МОН – НАУ: ІЄЗУЇТСВО ЧИ ІМІТАЦІЙНА ДЕМОКРАТІЯ?

Жов.6.2016. / 1 коментар

Як ви думаєте, шановні, чому пані міністр Гриневич чхає на висновки Комісії МОН щодо НАУ, нею ж створеної? Чому робота Комісії свідомо затягувалась керівництвом МОН? Чому  протиправно, з прямим порушенням чинного законодавства відмінено вже призначені вибори ректора Національного авіаційного університету?

grinevich-02082016-12-1-272x300

Тому що висновки та рекомендації Комісії, підписані провідними ректорами України Михайлом Згуровським, Леонідом Губерським, іншими справжніми фахівцями системи вищої освіти, стали неочікуваними для міністра Гриневич! Адже спеціально поставлений головою Комісії пан Шаров, все роблячи щоби загальмувати на невизначений термін роботу Комісії, переносячи раз від разу її засідання на місяць, отримуючи смс-ками  (чому є підтвердження) прямо під час засідань вказівки ззовні від зацікавлених осіб – які питання ставити, а які ні, кому давати слово, о кому затуляти рота, – все це не дало бажаного результату.

І пан Шаров, який до початку роботи Комісії своїми підписами намагався підтвердити легітимність рейдерів-пройдисвітів, узаконити на своїх посадах тих, кого Комісія визнала як таких, що не відповідають кваліфікаційним вимогам (в цих діях є правовий люфт від недбальства до свідомо здійсненого посадового злочину) не зміг виконати установки і прямі вказівки зверху.

І це зрозуміло. Адже в Комісії сформувалась більшість з відомих і авторитетних в освітянському середовищі, в цілому в Україні, особистостей, для яких порядність і справедливість – не гасла, за допомогою яких пробираються на високі державні крісла, на яких зручно імітувати демократичність. Для них ці чесноти є нормою.

Крім того, саме вони є провідниками високих стандартів у вищій освіті, а не ті, для кого вищою точкою у вищій освіті стала «почасовка» в приватному комерційному закладі.

Чому ж останні зневажають висновки перших?

Чому ж, незважаючи на пряму рекомендацію Комісії звільнити маріонетку рейдерського угруповання в.о.ректора Харченка, керівництвом МОН все робилося, щоб його залишити на посаді? Хіба справа лише в тому, що зручний? (Звільнили лише після корупційного скандалу, опубліченого керівниками СБУ і НАБУ, через тривалий  термін після закінчення роботи Комісії).

Ні. Справа в іншому. Комісія була створена як спосіб недопущення демократичних, у суворій відповідності до Закону «Про вищу освіту», виборів ректора НАУ. Як звичайне окозамилювання. А може, єзуїтство.

Вже призначені вибори під приводом створення Комісії були заблоковані керівництвом МОН. Це напряму порушує чинний Закон, в якому жодної залежності обов’язку  Міністра освіти і науки призначати та відміняти вибори ректора університету від діяльності будь-якої ним створеної комісії НЕМАЄ!

Отже, пряме і свідоме порушення Закону!

Це юридичний бік медалі.

Але є й моральний. Як можна на кожному куті просторікувати про демократичні принципи й завдячуючи цьому підніматись кар’єрними сходами і одночасно не давати можливості величезному славетному колективу Національного університету вільно обрати свого ректора?! Того, кого хоче колектив, а не того, хто буде зручний кільком високопоставленим чиновникам.

Де ж автономія?! Де ж самоврядування?! Немає. А ось пряме порушення Закону, зневага до 50-ти тисячного колективу університету, нарешті самий справжній волюнтаризм – на поверхні.

А що ж щодо висновків Комісії? А просто наплювати!

Хіба не тому одіозному і кримінальному тандему Бабак-Ісаєнко керівництвом МОНа надано університет наче на відкуп, дано карт-бланш не зважати на приписи Комісії, по-суті чинити управлінський кадровий «беспрєдєл».

babak-i-isayeneko-3

І начхати, що Комісією низка рейдерів визнана такими, що жодним чином не відповідають своїм посадам. І начхати на порушення рейдерами трудових прав сотень співробітників Університету!

А ще – наплювати на рішення численних судів, проголошених «Іменем України». Тому що чесна, принципова позиція людей, які мають авторитет в колективі, стала на заваді здійсненню своїх меркантильних планів, прикритих риторикою патріотизму.

Саме за згодою пані Гриневич та її консультуванням,  одіозний Ісаєнко, прийшовши, як пишуть його колеги з університету імені Драгоманова, з “напівпідвального кабінету” цього закладу, першою справою почав «реорганізацію» НАУ, а насправді – тотальну зачистку.  В іншому випадку – знущання над колективом НАУ були б безжалісно припинені.

isaenko-maysner

Біолог за фахом, який на попередніх виборах ректора Національного авіаційного університету набрав аж 5! голосів за себе, у розумінні підстрибуючого до дверної ручки гібрида Гулівера та Аполлона та його шефині, очевидно, є оптимальною кандидатурою, щоб ламати колектив НАУ через коліно. Просто сором!

Ні, не сором! Злочин!

Але ж ключовим принципом у демократіях є невідворотність покарання. Проте зараз не про це.

Вихід є! Це –  усвідомлена згуртованість та стійкість колективу в недопущенні руйнації рейдерами та їхніми кураторами славного НАУ. І це –  безумовне відстоювання демократичного права на чесні вибори! Нарешті, це – справедлива вимога перед чиновниками від освіти, подобається їм це чи ні, вигідно їм це чи ні, мають вони від цього зиск чи ні,  – наполеглива вимога виконувати Закон України «Про вищу освіту», не витирати ноги об Конституцію України. А ще – трансформація від декларантів демократичних цінностей до їх носіїв.

Колектив НАУ переможе, бо за ним правда!

 

Читайте також: ХТО РАДИТЬ У МОН МІНІСТРУ ГРИНЕВИЧ ЩОДО НАУ?


Коментар 1 Додати коментар

  • Многострадальный коллектив НАУ! Объединяйтесь, не пасуйте перед кухаркой от образования, ее поварятами и чернорабочими, их время подходит к КОНЦУ. Почувствуйте ветер перемен, который сдует эту грязную пену. Даже молодая хозяйка знает, чтобы сварить прозрачный бульон, грязную накить надо снять! И это время уже настало: маски сорваны, все тайное стало явным, фигуранты грязной игры названы. Не допустите, чтобы баран-провокатор повел весь коллектив НАУ на заклание. Объединяйтесь и действуйте, пришло время показать рейдерам, кто в доме хозяин!

Залишити коментар