Одним з головних завдань в освіті є боротьба з корупцією. Екс-міністр Квіт не залишиться недоторканим

s419x0-pr-15120111852-15120112039

У статті «Одним з завдань в освіті є боротьба з корупцією», розміщеної на сайті www.osvita.ua, йдеться про зустріч експертів Реанімаційного Пакету Реформ (РПР) з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. Зустріч була присвячена питанням співпраці міністерства та представників РПР, а також подальшої боротьби з корупцією.

Під час розмови з міністром експерти РПР вкотре нагадали, що в Україні досі не запрацювало Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, діяльність якого свідомо блокувалася екс-міністром Сергієм Квітом з причин, що мають корупційні ознаки.

Лілія Гриневич наголосила, що боротьба з корупцією буде одним із головних напрямків діяльності очолюваного нею міністерства й розповіла про інші пріоритетні напрямки роботи відомства. Серед них: реформування профтехосвіти, дерегуляція та дебюрократизація освітньої системи, реформи у сфері науки тощо.

Як відомо, проблема корупції є однією з найгостріших у нашій державі. На жаль, історія має багато прикладів, коли вищі посадовці держави не тільки не борються з нею, а, навіть, очолюють її. Не став винятком і екс-міністр Квіт. Як приклад, «великий борець з корупцією» екс-міністр Сергій Квіт, з метою «дерибану», а не вийде, то з метою знищення одного з найкращих вищих навчальних закладів нашої країни – Національного авіаційного університету, «благословив» групу рейдерів на його захват.

Знайшовся під пильним наглядом Бадрудінова та Майснера, соратників екс-міністра по бізнесових оборудках, і «троянський кінь», який протягом декількох років тихо «сидів у засідці» і чекав свого часу – проректор з наукової роботи Харченко.

Невдовзі в університеті сформувалося організоване угруповання першого ешелону: Бадрудінов, Майснер, Хращевський, Шульга, Іванова, Авдєєв, Калита, Харченко. У них у всіх – сумнівне минуле і теперішнє та цілком зрозуміле кримінальне майбутнє. Правда, Хращевський згодом побачив істинний стан справ, «прозрів», зрозумів, в якій компанії опинився, і на прес-конференції в Укрінформі прямо звинуватив екс-міністра Квіта в незаконних діях щодо університету під гаслом боротьби з корупцією.

Групу рейдерів в університеті до цього часу очолюють два «поплічники-павуки», пов’язані з екс-міністром Квітом родинними та бізнесовими стосунками: Бадрудінов і Майснер, з певним розподілом ролей між ними. В.о. ректора Харченко – буцімто в.о. ректора, фактично ж не більше ніж маріонетка Бадрудінова і Майснера.

Із самого початку рейдерського захоплення університету стало зрозумілим, що до університету зайшли люди, які мають проблеми із законом, що сам Квіт зверхньо та нахабно порушує законодавство, що відбулося його зрощування з кримінальним співтовариством.

Як відомо, найбільш резонансною кримінальною подією останніх місяців є арешт та звинувачення псевдопроректора Шульги в скоєнні низки серйозних злочинів. Ми вирішили дослідити, чи немає в тих злочинах Шульги слідів інших членів рейдерського угруповання, яке зайшло до університету. З метою отримання інформації ми звернулися до компетентних органів Сумської області, де був звинувачений Шульга, і отримали їхню відповідь.

Дійсно, громадянин Шульга В.П. звинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України. Зараз прокуратурою Сумської області здійснюється досудове розслідування скоєних Шульгою злочинів в рамках кримінального провадження №420150000000000761.

Для того, щоб зрозуміти, що інкримінується псевдопроректору Національного авіаційного університету Шульзі прокуратурою Сумської області та що його чекає, наведемо витяг із Кримінального Кодексу України:

Стаття 190. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 191. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 366. Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації – карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Виходячи з наведеного вище витягу з Кримінального Кодексу, зрозуміло, що псевдопроректор Шульга може отримати за вироком суду до 12 років позбавлення волі. Виникає цілком зрозуміле запитання: як таке може бути, що мерзотник обіймає посаду проректора в одному з найпрестижніших університетів нашої країни? Ось так, виявляється, може, якщо його «кришував» Квіт – людина, яка зрадила ідеали Майдану і на майданній хвилі стала міністром освіти і науки, людина, яка нічого не являє собою як особистість, і робить «чорні» справи лише завдяки своїй посаді.

Але не треба впадати у відчай. Впевнені, що кожен отримає своє. І буде суд над угрупованням, яке «благословив» екс-міністр Сергій Квіт. І буде вирок суду, у якому злочинці будуть названі злочинцями. Упевнені, вони про це здогадуються. Ви лише уявить на хвилинку, як всі ці покидьки зараз божеволіють, як в б’ються в істериці, чекаючи неминучої розплати.

