“Видит око, а зуб неймет”. Часть вторая. Дома.

Гру.22.2015. / Коментарів: 5

Наконец на сцене биолог-литератор Шульга на Facebook!

Пламенно вступил на творческую ниву со своим опусом: «МЫ СТРОИЛИ, СТРОИЛИ И, НАКОНЕЦ, ПОСТРОИЛИ», або (НЕ)РІЗДВЯНА КАЗОЧКА. Закачивает свой фундаментальный труд Шульга фразой:

«Нажмите здесь, чтобы быстро ответить». НАЖИМАЕМ и БЫСТРО ОТВЕЧАЕМ. В этой части статьи только по сути вопроса. И очень серьезно:   

Уважаемый Шульга!

Для качественной переработки своего опуса отправляем Вас в бухгалтерию НАУ дабы изучить материалы прокурорских проверок 2014-2015 годов. Пару выдержек не повредит Вам и сейчас:

 Виконання господарських договорів, у тому числі інвестиційних

Документальною перевіркою щодо укладення інвестиційних договорів встановлено, що Університетом укладено ряд інвестиційних договорів, а саме:

І. Вишнева міська рада Києво -Святошинського району Київської області своїм Рішенням від 21.10.2005 затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки Університету в довгострокове користування на умовах оренди терміном на 10 років під будівництво житлового комплексу по вул. Вітянській, 2.

Між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., та Товариством з обмеженою відповідальністю “Інвесттехнологія”, в особі генерального директора Березівського М.В. (далі – ТОВ “Інвесттехнологія”), укладено договір від 14.02.2007 № 1-з на будівництво житлового комплексу у с. Вишневе по вул. Вітянська, 2.

Вимогами укладеного договору визначено, що Університет передає повноваження замовника будівництва ТОВ “Інвесттехнологія” і доручає ТОВ “Інвесттехнологія” укласти договір на будівництво житлового комплексу із ТОВ “Фінансова компанія “Толока”.

Вимогами зазначеного договору визначено, що ТОВ “Інвесттехнологія”, як замовник за власні кошти замовляє робочу проектну документацію, виконує весь комплекс робіт щодо підготовки будівельного майданчика із звільненням з його території існуючі споруди, організує будівництво.

ТОВ “Інвесттехнологія” за надану ділянку та передані повноваження замовника будує та передає співробітникам університету 10% загальної площі квартир за твердою ціною та безоплатно передає до Вишневської міської ради 10% квартир.

Крім того, ТОВ “Інвесттехнологія” організує будівництво нових споруд по вул. Балукова,30 та інвестує у це будівництво 19,5 млн. гривень.

В квітні 2007 році, було укладено додаткову угоду від 16.04.2007 на предмет того, “що сплачувати орендну плату у порядку та розмірах, визначених угодами, що укладаються між Вишневою міською радою та Університетом“.

У 2009 році, укладеною додатковою угодою від 29.12.2009, зобов’язання ТОВ “Інвесттехнологія” передаються ТОВ “Альфа-капітал-інвест”.

У 2013 році Університетом було внесено зміни до договору від 14.02.2007 № 1-з, шляхом викладення його у новій редакції.

Нова редакція договору укладена між Університетом, в особі ректора Кулика М.С., та ТОВ “Альфа-капітал-інвест”, в особі директора Клименка С.Д.

Новою редакцією договору передбачено, що ТОВ “Альфа-капітал-інвест” передає Університету безоплатно квартири загальною площею не менше 322 кв. м згідно із розрахунком, який буде виконаний за 30 календарних днів до ведення об’єкту в експлуатацію.

Крім того, новою редакцією передбачено, що ТОВ “Альфа-капітал-інвест” виконує реконструкцію гуртожитку № 11, гуртожитку № 13 та інвестує у реконструкцію 19,5 млн. грн, тобто новою редакцією договору передбачено отримання житлового фонду Університетом та поліпшення стану гуртожитків, які знаходяться на балансі Університету, що є еквівалентом здійснених витрат.

