Обережно! “Реорганізація”

Жов.20.2016. / Коментарів: 6

Нещодавно в.о. ректора Ісаєнко затіяв масову реорганізацію, підписавши відповідний наказ. Звичайно, під себе коханого. Через день призначає зустрічі з колективами НН Інститутів. Мабуть, щоб «людей посмотреть, и себя показать». Бо на запитання: а для чого ці всі хаотичні рухи та збурювання і без того збуреного обуреного колективу черговими реорганізаціями   — відповідає неохоче, збивається з думки. Звісно, навіть такий патологічний нарцис як Ісаєнко не може просто в лоб сказати: люди, хочу бути ректором, дайте порулить, бо здохну без руля, невблаганна пенсія притискає. Тому свою риторику намагається максимально облагородити, мовляв, хочу для університету кращої долі. Бреше, і не засміється. Навіть доля Харченка, який в пошуках тієї ж «кращої долі для університету», «ходить» під статтею ККУ нічому не навчила.

Але зустрічі продовжуються. Сайт університету інформує про «небувалі досягнення»,  «відверту і принципову розмову», «зацікавлення присутніх у реформах» і прочая, прочая, прочая. Воно й не дивно, бо офіційному сайтові університету до вільної преси як до неба рачки. То не докір, бо живі люди можуть залишитися без роботи, якщо напишуть правду.

Зустрічі всім добряче набридли. Страх ще дуже глибоко сидить, але працівники, пильніше придивившись до чергового народженого в підвалах міносвіти «уродця», усвідомлюють, що не таке воно вже й страшне, це чудо.

Зрозумівши, що кавалерійським революційним наскоком реорганізувати нічого не вдасться, черговий месія вдався до від вертих погроз і блеяв щось на кшталт: «Я останній в.о.!», «Шостого не буде!», «Або я, або міністр розпустить університет». «Мене підтримує Гриневич і Кабмін! Я домовився, що, якщо не буду ректором, то НАУ приєднають до КПІ, або Транспортного». Десь така маячня у виконанні «п’ятого за рік», близького до Ковтунця, а донедавна звичайного директора інституту перепідготовки  та підвищення кваліфікації університету ім. Драгоманова.

Колективи інститутів дали відсіч. Тоді Ісаєнко погодився нікого з директорів не міняти, а залишити на посадах. Зрозуміло, що тільки до того часу, коли легітимізується фейкова вчена рада і дасть можливість знищити не всіх одразу, а по одному. Та спочатку дайте два три інститути знищити, та й коледжі одним махом від’єднаємо від університету. Вони ж не цікавлять нового в.о., тому що вони чужі для нього.

Але тимчасове збереження директорів інститутів на посадах не стане на заваді «зачистити» (можливо й руками директорів інститутів) завідувачів кафедр. А на колектив, як казав духовний наставник Ісаєнка  В.Бабак, начхать!

Будьмо відверті. І  не таких в.о. колектив бачив «десь». Буде і шостий, і сьомий… Міністерство розпочало чергову війну проти колективу університету, але вже руками нового міністра і нового виконуючого обов’язки.

312

Чого не хочуть Ісаєнко і Ковтунець?

Не хочуть привести ситуацію в університеті в правове русло, виконувати рішення судів, не хочуть виконати навіть рекомендації Комісії міністерства щодо НАУ і звільнити аферистів, типу Майснера, чи Шульги, які незаконно обіймають свої посади.

Не хочуть нормалізувати  роботу колективу, подумати як  не  звільнити велику кількість викладачів, для яких через провальну вступну кампанію немає годин навчального навантаження.

Не хочуть припинити насильство над колективом і зняти напруженість. Не хочуть припинити штучне створення чергових конфліктних ситуацій.

Не хочуть поважати автономію університету, оголошувати вибори ректора, діяти згідно з Законом і дозволити колективу самому вирішувати свою долю.

Що намагаються зробити?

«Зачистити» середню керівну ланку університету (директорів, деканів, завідувачів кафедр), щоб розставити на ці посади лояльних до Ісаєнка людей і забезпечити йому обрання ректором.

У насильницький спосіб реорганізувати університет. Реалізувати приватний матеріальний інтерес Ісаєнка та першого заступника міністра Ковтунця і  проігнорувати інтерес колективу університету   — обрати, нарешті, ректора. Бо неадекватне управлінське рішення  міністра Гриневич має на  меті забезпечити сепаратні домовленості осіб, які стоять за Ісаєнком, та верхівки міністерства освіти.

