Міністру освіти і науки України Сергію Квіту

Пане Міністр!

Учора, 21 січня 2016 року, Ви були з візитом у Національному авіаційному університеті. Ймовірно, у відповідь на панічні заклики рейдерів та їх поплічників, силою захопивших за Вашої підтримки один з найпрестижніших вищих навчальних закладів нашої країни, щодо допомоги їм. Адже вони вже протягом півроку ніяк не можуть приборкати, «поставити на коліна» колектив Національного авіаційного університету. Нічого не допомагає: ані погрози, ані моральний тиск, ані звільнення, ані відсторонення органів студентського самоврядування від управлінських процесів в університеті (багатостраждальний Закон «Про вищу освіту», як же тебе гвалтують на очах усього світу!).

Правда, якось дивно Ваш візит був організований. Інформуємо Вас, що за своє 82-річне існування університет приймав і міністрів, і прем’єр-міністрів, і президентів, і осіб королівської крові з багатьох країн. Адже Національний авіаційний університет (КАІ, КІЦПФ, КІІЦА, КМУЦА, НАУ) знаний у всьому світі. Але нікого, повірте, нікого і ніколи не заводили до нього, як Вас, через «чорний хід» і не водили по «закутках». Невже Ви не розумієте, що Ви – Міністр, а не злодій?!

Для чого Ваші ставленики-рейдери водили Вас «обхідними стежками»? Щоб уникнути випадкової, не бажаної їм зустрічі з працівниками або студентами? Невже Вам не було соромно пробиратися разом з пройдисвітами-рейдерами по «закапелках»? Чи у Вас є причини лякатися людей, щось приховувати від них? Ви, напевно, просто не захотіли зустрітися з колективом університету, який вже півроку потерпає від рейдерів, засланих Вами, і вислухати його думку щодо своєї ролі в цій брудній історії. Схоже, що так.

Широкому загалу невідома істинна мета Вашого візиту. Але, судячи по незрозумілій утаємниченості навколо всього, що було пов’язано з цим візитом, можна зробити припущення, що Ви приїжджали для вирішення серйозних питань, можливо, державної ваги.

Невже саме питання державної ваги Ви і обговорювали на Вашій зустрічі з тими, кого суворо за списком, складеним Вашими «радниками» Бадрудіновим та Майснером, допустили до залу засідань вченої ради (було близько 30 осіб)? Малоймовірно.

Проте також малоймовірно, що Ви обговорювали із запрошеними до зали засідань вченої ради питання, які сформулювала би Вам будь-яка порядна людина, яка вболіває за майбутнє вітчизняної освіти, щоб Ви відповіли на запитання:

– Чому Ви не забезпечили розроблення та прийняття низки законів та підзаконних актів у сфері освіти?

– Чому Ви фактично паралізували імплементацію Закону України «Про вищу освіту», не організувавши розроблення понад 40 підзаконних нормативно-правових актів?

– Чому «провалили» профінансовану в повному обсязі державну програму з виготовлення підручників для учнів 4 та 7 класів?

– Чому не забезпечили дійсної незалежності Українського Центру оцінювання якості освіти, внаслідок чого порушена карна справа (цікаво, в якості кого проходите по цій справі Ви особисто?)?

– Чому, безпідставно, перевищуючи свої службові повноваження, відмінили результати виборів ректора відразу в декількох вищих навчальних закладах тільки тому, що Вам не сподобалися переможці конкурсів на цю посаду?

– Чому заблокували, порушуючи чинне законодавство, діяльність так необхідного системі вищої освіти України незалежного органу – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, тільки тому, що до його складу були обрані «не ті», на Вашу думку, люди?

– Чому ви намагалися своїм наказом, перевищуючи повноваження, відмінити Статут Національного авіаційного університету і не змогли цього зробити лише за рішенням суду?

– Чому безпідставно відмінили, знов перевищуючи свої повноваження, вибори ректора у Національному авіаційному університеті?

– Чому виявляєте особисту нескромність та пряме порушення духу і букви Постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», що має ознаки корупційних дій, роз’їжджаючи на автомобілі престижного класу, який належить одному з університетів Києва, і, «не моргнувши оком», стверджуючи журналістам телеканалу «1+1» на телекамери, що «усі так робили»?

І так багато «чому?», які залишилися би без Вашої відповіді.

Зрозуміло, що на цій зустрічі таких запитань Вам не задавали. За відгуками запрошених на зустріч з Вами, Ви, як завжди, «поплили», відповідаючи навіть на ті прості, заготовлені Бадрудіновим та Майснером, запитання, які з’явилися в Інтернеті ще ранком перед Вашим приїздом до університету. Такої ганьби сиві стіни університету ще не знали!

Так все таки, чого Ви приїжджали до університету? Студенти Національного авіаційного університету є дуже креативними. І вони повідомляють в соціальних мережах, що 21 січня був Міжнародний день обіймів. Так може Ви хотіли когось обняти в університеті? Наприклад, своїх псевдорадників-рейдерів Бадрудінова та Майснера. А може, Шульгу? Адже ця людина, яка називає себе проректором, має великі проблеми із Законом. За інформацією Генеральної прокуратури України 20 січня Шульзі оголошено про підозру у скоєнні низки злочинів і йому «світить» до 12 років.