На час проведення ревізії здійснюється будівництво житлового комплексу по вул. Вітянська, 2.

В серпні 2014 року ТОВ “Альфа-капітал-інвест”, на виконання п.1.5 договору від 18.02.2013 року, безоплатно передано Університету 4-ри квартири в житловому комплексі по вул. Вітянській, 2 у м. Вишневе, а саме: квартира № 168  площею 116,70 кв. м; квартира № 142 площею 67,40 кв.м;  квартира № 86 площею 71,30 кв.м; квартира № 106 площею 67,30 кв. м.

Згідно з наданою довідкою від 22.08.2014 № 186, університет повідомляє, що ці квартири будуть взяті на баланс на підставі документального підтвердження права власності університету.

На час проведення ревізії, університетом проводяться заходи щодо отримання права власності на вищезазначені квартири.

 ІІ. Університетом отримано лист від Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України) від 20.11.2007 № 10/3-360, в якому МОН України не заперечує проти укладання інвестиційного договору.

Між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., та Товариством з обмеженою відповідальністю “Лігвіс Л” (далі – ТОВ “Лігвіс Л”), в особі директора Учватова О.О., укладено договір на інвестування та реконструкцію будівель з добудовою від 19.11.2007 № б/н.   

babak

За умовами укладеного договору від 19.11.2007 передбачено, що предметом договору є реконструкція будівель з добудовою (басейн) по вул. Симиренка,1.

ТОВ “Лігвіс Л” забезпечує фінансування проектних і будівельних робіт та залучає кошти співінвесторів.

Вимогами п.4.2 даного договору визначено, що після розробки і затвердження проекту сторони оформляють розподіл площ реконструйованого об’єкту. Університет отримує не менше 35% від реконструйованих площ.

Даний договір від 19.11.2007 року передбачає інтереси тільки ТОВ “Лігвіс Л”, а саме: передбачено отримання 35% реконструйованих площ, які і так належать Університету, а не площ які добудовуються ТОВ “Лігвіс Л”.

Додатковою угодою, яка укладена від 21.01.2013 між Університетом, в особі ректора Кулика М.С., та ТОВ “Лігвіс Л”, в особі директора Рубець Т.М., внесені зміни, а саме:

– п.п.1.1 договору доповнити наступним абзацом: “під поняттям об’єкт сторони розуміють виробничі приміщення АПТ, адміністративну будівлю, невиробничі приміщення, мийку, виробничі споруди, прохідну, очисні споруди, відкриту автостоянку, індивідуальний теплопункт, загальною проектною площею 12918 кв.м. Площа забудови 10605 кв.м;

– п.4.2 даного договору викласти у наступній редакції: після розробки і затвердження проекту по реконструкції об’єкту, сторони оформляють розподіл площ реконструйованого об’єкту, за мовами отримання ТОВ “Лігвіс Л”  не менше 35% площ.

Додатковою угодою № 2 від 23.04.2014, яка укладена між Університетом, в особі ректора Кулика М.С., та ТОВ “Лігвіс Л”, в особі директора Харькової Д.І., для належного забезпечення прав та виконання обов’язків сторін, викладають договір від 19.11.2007 у новій редакції.

Новою редакцією договору від 23.04.2014 передбачено, що предметом  цього договору є реконструкція будівель з добудовою, яка передбачає розширення будівельних площ по вул. Симиренка,1.

ТОВ “Лігвіс Л” зобов’язан виконати роботи по реконструкції об’єкту, здати його в експлуатацію.

Крім того, ТОВ “Лігвіс Л” зобов’язан провести капітальний ремонт гуртожитків № 7, № 1.

Здача-приймання в експлуатацію гуртожитків після проведеного капітального ремонту, здійснюється сторонами у відповідності до встановленого порядку із оформленням документів, передбаченими нормативами і правилами у термін не пізніше ніж до 01.01.2015 року.

Новою редакцією договору від 23.04.2014 не передбачено ні передачу, ні відчуження майна або земельної ділянки.

