«Надскладні завдання», або Як гора мишу народила

Жов.21.2016. / Коментарів: 4

Після  ганебної відставки С.Квіта новий Міністр Л.Гриневич вимушена була відреагувати на широкий суспільний резонанс, викликаний кричущими беззаконнями в Національному авіаційному університеті. Своїм наказом вона створила Комісію з ситуації в університеті. Їй дістався, безумовно, нелегкий спадок, оскільки попередник, як правило, не зважав на законодавство, а діяв на власний розсуд, перебираючи на себе функції прокурора, адвоката чи судді. У статусі міністра йому це вдавалося, а у статусі безробітного доводиться відповідати за скоєне — відкриті кримінальні  провадження  за декількома епізодами: від незаконного використання службового транспорту до тиску на аудиторів. Але, як  виявилося, новий Міністр не знайшла нічого кращого,  як… продовжити справу свого попередника. Але про все по порядку.

Про  приватні мотиви рейдерського захоплення нашого університету ми вже детально писали, тому поінформуємо вас про «неймовірно  складну» роботу призначеної Міністром Комісії з розгляду скарг та звернень, які надій шли до МОНУ з НАУ.

Тисячі переглядів збирала кожна онлайн трансляція засідання Комісії. Кожен міг переконатися в  непристойній заангажованості її голови Олега Шарова.

Задача перед Комісією стояла складна — неупереджено розібратися в ситуації, розв’язати глибокий правовий конфлікт, який загрожував роботі університету  в  цілому, дати відповідь кожному заявникові по суті його звернення.

На час онлайн трансляції п’ять разів робота в університеті зупинялася. Працівники закривали кабінети зсередини і уважно слідкували за кожним виступом. Усвідомлювали, що від висновків Комісії залежатиме доля кожного.

В інших університетах  також стежили за ситуацією в НАУ. Їх цікавило одне питання: чи дадуть об’єктивну правову та управлінську оцін ку рейдерам, чи спустять на гальмах? Чи припиняться бандитські напади на  вищі навчальні заклади, чи продовжаться беззаконня з мовчазної згоди та відвертої підтримки Міністерства освіти і науки?

Одразу з першого засідання Комісії стало зрозуміло, що голова переводить питання з управлінської в політичну площину. А рішення судів узагалі в розрахунок не бралися. Начебто управлінські рішення, які спричинили право вий колапс, не мали стосунку до судових позо вів. Але відверті намагання виявилися марними, так само як і навмисне затягування з рішенням Комісії.

За три з половиною місяці гора народила мишу. Довідка виявилася відверто слабенькою. Але все таки вона є. Ось один з абзаців висновків, який нормальній людині через 25 років відновлення Незалежності сприйняти важко: «9.2. Відсутність  дієвого контролю з  боку громадянського суспільства та специфічна корпоративна  культура Університету, яка,  значною мірою, успадкована від радянських часів, коли Міністерство цивільної авіації СРСР у закрито му режимі здійснювало управління та контроль за  діяльністю підпорядкованих навчальних закладів».

Що намагався зробити голова Комісії Олег Шаров, і що йому не вдалося.

Не вдалося розіграти «карту» висновків аудиту. Тому що висновків аудиту є два. Один підписаний членами аудиторської групи, чого вимагає Закон, а другий, доповнений за вказівкою Квіта під диктовку Майснера, підписаний лише одним членом групи, який і відстоював невдало його легітимність під час роботи Комісії. Інформуємо читачів, що за фактом підробки відкрито кримінальне провадження, яке розслідується.

Не вдалося приховати незаконність призначень проректорів Майснера, Калити, Шульги, Авдєєва. Не вдалося довести законність їх призначень на посади, погодження фейковою вченою радою та легітимність нового штатного розпису під них.

Не вдалося провести тезу про, те, що поновлювати незаконно звільнених нікуди. Тим часом як законодавство такі випадки передбачило і відповідна процедура чітко прописана.

Нарешті визнані Рішення Іменем України! Їх належить виконувати. Саме за невиконання рішень судів і відкрито кримінальні провадження проти як мінімум вже двох в.о. Їм і доведеться виплачувати компенсації незаконно звільненим з власної кишені. І тут «колективна відповідальність» абсолютно недоречна.

