Обговорюємо статтю на ФБ: «Україні повинні залишитись лише університети-бренди, – «реформатор» Сергій Квіт

Колишній міністр освіти України, екс-президент НаУКМА Сергій Квіт, перебуваючи у США, розповів про реформи української освіти (http://vnz.org.ua).

Квит 1515151

Головними своїми досягненнями на посаді міністра Квіт вважає прийняття Законів України “Про вищу освіту” та “Про наукову та науково-технічну діяльність”.

Ми майже імплементували ЗУ “Про вищу освіту”, але щоб практично він запрацював і наші університети стали реально автономними нам треба змінити уклад академічного життя, а це не робиться за один рік”, – сказав Квіт.

На думку екс-міністра освіти, в Україні повинні залишитись лише справжні вищі навчальні заклади – “університети-бренди”, а всі інші, які не мають взагалі відношення до вищої освіти, повинні закритись.

Коментарі на ФБ:

Володимир Стельмах Так Квіт хотів зробити не 600 не 300 в сто з чимось вузів, не встиг.

Юрій Білоусов
 Юрій Білоусов В проекті наказу про профільність вузів я не побачив ні 600, ні 300 вузів. Національні рейтинги та запобіжні реєстри включають десь по 200 з лишком
 Ганна Чепелюк
Ганна Чепелюк У нас освіта для наших людей та України чи для бренду та представлення на міжнародній арені? Я де живу, на міжнародній арені? Ні. Я живу в Україні і мені потрібні украінські фахівці всюди. Це взагалі україноненависник. Ми що, повинні відмовитися від роПереглянути більше
Nikolai Denysov
 Nikolai Denysov сами создали непонятно для чего его Могилянку
Борис Мокін
 Борис Мокін І це говорить людина, яка створила хаос у системі вищої освіти України, людина, яка під час засідань Кабміну і днів уряду у Верховній Раді незалежно від того, що там обговорювалось,ні на мить не відривала очей від екрану свого смартфона, що з задоволенПереглянути більше
Nikolai Denysov
 Nikolai Denysov в США лётчиков выпускают не ВУЗы
Борис Мокін
 Борис Мокін Пане Денисов, льотчиків цивільної авіації в усіх країнах готують ВУЗи
Nikolai Denysov
 Nikolai Denysov ну назовите хоть один в США.Военной знаю аж целый одинsmile смайлик
Борис Мокін
 Борис Мокін Пане Денисов, в США є кілька десятків вищих школ пілотів, які мають статус ВУЗів
Мирослав Дністрянський
 Мирослав Дністрянський Добре, що він не буде реалізовувати цю свою програму. І переглянути треба всі суперечливі рішення.
Volodimir Bakharev
 Volodimir Bakharev Програма “Університетській шильдик”? Розумію, що так не можна, однак поставлю запитання. От рейтинг ТОП200, Могилянка на 8 місці, науковий потенціал і якість освіти має значні показники. Беру кафедру за власним профілем, офіційно на сайті, 34! співробПереглянути більше
Serhii Zabolotnii
 Serhii Zabolotnii Пан Борис Мокін абсолютно правий. Україні потрібна розгалужена система професійно-орієнтованих ВНЗ. І не важливо як їх назвати: університети прикладних наук (Німеччина, Австрія, Фінляндія, Нідерланди), вищі школи (Франція, Польща) чи коледжі (США, КанаПереглянути більше
Vasyl Zheliznyak
 Vasyl Zheliznyak Українській освіто потрібно, щоб усі освітні реформатори міністри виїхали закордон і не заважали провести справжню освітню політику за європейськими стандартами і без радянських критеріїв оцінки діяльності вузу.
 Ганна Чепелюк Погоджуюся з автором статті.
Володимир Семанюк
 Володимир Семанюк прояв вождизму: все розвалити, а потім пробувати відбудувати
Hennadiy Astsaturov
 Hennadiy Astsaturov Людина, за перебування якої на посаді міністра мон, були прийняті “нові і об’єктивні” умови до отримання вчених звань, немає більше права, навіть двері відкривати учасникам наукових заходів, не те що, висловлювати якісь свої, нікому не потрібні роздуми…
Leonid Bedratyuk
 Leonid Bedratyuk прийняті правила половинчасті і недостатньо жорсткі