До перевірки надано Декларацію про початок виконання будівельних робіт (зареєстрована ІДАБК у м. Києві від 30.04.2013 № 083131200346), в якій зазначено, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки видані Департаментом містобудування та архітектури Київської міської ради державної адміністрації від 15.02.2013 реєстраційний номер 1835/0/12/009-13. Також зазначено, що загальна площа будівлі відповідно до проектної документації 12918 кв.м.

На час проведення ревізії, відповідно до дефектного акту виконуються роботи з проведення капітального ремонту в гуртожитку № 7.

ІІІ. Між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., та Товариством з обмеженою відповідальністю “Дитячий Світ – Солом’янський” (далі – ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський”, в особі представника Клименка С.Д., укладено договір на інвестування та будівництво житлового комплексу по проспекту Космонавта Комарова,1 від 15.11.2007 року.

Предметом даного договору є проектування та будівництво житлового комплексу по проспекту Космонавта Комарова,1, який включає в себе житловий будинок, вбудовано-прибудовані приміщення та підземний паркінг з інженерними мережами водопостачання, каналізації, теплопроводу, електропостачання, інші споруди благоустрою.

За умовами договору від 15.11.2007, Університет виділяє земельну ділянку (орієнтована площа 7500 кв.м) ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський” для вирішення питання з місцевими органами виконавчої влади по закріпленню земельної ділянки для будівництва житлового комплексу.

Вимогами п.2.9 даного договору визначено, що по закінченню будівництва житлового комплексу та здачі його в експлуатацію, розподілити новозбудоване житло між всіма учасниками будівництва, в тому числі: передати співробітникам Університету 10% загальної площі квартир за договірною ціною. Всі квартири здаються в експлуатацію без оздоблювальних робіт, сантехнічного та електротехнічного обладнання.

Зазначаємо, що за умовами укладеного договору інтереси самого Університету не передбачені.

Слід зазначити, що земельна ділянка надана в постійне користування на підставі Державного акту на право постійного користування, Університету – бюджетній установі, а не фізичним особам – співробітникам університету.

Додатковою угодою від 12.12.2007 року, яка була укладена між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., та ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський”, в особі представника Клименка С.Д., внесено зміни до п.1.1 та викладено у наступній редакції: предметом цього договору є проектування, будівництво житлових будинків з підземним паркінгом та дитячим садком по проспекту Космонавта Комарова,1 на земельній ділянці орієнтованою площею 9,98 га, в тому числі:

– для реконструкції стадіону та спортивних майданчиків –  орієнтована площа 4,38 га;

– для будівництва житлових будинків з підземним паркінгом – орієнтована площа 4,85 га;

– для будівництва дитячого садку – орієнтована площа 0,75 га.

Крім того, виділити земельну ділянку та передати щодо неї повноваження ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський” для вирішення питання з місцевими органами влади по закріпленню земельної ділянки для реконструкції стадіону та будівництва житлових будинків, підземних паркінгів та дитячого садка.

У 2013 році, було укладено договір про внесення змін до договору на інвестування та будівництво житлового комплексу по проспекту Космонавта Комарова, 1.

Договір про внесення змін від 25.02.2013 укладено між Університетом, в особі ректора Кулика М.С., та ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський”, в особі директора Черняка В.Г.

За умовами укладеного договору від 25.02.2013 передбачено, що по закінченню будівництва Університет отримує безоплатно новий стадіон з спортивними майданчиками та 7% загальної площі житлового комплексу.

Поряд з цим, у лютому 2013 року, укладається  додатковий договір про передачу частини функцій замовника на будівництво житлового комплексу.

Договір від 20.02.2013 № 130/25 укладається у трьох сторонньому порядку, а саме: між Університетом, в особі ректора Кулика М.С. (замовник), ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський”, в особі директора Черняка В.Г., та Комунальним підприємством з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд – УКБ” (далі – Підприємство), в особі директора Непопа В.І.

За умовами договору від 20.02.2013 № 130/25, Університет передає  ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський” та Підприємству частину повноважень замовника будівництва житлового комплексу, який включає в себе житловий будинок, вбудовано-прибудовані приміщення та підземний паркінг з інженерними мережами.

