Небезпечні пріоритети

Жов.31.2017. / Коментарів: 2

15 жовтня 2017 року офіційно розпочався опалювальний сезон. Початок йому дали відповідна Постанова КМУ, підписана Прем’єр-Міністром В.Гройсманом та Розпорядження Голови КМДА, підписане мером В.Кличком. Ці документи є обов’язковими для виконання посадовими особами підприємств, установ та організацій державної форми власності.

http://www.kmu.gov.ua

Безумовно, включення системи опалення річ недешева. Тим більше в умовах підвищення тарифів на комунальні послуги. Але державний бюджет передбачає відповідне фінансування комунальних послуг, в першу чергу для освітніх установ. Чи має право ігнорувати прямі розпорядження безпосередніх керівників, наприклад, в.о. ректора НАУ Ісаєнко? Звичайно, ні. Це порушення дисципліни, за що його можна легко звільнити з посади.

Чому Ісаєнко свідомо пішов на порушення? Відповідь проста. Він максимально намагається відтягнути процес включення опалення, оскільки на рахунку університету недостатньо коштів для того, щоб  забезпечити своєчасну оплату комунальних послуг. Станом на середину жовтня залишалося коштів лише на заробітну плату до кінця року, та й то не в повному обсязі. Січневі відпускні уже не буде з чого платити. А на комунальні послуги грошей узагалі не було.

37916-333

Чому так сталося? До такої ситуації призвело те, що адміністративна надбудова, яку створив в університеті Ісаєнко, пожирає усі заощадження колективу. Уся новітня історія університету не знала такої навали помічників, радників, штучно створених підрозділів під «своїх» людей, водіїв, охоронців тощо. Сотні штатних одиниць.  Посадові оклади цих осіб коливаються в межах 4000 гривень. Але за рахунок надбавок та премій вони зростають до 20, 30 і більше тисяч гривень. Якщо врахувати у цьому контексті вимивання великих коштів на «пам’ятники», беззмістовні відрядження, надвисокі зарплати проректорам, оплату послуг, які не ідентифікуються як матеріальні. Тобто, дисбаланс у витратах коштів спецфонду університету очевидний.

Які ризики для колективу університету? В першу чергу мова йде про здоров’я студентів, викладачів та співробітників університету. В умовах, коли температура в навчальних аудиторіях складає від 7 до 13 градусів, говорити про якісне проведення лекційних та практичних занять, говорити не доводиться. На сьогодні фіксуються масові зриви занять через нелюдські умови праці та навчання.

Ситуація ускладнюється ще й відсутністю статутної реакції та правової оцінки з боку профспілки, яка, на жаль, не спрямовує свої зусилля на захист викладачів та співробітників, а діє як підрозділ адміністрації. Не загострила увагу на явному порушенні законодавства та колективного договору комісія з охорони праці.

Почастішали випадки масового одночасного включення нагрівальних електричних пристроїв, що призводить до максимального навантаження на електромережу.

У такій ситуації університет несе іміджеві втрати, оскільки не забезпечує надання якісних освітніх послуг, ризикує отримати проти себе судові позови за неналежне виконання умов контракту, а ефективність праці співробітників в умовах наднизьких температур залишається на такому ж рівні.

Студенти після холодних аудиторій приходять у такі ж холодні кімнати в гуртожитках. Таким чином, вони цілодобово перебувають у несприятливих умовах, що не може не вплинути на стан їх здоров’я. Лише сьогодні було включене опалення в гуртожитках, але потрібно кілька днів, щоб приміщення прогрілися.

Чи понесе Ісаєнко за такі небезпечні пріоритети моральну та адміністративну відповідальність? Час покаже. Ясно одне – доручення та розпорядження державних органів не можна ігнорувати. Але Ісаєнкові закон, очевидно, не писаний.

1


Коментарів 2 Додати коментар