До речі, вирок суду – це не «яєчний замах» на екс-міністра Квіта, який влаштували патріотично налаштовані студенти 21 січня 2016 року. Честь їм і хвала! Тут йдеться про реальні строки позбавлення волі. І вони, впевнені, це розуміють.

Запитайте псевдопроректора Іванову, яка вважає себе відповідальною за навчальний процес: як міг Шульга заходити до студентської аудиторії? Чому він міг навчати студентів? Шахрайським схемам? Просто так Іванова не «відкрутиться». Адже саме вона давала вказівки, «вивертала руки» завідувачам кафедр, щоб штучно створити відсутнє робоче місце за рахунок державних коштів і прийняти Шульгу на роботу за сумісництвом на посаді доцента.

Цікаво, що буде казати Іванова на допитах у слідчого, розповідаючи, чому примушувала завідувачів кафедр, порушуючи законодавство, прийняти на роботу серед семестру року людину за відсутності на кафедрах навчального навантаження?

Нас поінформували також, що у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України звинувачуються також громадяни Антропов О.Д. та Петровський О.М., які мають відношення до університету.

Антропов О.Д. – це ще один із членів кримінального угруповання другого ешелону, якого разом із Калантаєм А.М. привів до університету Шульга. Антропов був прийнятий Майснером на роботу на посаді директора Навчально-спортивного оздоровчого центру університету. Ясна річ, для того, щоб «налагодити, вдосконалити» роботу цього Центру, зробити її більш ефективною.

Цікава деталь, до каси університету з цього Центру за надання ним платних послуг з приходом Антропова О.Д. чомусь раптом перестали надходити гроші. Наївному читачеві пояснюємо: а звідки ж тоді брати щомісячні «відстібання» Майснеру, якщо «готівку» здавати до каси?

Але, як тільки стало відомо, що Антропов О.Д. проходить як співучасник по одній карній справі разом з Шульгою, то був звільнений зі своєї посади наказом в.о. ректора Харченка, причому, «заднім числом», з п’ятниці 12 лютого. Тобто бандитське угрупування здійснило «зачистку» поплічників другого ешелону. Кажуть, що зараз у зазначеному Центрі «працює» вже п’ятий за рахунком директор. Напевно, Майснер з Шульгою ніяк не зупиняться. Готівка вона є готівкою…

До речі, ще один фігурант вказаної вище карної справи Калантай А.М., багаторічний поплічник Шульги по шахрайським схемам, зараз «працює» в Інституті заочного та дистанційного навчання на посаді заступника директора. Він також проходить по цій кримінальній справі (поки що в якості свідка). Шульга його дуже хвалив за спільну «діяльність» за шахрайськими схемами, мовляв, дуже талановита людина!

Калантай А.М., з одного боку, є співзасновником юридичної фірмы ЛАЗЕР-С, з іншого боку, тісно пов’язаний корупційними зв’язками з Українською академією банківської справи. Звідси випливає, що про всі нюанси рейдерських і корупційних схем він знає не з чуток. Він знає, що шукати, де шукати, як шукати, але, за його словами, так і не зрозумів до цього часу, як це виглядає в Національному авіаційному університеті? Адже тут, виявляється, нема за що «зачепитися».

Не поталанило Калантаю з університетом. Не туди попав. Буває…Хоча, судячи по його гарному відпочинку разом з ще одним псевдопроректором Калитою Т.В. у Єгипті, схоже, попав саме туди…

А хто ж такий Петровський О.М.? О, це – дуже цікавий персонаж. Де він тільки не був, ким він тільки не працював. І в «Украерорусі» відмітився, і, увага, помічником народного депутата України Шульги В.П. був. Уже ж так хотів пан Петровський бути Генеральним директором державного міжнародного аеропорту «Бориспіль»! Так хотів!

А зараз він під час перерв між допитами (ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України) виконує обов’язки заступника генерального директора КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни). Ми відразу не могли зрозуміти, яке Петровський має відношення до університету? З іншого боку, прокуратура не могла помилитися, надаючи нам таку інформацію. Як виявилося, дійсно, має відношення.

Адже коли екс-міністр Квіт набирав команду рейдерів, то дуже швидко з’ясувалося, що порядні, кваліфіковані люди на місця незаконно звільнених керівників не пішли. І довелося екс-міністру разом з Бадрудіновим збирати весь набрід, де тільки можна, за своєю подібністю. Та обставина, що всі рейдери мають «підмочену» репутацію, що всі мали і зараз мають проблеми із законом, перебувають під слідством, екс-міністра не зупинила. Він цього просто не помітив, тому що, як відомо, «рибалка рибалку бачить здалеку».