Тепер про найцікавіше. За період літньої від пустки сталися події, які  докорінно змінили ситуацію в університеті та вплинули на жорсткі персональні рішення Комісії щодо Харченка та Майснера.

Цей «управлінський  TWIX» злобних карликів настільки знахабнів, що вирішив прибрати до рук ще більше влади в університеті. Харченко перестав рефлексувати вставанням на прізвища «Квіт» та «Бадрудінов».  Разом з  Майснером вони  почали  звільняти та  цькувати людей Бадрудінова —  Авдєєва, Калиту, Гордійчука, Опанасенко та багатьох інших. Бо матеріальне для них набагато вагоміше від навчання, науки, зміцнення матеріально технічної бази, соціаль них питань, які перебувають зараз в абсолютно занедбаному стані. Та й скорочення десятків викладачів через бездарне керівництво вступ ною кампанією —  дрібниця. Конфлікт став публічним після  звернення Бадрудінова до Міністра Л.Гриневич. З цими «епістоляріями» можна ознайомитися у мережі.

Цього не зміг винести колишній міністр Квіт, завдяки «зусиллям» якого і сталася катастрофа в університеті. Він відкинув рештки гідності, взяв з собою рейдерів і пішов просити свого колишнього підлеглого Шарова взяти його в співавтори проекту рішення по НАУ.

Так і з’явилися «половинчасті» рішення, від сутність чітких посилань на законодавство та нормативно правову базу, персональні неприємності для Харченка та Майснера, розмиті формулювання по термінах, згадки про СРСР, беззмістовні відписки заявникам, формулювання, які далекі від Закону, тези, що призводять до неоднозначних трактувань і т.ін. І байдуже до іміджу міністерства, до реноме нового Міністра, до думки освітян, які пильно стежать за подія ми. Головне — відвести підозри  і звинувачення від Квіта, спробувати продовжити переслідування незаконно звільнених.

Допоки голова Комісії розмірковував про те, наскільки швидко потрібно оприлюднювати висновки Комісії та готувати наказ Міністра про увільнення В.Харченка від покладання обов’язків ректора  НАУ,  НАБУ  внесло  корективи,  затримавши «старого пустуна» на рекордному хабарі у 5 мільйонів гривень. Це стало не просто несподіванкою, а останнім цвяхом у труну проекту «рейдерське захоплення університету».

Однак, нещодавно Міносвіти опублікувало висновки Комісії. Трохи із запізненням, але все таки щось, а не нічого. Колектив цікавили ключові висновки: про законність перебування на посадах проректорів, і в першу чергу Майснера, про легітимність вченої ради, про незаконність звільнень та ін. Ось основні висновки та рекомендації Комісії МОН у стислому викладі:

 1. Визнати незадовільною роботу керівництва та органів управління Національного авіаційного університету.
 2. Увільнити проректора з наукової роботи В.Харченка від виконання обов’язків ректора, призначити нового в.о. ректора університету на термін до проведення виборів ректора.
 3. А.Майснер не може обіймати посаду першого проректора університету, а О.Авдєєв, В.Шульга, Т.Калита —  посади проректорів за напрямками діяльності через невідповідність кваліфікаційним вимогам, визначеним Статутом університету. Перебування зазначених осіб на цих посадах суперечить також ст. 40 Закону України «Про вищу освіту».
 4. Керівнику університету внести зміни до штатного розпису університету (маючи на увазі поновлення на своїх посадах незаконно звільнених працівників).
 5. Привести склад і діяльність вченої ради університету до встановлених Законом України

«Про вищу освіту» вимог, зокрема, стосовно участі в її роботі виборних представників студентів.

 1. Переглянути склад  Наглядової  ради  університету та підсилити її керівництво.
 2. Видати наказ про визнання таким, що втратив чинність, наказ МОН від 17 березня 2016 року №107 к «Про оголошення конкурсу на заміщення посади ректора Національного авіаційного університету» як нереалізованого.

На жаль, Комісія МОН, до складу якої входили посадові особи Міністерства, не дала правової оцінки діям колишнього Міністра С.Квіта, які призвели до силового захоплення університету групою рейдерів у 2015 році і руйнування його діяльності за  всіма напрямками через масові незаконні звільнення працівників різного рівня та призначення на їх посади осіб, які мають проблеми із Законом, не відповідають кваліфікаційним вимогам, не володіють необхідними компетентностями та не мають досвіду роботи у вищих навчальних закладах такого масштабу та рівня, яким є Національний авіаційний університет.

