НІ – РЕЙДЕРСЬКОМУ ЗАХОПЛЕННЮ ПІД ВИГЛЯДОМ РЕОРГАНІЗАЦІЇ!

Студенти, викладачі та випускники Інституту Бойчука вимагають повернути їхньому унікальному вишу незалежність! У середу, 4 листопада, о 9:00 розпочнеться мистецька хода студентів, викладачів та випускників Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.
Хода розпочнеться від будівлі Інституту (вул. Кіквідзе, 32), пройде повз Будинок Уряду (вул. Грушевського, 12/2) і завершиться біля Адміністрації Президента об 11.00 (вул. Банкова, 11) великим мистецьким перформансом. Студенти покажуть творчий процес кожної зі спеціальностей Інституту, щоб підтвердити унікальність свого закладу, єдність у ньому традиційного мистецтва та новаторських пошуків.
Активісти цієї ходи-перформансу прагнуть звернути увагу найвищих чиновників України на факт кричущої несправедливості, коли без участі всіх учасників навчального процесу підкилимно ухвалюється рішення про передачу Інституту до складу Київського університету ім. Б. Грінченка – колишнього Інституту удосконалення вчителів. Таке рішення не обговорювалося ані зі студентами, ані на зборах колективу Інституту Бойчука, тож активісти вважають, що в такий спосіб київська влада намагається перевести у міську власність нерухомість інституту, яка розташована в одному з найдорожчих районів Києва – на Печерську, і яку згодом можна буде легко приватизувати. А сам інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну буде розформовано.
Україна втратить унікальний виш, названий іменем яскравого представника Розстріляного відродження Михайла Бойчука, Інститут, історія якого пов’язана з такими знаменитими митцями, як Марія Примаченко, Іван Кавалерідзе, Олександр Мурашко, Іван Гончар та багато інших. В Інституті Бойчука традиції передаються фактично «із рук в руки»: тут розвиваються такі спеціальності, як ручне ткацтво, вишивка, мистецтво костюма, гончарство, ковальство, різьбярство, а разом з тим – графічний, промисловий дизайн та дизайн середовища. У минулому Інститут Бойчука вже намагалися «приватизувати»: 2003 року уряд Януковича вже приєднував його до КНУДТ. Та в той непростий час студенти змогли відстояти незалежність свого вишу. Зараз ситуація повторюється і активісти готові до радикальних кроків – українському національному мистецтву потрібно залишитись в живих!
Запрошуємо журналістів та всіх небайдужих висвітлити ходу та перформанс Інституту Бойчука! Збір о 9:00 на вулиці Кіквідзе, 32. Об 11:00 розпочнеться перформанс на вул. Банковій,11. Не залишайтесь байдужими до долі майбутнього українського національного мистецтва!


Залишити коментар