От Петровський і був затребуваний, коли настав його час. А час настав, коли Сергій Квіт, порушуючи законодавство і нехтуючи думкою колективу університету, разом із своїм кумом Бадрудіновим, призначивши його «смотрящим», сформував «наглядову раду», до складу якої ввів і шахрая Петровського.

Ось так і складаються пазли: один до одного. Проте совісна, порядна людина може сказати, що екс-міністр Квіт, можливо, взагалі непричетний до всього цього. Що він чистий, як ранкова роса. Саме такою і має бути, мовляв, людина, призначена на таку високу посаду волею Майдану.

Не можемо погодитися з таким твердженням, не можемо. Адже все видиме життя Сергія Квіта (а є ще і невидиме для широкого загалу, тому, можливо, ще більш цікаве!) свідчить, що він дуже давно в «схемі», ще з часів керівництва Києво-Могилянською академією. Наведемо лише декілька прикладів, які підтверджують, що він дійсно давно засвоїв відповідні «схеми».

Згадаймо корупційний скандал навколо побудованого на території Києво-Могилянської академії житлового будинку за адресою: вул. Г.Сковороди, 6, який на обліку не значиться до цього часу. При цьому у Державному акті на право постійного користування академією земельною ділянкою від 02.03.2006 р. ЯЯ №392864 площею 0,1036 га, ця ділянка обліковується по бухгалтерському обліку, але квартири в зазначеному будинку – ні. Вони просто кудись «випарувалися» разом із будинком.

А скандал навколо сумнозвісного Bionic Hill, земельну діяльну під будівництво якого Сергій Квіт намагався «прихватизувати» у протизаконний спосіб? З великими труднощами зазначена земельна ділянка була повернута київській громаді рішенням Київради.

І подивіться, як він уміло прикривав увесь час свою корупційну діяльність, відволікаючи увагу правоохоронних органів шляхом провокування скандалів на зовсім інші теми і «розігруючи карту» непримиренного борця із злочинною владою. Хтось знов на це може сказати: так це коли було?

Добре, тоді як назвати, як не корупційними діями, порушення вже міністром Квітом вимог Постанові Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», коли він дозволяє собі використання автомобіля престижного класу, який належить Національному транспортному університету, без відповідного юридичного та фінансового оформлення, стверджуючи журналістам телеканалу «1+1» на телекамери, що «усі так робили»?

 А хіба не підпадає під дію ч.1 ст. 366 Кримінального Кодексу України подання екс-міністром Квітом декларації про доходи за 2015 рік з неповною інформацією про власну нерухомість з поясненням, після оприлюднення цього факту в засобах масової інформації, що «забув». Чи є щось ще, що «забув» указати в своїй декларації екс-міністр Квіт? Є, є, пане Квіт!

Нагадаємо, що відповідно до зазначеної ст. 366 подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації – карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Корупцію в освіті екс-міністр Квіт і не намагався знищити. Складається враження, що він її очолив, переплюнувши самого Табачника. Подивіться, якими барвами розКВІТли куми та бізнеспартнери Квіта навколо міністерства освіти і науки! Корупційні схеми Квіт не тільки не ліквідував, а, навпаки, удосконалив. Це він, зокрема, запровадив інституцію «смотрящих» у вищих навчальних закладах. Це він разом із своєю партнеркою Совсун поділив вищі навчальні заклади на «свої» та «не свої», на «профільні» та «не профільні».

От тільки весь час у Квіт відчував «кадровий голод». Доводилося мати справу із всіляким набродом, із свого кола. Але в цьому є для нього і своя перевага, адже «ворон ворону око не виклює».

Ігор Лікарчук, авторитетна в нашій країні людина, на своєму Фейсбуці розмістив інформацію про те, що пише Історію Міністерства освіти і науки України. Впевнені, що в цій Історії належне «гідне» місце знайдеться і для міністра Квіта. Адже Сергій Квіт – перший в історії міністр, на якого патріотично налаштовані студенти здійснили «яєчний замах». Цей «замах», при всій його неоднозначності, можна розглядати як підсумкову оцінку «діяльності» Квіта на такій високій посаді та як визнання його «видатного» внеску в розвиток беззаконня та корупції в освіті.

Наша країна зараз перебуває на перехресті. Питання стоїть так: або суспільство знайде в собі сили і волю очиститися від мерзотників в освіті, від «квітів» та їм подібних і Україна отримає шанс на своє існування та розвиток, або вона зникне як держава. Іншого не дано.

Ми віримо в мудрість українського народу! Ми віримо в прагнення нового керівника міністерства Лілії Гриневич очистити освіту від скверни. І ми впевнені, що переможемо поплічників Квіта у себе в університеті і зробимо його перлиною! Адже ми – Національний авіаційний університет!


Залишити коментар