За умовами даного договору, ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський” та Підприємство зобов’язані забезпечити цільове використання земельної ділянки та здійснювати будівництво житлового комплексу.

Вимогами п.3.1.1 та п.3.1.4 визначено, що Університет не передає права на земельну ділянку та на виконання функцій замовника по її забудові будь-яким третім особам, не вчиняти жодних дій щодо обтяження зазначеної земельної ділянки.

Університет надає ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський” затверджені списки своїх співробітників для придбання ними 10% загальної площі квартир за договірною ціною.

За умовами договору від 20.02.2013 № 130/25 не передбачено інтереси Університету.

Слід зазначити, що земельна ділянка на якій здійснюється будівництво, надана у постійне користування Університету – установі, а співробітникам.

До договору від 20.02.2013 № 130/25, у трьохсторонньому порядку було укладено додаткові угоди від 25.02.2013 року та від 26.02.2013 року.

Дані додаткові угоди укладено між Університетом, ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський”  та Підприємством.

Додатковою угодою від 25.02.2013 року, вносяться наступні зміни до договору від 20.02.2013 № 130/25:

– п.3.1.4 в якому передбачено надання Університетом затверджені списки своїх співробітників для придбання ними 10% загальної площі квартир за договірною ціною – виключити;

– п.3.2.3 викласти в наступній редакції: “отримати від ТОВ “Дитячий Світ – Солом’янський” не менше 6% загальної площі квартир, як компенсацію за понесені витрати Університетом згідно з розрахунком, який буде виконано за 30 календарних днів до ведення об’єкту”;

– п.3.5.4 викласти в наступній редакції: передати Університету не менше 6% загальної площі квартир, як компенсацію за понесені витрати Університетом згідно з розрахунком, який буде виконано за 30 календарних днів”.

Додатковою угодою від 26.02.2013 року внесено зміни до п.1.1, п.1.3 в частині передачі Університетом повноваження замовника будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями, підземним паркінгом та дитячим садком Підприємству.

В свою чергу Підприємство організує будівництво об’єкту відповідно до проектно-кошторисної документації та наділяється правом вчиняти всі необхідні юридичні дії по забудові земельної ділянки по проспекту Космонавта Комарова,1 на земельній ділянці орієнтованою площею 9,98 га.

Таким чином, всі договори інвестування, які викладені у новій редакції передбачають безоплатне отримання житлових та нежитлових  приміщень у власність Університету ( тобто безоплатне отримання активів), а також компенсацію у вигляді проведення капітального ремонту гуртожитків.

 Умовами укладених інвестиційних договорів не передбачено продаж, відчуження, безоплатну передачу як земельних ділянок так майна, іншим юридичним та фізичним особам.  

ІУ. Згідно з даними бухгалтерського обліку, вартість земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Лебедєва-Кумача, 15 площею 6,7521 га становить 52601340,0  грн (вартість 1 га становить 7790367,44 грн).

Слід зазначити, що земельна ділянка по вул. Лебедєва-Кумача, 15 площею 6,7521 га надана в постійне користування відповідно до Державного акту на право постійного користування Університету – бюджетній установі, а не співробітникам, які є фізичними особами.

До перевірки надано інвестиційно-підрядний договір від 23.10.2002 № 4 на будівництво другої черги 17-ти поверхового житлового будинку та підземної автостоянки по вул. Лебедєва-Кумача.

Даний інвестиційно-підрядний договір укладено між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., Акціонерним товариством закритого типу “Олвіта” (далі – АТЗ “Олвіта”), в особі генерального директора Стецюка О.А. та Товариством з обмеженою відповідальністю “Інвесттехнологія” (далі – ТОВ “Інвесттехнологія”), в особі генерального директора Оніщенко С.П.

Предметом даного договору є будівництво шестисекційного корпусу 17-ти поверхового будинку загальною площею 27440,40 кв.м та підземної автостоянки на 132 місця паркування по вул. Лебедєва-Кумача.