Нова  реорганізація вигідна лише  групці колаборантів, які підписали «листа на підтримку» Ісаєнка. Тому світлі кар’єрні перспективи світять очільникам НН ІАН, НН ІКІТ, НН ГМІ, та особливо т.зв. НН Інституту довузівської підготовки. Під доктора пєднаук, пруфєсора хочуть покласти НН ІЗДН, НН ІПН та ФРІС, бо курсів, якими вона керує, їй виявилося замало. Та звідки ж їй бідолашній знати, що вона розчищає місце під подругу дружини Бабака Мізюк. Ну і для красуні директора ГМІ готують крісло першого проректора. Така відтепер ціна зради та конформізму. Решта колег  — під ніж. Можливо не одразу. Але згодом  — немає сумніву.

Що буде далі?

Спровокована новим міністром війна буде посилюватися. Навряд чи в ній переможцями будуть ті, на кого ставить міністерство. Будуть відкриті чергові кримінальні провадження проти вже нового в.о., які «зам’яти» не вдасться. Відставка Ісаєнка — питання часу, так само як і відставка Гриневич і Ковтунця. Але, знову ж таки, трохи пізніше. Негатив від невирішених проблем в Національному авіаційному університеті лише посилює негатив від роботи команди міністерських «реформаторів» загалом.

Хронічно не вирішуються питання забезпечення підручниками школярів, знову змінюються правила прийому в внз,  закупляються шкільні автобуси виробництва країни агресора, валяться будівлі шкіл, абітурієнти масово обирають навчання за кордоном, освіта розвалюється, незважаючи навіть на відновлення 12 річки. Новий Закон «Про освіту» при відсутності ефективних, а не грантоїдних управлінців, при відсутності бюджетного фінансування, при жебрацьких зарплатах освітян — приречений.

Історія з реорганізацією також засвідчила, що новим рейдерам байдуже і до різкого скоро чення навантаження та кількості студентів   — стаціонару, заочного відділення та іноземців. Головне  мета — захопити і сісти на «трон».

Свідченням того, що між Ісаєнком та Ковтунцем існують таємні приватні домовленості, є лист Ковтунця, в якому він взагалі не згадує про невідповідність проректорів з рейдерсього угрупування кваліфікаційним вимогам і  свідомо перекручує висновки Комісії по НАУ з метою підтримки свого протеже. Словом, нічого не помінялося. Ковтунець «на дємбєль» також, мабуть, хоче підзаробити, бо за такі художества можуть і з держслужби погнати.

Немає вже й згадки про незаконність розпуску вченої ради 2015 року скликання, не згадується й про чинність і відповідність Закону Статуту університету, про нелегітимність  проректорського складу. Та й жодного слова про реорганізацію! Виникає логічне запитання — а для чого педалювати структурні зміни? Правильно. Під Ісаєнка.

Лише законно обраний ректор має моральне та юридичне право проводити реорганізацію. Довірять люди —  нехай робить. А випадковій зайді — зась!  Просторий кабінет на Перемоги, 10 вимагає діяти за Законом і не дає права топтатися по долях людей та цілий колективів.

Ну що ж, захотіли в міністерстві наступити на граблі — нехай набивають собі гулі

Газета reider-nau


Коментарів 6 Додати коментар

  • А чего сидеть? Надо действовать всем миром и ускорить процесс отставок горе руководителей ( точнее разрушителей) науки и образования в Украине. И чем быстрее от них освободимся, тем лучше. Не надо дожидаться, чтобы остались руины, в которых вольготно будут чувствовать себя крысы типа Ковтунца, Майснера и Исаенко , ибо нормальные люди в такой обстановке не живут.

  • […] Обережно! “Реорганізація” […]

  • і хоч би тобі одна світла постать… Невже в колективі НАУ не розуміють, що підібрало міністерство на посаду “ушлого кадра” не випадково, а “по образу и духу своему”. Адже проти нього було кримінальне провадження.Хто дав право міністру виписувати йому індульгенцію, коли мораль забороняє такі речі? Подивіться, хто “сповзається” до керівництва на запах гнилої аморальної атмосфери. Лише ті, хто вміють красти, фальшувати, зраджувати. Котиться мінстерство протоптаною стежкою, донищує університет, щоб потім розчленувати і під вас зробити ручний приватний вузик. А може вам уже АПН пише доктрську, і ви під себе крісло готуєте, коли з цього, не сумнівайтеся, – турнуть. Надто зашкалює “бєзпрєдел”. А тому схеми розроблені в темпі “бліц-кріг, “кадри” формуються з подвоєною енергією. Пані міністр1 На вас дивляться люди, від вас страждають, вас, може, проклинають ті, хто важко безневинно мучився і терпеливо чекав справедливості. Не страшно?. В комісії були люди з вашого відомства. Вони мовчали, боялися, але думати їм не заборонено. Ви ж підленько ховалися за плечима “голови”. Уявляю, що про вас думають співробітники. Чи не соромно і перед тими поважними членами комісії, яких знає Україна? В їх очах ви назавжди втратили будь-яку повагу. І це вже не виправити ніколи. За гроші не купиш поваги ні гідності. Але є й інша приказка: “Поганому виду немає встиду”.

Залишити коментар