається враження, що він її очолив, переплюнувши самого Табачника. Подивіться, якими барвами розКВІТли куми та бізнеспартнери Квіта навколо Міністерства освіти і науки! Корупційні схеми Квіт не тільки не ліквідував, а, навпаки, удосконалив. Це він, зокрема, запровадив інституцію «смотрящих» у вищих навчальних закладах. Це він поділив їх на «свої» та «не свої», на «профільні» та «непрофільні».

От тільки відчувається у Квіта «кадровий голод». Доводиться мати справу із всіляким набродом. Але в цьому є для нього і своя перевага, адже «ворон ворону око не виклює».

Ігор Лікарчук, авторитетна в нашій країні людина, на своєму Фейсбуці розмістив інформацію про те, що пише Історію Міністерства освіти і науки України. Впевнені, що в цій Історії належне «гідне» місце знайдеться і для Міністра Квіта. Адже Сергій Квіт – перший в історії Міністр, на якого студенти здійснили «яєчний замах». Цей «замах» можна розглядати як підсумкову оцінку «діяльності» Міністра на такій високій посаді та як визнання його «видатного» внеску в розвиток беззаконня та корупції в освіті.

Наша країна зараз перебуває на перехресті. Питання стоїть так: або суспільство знайде в собі сили і волю очиститися від скверни, від «квітів» та їм подібних і Україна отримає шанс на своє існування та розвиток, або вона зникне як держава. Іншого не дано.

Ми віримо в мудрість українського народу! І ми впевнені, що переможемо! Адже ми – Національний авіаційний університет!

Редакція.


Залишити коментар