Не повезло з Квітом – самі винні !?

Думки з приводу проблем в МОН, що потребують термінового втручання.

Квит

Анонсуючи початок глибинних реформ у системи вищої освіти, Сергій Квіт спромігся зробити велике шоу, проте потяг знань залишився на місці. В першу чергу безсистемна законотворча діяльність Квіта з намаганням створити нову правову оболонку, чи «обгортку для цукерок».

3124

Безсистемна взаємодія з академічною спільнотою стала на завад служінню освіті. Це прогнозованно вдарило по МОН у вигляді ганебної історії з НАЗЯВО. Але побічний ефект, який є безумовно на совісті Квіта, вплинув на загальну ситуацію в освітянському середовищі. Майже з цього моменту прижилося: «не висовуйся, скорися, притворися дурнішим».

Скована ініціатива людей не забарилася перерости в апатію, зневіру, в небажання вирішувати повсякденні проблеми.

Квіт наче забув, що «Лише вільні люди і автономні інституції спроможні на саморефлексію, творчість, зміни і ріст». Тут є за що «подякувати»  Квіту!

Рейдерські захоплення …..кумівство…

 На щастя новий Міністр Лілія Гриневич більше уваги вже приділила середній освіті, яка потребує істотного реформування. Вона, на відміну від Квіта, легко зустрічається з людьми, знаходить спільну (професійну) мову і з учителями, і з професорами, і з фінансистами, не кажучи вже про депутатів. Їй притаманне вміння вислухати різні точки зору на всіх рівнях освіти.

Тому, безумовно, на цей раз будуть проведені реформи освіти і науки, оскільки за них береться професінал.

А те що марно пройшли два роки, то самі ми винні !?


Залишити коментар