Як Ви, Міністр освіти і науки України, можете бути поруч з такими пройдисвітами? Ви ж – Міністр, ставший їм волею Майдану! Невже в даному випадку справеливе твердження, що «ворон ворону око не виклює»?

А сьогодні з самого ранку весь університет «гуде». Злі язики стверджують, що, начебто Вас, разом із псевдопроректорами-рейдерами, студенти, вигукуючи «Слава Україні!», закидали тухлими яйцями. Ймовірно, за зраду Майдану, за відсторонення разом зі своїми рейдерами студентів від їх реальної участі в університетському житті та на добру згадку про університет, який Ви прагнете знищити.

Працівники та студенти ходять до «чорного ходу» університету, звідки Ви виїжджали, роздивляються рештки яєць, обговорюють щось…

Якщо викладена вище процедура Ваших проводів з університету – правда, то після такої ганьби … Але, напевно, це не про Вас.

Ви уявляєте, як себе зараз почувають Бадрудінов, Майснер, Іванова, Шульга, Авдєєв, Калита та їх поплічники з числа університетських колабораціоністів? Ну і допомогли ж Ви їм своїм приїздом!

Цікаво, чи знають про те, як Вас зустріли та проводили в Національному авіаційному університеті Ваші колеги в Міністерстві освіти і науки, в Кабінеті Міністрів? Хоча, складається таке враження, що, щоб Вам не попадало в очі, Ви все рівно будете казати, що це – божа роса.

А тепер спокійно, без зайвих емоцій, наскільки це можливо, розберемося, що є у «сухому залишку»? Адже кожна медаль має два боки.

З одного боку, негоже, коли в міністра хтось кидає яйця. Ну і що з того, що Ви приїхали до університету, ховаючись від людей, що до Вас є багато претензій від освітян усієї країни? Що з того? Адже Вас поставили на цю посаду вищі посадові особи держави і хай вони вирішують Вашу долю. Ви ж не Міністр Дмитро Табачник, якого Ваша студентка з Могилянки «ласкала» букетом квітів по щоках. Ви – Міністр Сергій Квіт.

З іншого боку, Ви повинні знати, що зараз в Національному авіаційному університеті – фактично Майдан, освітній Майдан, спрямований проти рейдерства, проти беззаконня в освіті, уособленням чого, на жаль, стали Ви, пане Міністр. А молодь є молодь. Ви ж повинні розуміти, що молоді люди дуже гостро сприймають будь-яку несправедливість, будь-який тиск та ламання «через коліно». До того ж сучасна молодь занадто політизована.

Що стосується студентів Національного авіаційного університету, то ними можна і треба пишатися. Адже вони – справжні патріоти своєї країни та університету. Для них Національний авіаційний університет – це не просто назва вищого навчального закладу. Це – їх доля, їх життя та надія на гарне майбутнє.

І вони ніколи не сприймуть чужинців, яких їм нав’язують силою, проти їх волі та волі всього колективу, тому що ці чужинці є ганьбою Національного авіаційного університету і паплюжать честь та гідність колективу через свій непрофесіоналізм, через свої «опущені нижче плінтуса» моральні якості. Ось їх прізвища, які вже стали прозивними і відомими освітянам всієї країни: Бадрудінов, Майснер, Шульга, Іванова, Авдєєв, Калита.

Проте в колективі університету висловлюється ще одна версія щодо обставин Ваших проводів, причому, дуже правдоподібна. Багато працівників вважають, що це була провокація, спрямована проти Вас Вашими соратниками Бадрудіновим та Майснером, тому що вони мають мотив, серйозний мотив щодо цього.

Адже вони фактично «провалили» задуману Вами (ними?) операцію по швидкому захопленню університету та поставленню його колективу «на коліна». Не вдалося і не вдасться! Їхнє майбутнє – сумне. І вони про це знають. Ви, напевно, відчули, яке «гарне» ставлення до них в університеті.

Куди підуть, скажімо, Майснер з поплічниками? До Бадрудінова на бородянське сміттєзвалище? Адже Майснер ніде ніколи не працював більше року. Та і сам Бадрудінов сподівався зменшити свої багатомільйонні борги за рахунок «дерибану» університету. А не вдається… Причому, рано чи пізно, але з університету їм точно доведеться «уносити ноги». І вони про це також знають. І, нарешті, і Бадрудінов, і Майснер разом з іншими переліченими вище «колегами» псевдопроректорами добре розуміють, що вони до цього часу не «випарувалися» з університету лише тому, що їхнім «дахом» є Ви.

Тому, можливо, в них і виникла ідея ще більше «зав’язати» Вас з собою шляхом інсценування «яєчного замаху» та «активний» захист Вас з їхнього боку. Можливо, все так і було.

Висловлюється ще одна, на перший погляд, фантастична думка. Що Ви, можливо, «націлилися», з відомих Вам причин, на посаду ректора Національного авіаційного університету, і самі ж (або за допомоги тих же Бадрудінова та Майснера) і організували свого роду «замах» на себе. А ображених у нас у народі полюбляють. Хоча, щось не віриться, що після Вашої «діяльності» в Міністерстві та рейдерського захоплення університету подібний сценарій можна буде реалізувати.

Хай Вам щастить!

Микола Федорчук


Залишити коментар