Тепер очікуємо чергового оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора Національного авіаційного університету.

Після затримання Харченка та його звільнення «заднім числом» Гриневич призначає за неповний місяць двох в.о. — рекорд. Спочатку професора Тамару Іванову, яка  спробувала в законний спосіб «розрулити» конфлікт, за що й поплатилася  — міністр призначила нового в.о.

—  Володимира Ісаєнка,  мабуть, врахувавши «колосальну» підтримку його колективом —  5 голосів  — на виборах ректора 2008 року. Правовий вузол затягнуто ще тугіше! Обдурено тисячі освітян! Майснер, Шульга та інші «висококваліфіковані проректори» і далі продовжують працювати. Детективна історія із захопленням НАУ продовжується при новому Міністрі! А перший заступник міністра Ковтунець ще більше знівелював висновки Комісії, підписавши листа директиву на ім’я в.о. ректора НАУ.

Гора народила мишу. Елементарні та очевидні питання неефективного керівництва університетом особами, наближеними до Квіта, незаконної їх управлінської діяльності, можна було би вирішити при бажанні «в робочому поряд ку», за кілька днів, без утворення Комісії та зайвого загалом шоу в режимі он лайн. Шоу, яке виявило успадковану ще з часів СРСР управлінську неефективність міністерських чиновників, які звикли працювати в закритому від людського ока режимі.

Затарюємося поп корном, бо, як закликав талановитий товариш Фреді Меркурі: «SHOW MUST GO ON!».

Газета reider-nau

 


Коментарів 4 Додати коментар

 • Нет, они даже мышонка родить не способны! У всех мышат все волоски встали дыбом от вони тех фекалий, которыми усеяны министерство и НАУ: где крыса не пробежит, там и нагадит!!! Не пора ли вызвать ассенизаторов и совместно с ними сделать генеральную уборку. Мы то уж более мышат знаем цену загаженным территориям – она опасна для жизни : “Danger of death!!!”

 • Ковтунець – мабуть від слова ковтати. Ось воно і ковтає, то лайно яке в МОНі. А може воно і є ЛАЙНО?

 • Люди нашептали, что газетёнка НАУ рейдер на стол мин.обр. Гриневич легла. Так та от злости ,начала ножки того стола грызть.Хорошо, что в министерстве есть такие плебеи как КОВТУНЕЦ 1-й зам., так оно принялась те ножки стола, тоже грызть и думу(пакость) думать. И шо вы думаете! Таки придумали. Решили поменять наблюдательный совет НАУ. Совет, который был стряпан по безпределу Квитом, был аннулирован такими же псевдореформаторами Ковтунец- Гриневич, да да именно ковтунец-гриневич. И ими же состряпан новый наблюд. совет. В который вошел лично голодранец Ковтунец-не взяточник. Ждемс ход от уважаемого замутилы Батурдинова. Хватит сил дать ответку ковтунцу. Запасаемся попкорном.

 • Маски сорваны, все тайное стало явным и уже ни у кого нет сомнения в том, что Гриневич достойна предшественника. Еще с начальных заседаний комиссии МОН, меня резанул следующий факт – некий молодой человек резво возник перед уже начавшей свою работу комиссией, заявил, что :”В коридоре министерства получил добро от Лилии быть членом комиссии”. Это была крепкая пощечина министру. Пошатнулась вера в искренность намерения Гриневич и, как следствие этого, начала падать планка уважения к руководителю МОНУ.
  Итоговое заседание комиссии закрепило такой вывод – пора начинать работу комиссии, около 2 тысяч человек ждут начала on line трансляции и … Спустя минут 20 председатель сообщает широкой общественности о том, что министр не сможет присутствовать на итоговом совещании из- за важной встречи. А это – пощечина всем нам.
  Говорят, точность – вежливость королей, дал слово – выполняй! Ибо Гриневич с экрана TV обещала привести на нормальные рельсы работу НАУ – и снова накосячила. А в народі про таких людей кажуть – брехло!
  Останні події відомі всім нам. Надія на те, що міністр добровільно захоче виправити всі косяки, безпідставна. Щурі заметушилися і нам всім не слід втрачати пильність та діяти, щоб не постраждати від їх укусів та відстояти свій рідний Університет!

Залишити коментар