Вимогами п.1.2, п.1.3, п.1.4 даного договору визначено:

– АТЗ “Олвіта” передається у власність АТЗ “Олвіта” 60% загальної житлової площі (16466,0 кв.м) та 60% загальної площі вбудованих приміщень та 70 місць паркування;

– ТОВ “Інвесттехнологія” передається 25% загальної житлової площі, що становить 6859,82 кв.м; 40% загальної площі вбудованих приміщень та 25 місць паркування підземної автостоянки;

– компенсація Університету за використання під забудову відведеної  земельної ділянки здійснюється шляхом передачі для розподілу серед співробітників за пільговими цінами 15% загальної житлової площі, що становить 4114,58 кв.м та 37 місць паркування підземної автостоянки за собівартістю.

Вимогами п.2.1.2 визначено, що за договором – дорученням про надання послуг Університету, укласти інвестиційні договори на придбання квартир з фізичними особами Університету. Договірна ціна 1 кв.м загальної площі житлової площі квартир для фізичних осіб Університету становить 1204,5 гривень.

За умовами укладеного договору передаються 5% від загальної площі житла відповідно до рішення Київраді від 28.12.1999 №196/698 та 2%, як службове житло.

Вимогами п.3.3 даного договору визначено, що фізичні особи за списком Університету вносять кошти на розрахунковий рахунок АТЗ “Олвіта” згідно з інвестиційними договорами.

Згідно із Додатком № 2 до даного договору № 2, розподіл місць паркування автостоянки на 132 місця здійснюється в такому порядку: АТЗ “Олвіта” – 107 місць паркування; ТОВ “Інвесттехнологія” – 25 місць паркувння.

Площа земельної ділянки по вул. Лебедєва-Кумача на якої здійснювалося будівництво 17-ти поверхового житлового комплексу та підземної автостоянки по генплану становить 2,549 га.

Вартість земельної ділянки по вул. Лебедєва-Кумача площею 2,549 га становить 19357646,60 грн (7790367,44 грн *2,549 га).

Таким чином, інвестиційно-підрядний договір від 23.10.2002 № 4 було укладено тільки в інтересах АТЗ “Олвіта” та ТОВ “Інвесттехнологія”, але зовсім не передбачає інтереси Університету, а також і компенсацію за надану земельну ділянку під будівництво вартістю 19 357 646,60 гривен.

До даного інвестиційно-підрядного договору від 23.10.2002 № 4 укладено ряд додаткових угод, а саме:

– додатковою угодою від 19.10.2005 № 1, яка укладена між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., АТЗ “Олвіта”, в особі генерального директора Стецюка О.А. та ТОВ “Інвесттехнологія”, в особі генерального директора Оніщенко С.П. доповнюється новий пункт щодо сплати пайової участі на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва;

– додатковою угодою від 25.10.2005 № 1, яка укладена між Університетом, в особі ректора Бабака В.П., АТЗ “Олвіта”, в особі генерального директора Стецюка О.А. та ТОВ “Інвесттехнологія”, в особі генерального директора Оніщенко С.П. передбачено, що у зв’язку із порядкової нумерації квартир внести зміни до розподілу квартир другої черги 17-ти поверхового житлового будинку по вул. Лебедєва-Кумача, 5 та викласти його у такій редакції: Університету передаються квартири № 170,171,185,189,193,218,219, 223,233,241,247,255,265,267,272,281,285,286,296,305,313,314,321,330,331,335, 335,359,363,372,377,386,394,402,407,411,422,431,435,450,452,456,462.

Всього передається 43 квартири.

Слід зазначити, що передаються квартири Університету, а не співробітникам Університету.

АТЗ “Олвіта передається 186 квартир, ТОВ “Інвесттехнологія” 78 квартир.