Hennadiy Astsaturov
 Hennadiy Astsaturov То говорить людина, яка відповідає цим вимогам і має сертифіковане підтвердження, чи просто любить поговорити ніпрощо ?!
 Leonid Bedratyuk
 Leonid Bedratyuk екс-міністра можна критикувати але проблема низької якості освіти яку дають наші університети, розквіт псевдонауки, глибока провінційність і корупція від цієї критики ніеуди не зникнуть.. у мене єдина претензія до нього – за два роки цю систему він міг зламати,, але діяти треба було швидко і рішуче..
Ярослав Петраков
 Ярослав Петраков Пане Леоніде, а чи була у нього команда, щоб не тільки поламати стару, а й вибудовати нову систему?
Leonid Bedratyuk
Leonid Bedratyuk за команду не знаю, але деякі ключові накази які руйнують систему можна було підписати і без команди
Vladimir Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy “Сергій Квіт розповів про те як американський досвід реформування вищої освіти впроваджується в Україні” – вот где собака зарыта!
Yuriy Rashkevych
 Yuriy Rashkevych А хтось читав саме виступ Квіта, а не оповіді журналіста про виступ?
Леонід Булава
 Леонід Булава Є відео виступу.
Yuriy Rashkevych
 Yuriy Rashkevych Є лінка?
Vladimir Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy По-нормальному Квит должен был бы разместить текст выступления на своей странице. Но она для меня недоступна с того момента, как он стал министром.
Yuriy Rashkevych
 Yuriy Rashkevych Проглянув запис. Як і очікував, журналістська інтерпретація, яка викликала таке жваве обговорення, істотно відрізняється від оригіналу.
Vladimir Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy Это типичная ситуация. А Вы можете копию выставить?
Yuriy Rashkevych
Nazar Kozak
 Nazar Kozak чувак любить бренді? )))
Володимир Стельмах
 Володимир Стельмах По завершению двухлетней миссии на посту министра поехал докладывать о проделанной работе в США. А в Украине он не думал прозвитоваться? Странно.
Viacheslav Anissimov
Viacheslav Anissimov Что же тут странного. Вполне закономерно. Пани Яресько вон уже давно прозвитовалась. Будем надеяться, их поощрят за выполненную работу.
Володимир Стельмах
 Володимир Стельмах Она же с множественным гражданством, ей можно.
Mykhaylo Zhuk
 Mykhaylo Zhuk Знаете, мне всегда казалось, что университеты существуют, что помочь студентам найти себя, а не студенты существуют для того, чтобы у всех были ставки.
Ганна Чепелюк
 Ганна Чепелюк Студенти себе ж не самі шукають. Вони шукають себе в професії. Для цього треба багато чому навчитися. Вчать викладачі, котрі отримують ставки. Все нормально. Ставки ж не за гарні очі платять. Хоча з нинішніми тарифами це не ставки, а зневага.
Mykhaylo Zhuk
 Mykhaylo Zhuk Якщо у нас все ОК, то чому без досвіду не беруть на роботу, а успішність коментує приказка “відмінники на мерседесах не їздять”
 Татьяна Калинина
Татьяна Калинина Мабуть, він не бачив ціх брендів із середини… Автономія внз по українськи!
Виталий Цимбалюк
 Виталий Цимбалюк Ну Квіт прямо як колись Сталін: Коли тому сказали що тільки 10 якісних фільмів роблять в СРСР за рік, то він відповів,що слід фінансувати Держкіно лише 10 таких фільмів. Потім Сталін відмовився від запропонованого і прийшлося СРСР наздоганяти інші країни, де якісних 10 фільмів за рік відбирають із 100…
Леся Біловус
Леся Біловус Вже наговорив і наробив такого, що “бренди” будуть довго відходити від його керування
Tatyana Malyarenko
 Tatyana Malyarenko well..настав час запитати Квіта, який є професором, скільки у нього особисто публікацій англійською мовою у західних академічних журналах з Імпакт. Та за які наукові досягнення його взяли на роботу до Могілянки….
 Zoriana Krasnova
 Zoriana Krasnova У него есть еще “думки”?)))

Залишити коментар