– укладеною додатковою угодою від 25.06.2009 № 2 внесено наступні зміни: права та обов’язки інвестора – ТОВ “Інвесттехнологія”, які зазначені у п.п 2.1.4-2.1.7 інвестиційно-підрядного договору від 23.10.2002 № 4, переходять до АТЗ “Олвіта щодо підземної автостоянки. Укладені договори про пайову участь у фінансуванні будівництва автостоянки у кварталі вул. Лебедєва-Кумача між АТЗ “Олвіта,  ТОВ “Інвесттехнологія” та покупцями не підлягають повторному відчуженню.

Після закінчення будівництва автостоянки, ТОВ “Інвесттехнологія” зобов’язаний за відповідними договорами передати паркомісця у власність покупців в обсягах, визначених відповідними договорами.

– укладеною додатковою угодою від 20.08.2009 № 3 змінюються сторони інвестиційно-підрядного договору від 23.10.2002 № 4, а саме: права та обов’язки ТОВ “Інвесттехнологія”, які передбачені інвестиційно-підрядним договором від 23.10.2002 № 4 та договорами з фізичними особами,    переходять до ТОВ “Житлосервіс”. Але ТОВ “Інвесттехнологія” несе відповідальність по всім своїм зобов’язанням, які виникли у нього перед Університетом до підписання даної додаткової угоди.

– враховуючи умови додаткової угоди № 3, між Університет та ТОВ “Житлосервіс” укладено додаткову угоду від 31.08.2009 № 4 щодо доручення вчинення необхідних юридичних дій.

– укладеною додатковою угодою від 02.12.2013 змінюються сторони інвестиційно-підрядного договору від 23.10.2002 № 4, а саме: ТОВ “Житлосервіс” замінити на ТОВ “Квартал-Авіа Сервіс”. Сторони погодили, що невід’ємною частиною даної додаткової угоди є акт приймання-передачі незавершеного будівництва автостоянки за адресою по вул. Лебедєва-Кумача.

Згідно з актом Державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта, житловий комплекс прийнято в експлуатацію у 2006 році, крім автостоянки.

На час проведення перевірки автостоянка не введена в експлуатацію.

Слід зазначити, що після введення даного житлового будинку в експлуатацію, Університетом не отримано жодної квартири, чим підтверджує бухгалтерський облік.

Умовами укладеної додаткової угоди від 25.10.2005 № 1 визначено отримання Університетом 43 квартири у 17-ти поверховому житловому будинку по вул. Лебедєва-Кумача.

Згідно з даними бухгалтерського обліку Університетом не було отримано 43 квартири.

Наказом від 25.07.2006 № 257 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, затверджено показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України.

Відповідно до даного наказу, вартість 1кв.м загальної площі квартир будинку (з урахуванням ПДВ) в м. Києві становить 3216,0 гривень.

Згідно з даними Київського міського бюро технічної інвентаризації станом на 15.04.2006 загальна площа 43 квартир складає 3997,9 кв.м.

Таким чином, внаслідок дій або бездіяльності колишнього ректора Бабака В.П., Університетом було втрачено компенсацію (матеріальні активи) за використану земельну ділянку під будівництво у вигляді 43 квартир (загальною площею 3997,9 кв.м) загалом на суму 12 357 246,40 грн, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) загалом на суму 12 357 246,40 гривень.

До ревізії Університетом надано лист від 01.08.2014 № 01-08/14, який надано Товариством з обмеженою відповідальністю “КВАРТАЛ-АВІА СЕРВІС” (далі – ТОВ “КВАРТАЛ-АВІА СЕРВІС”).

В даному листі ТОВ “КВАРТАЛ-АВІА СЕРВІС” зазначено, що надати інформацію щодо передачі на баланс Національного авіаційного університету або у власність співробітників університету 43-х квартир розташованих у житловому будинку за адресою: м. Київ, вул. Лебєва – Кумача,5  відповідно до умов інвестиційного договору від 23.10.2002 № 4, неможливо.

Даний будинок введено в експлуатацію у 2006 році. Згідно з чинним законодавством документи зберігаються впродовж 3 років. Станом на 01.08.2014 року документи знищенні у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Если устали,  то прочитайте еще раз вывод:

«Таким чином, всі договори інвестування, які викладені у новій редакції передбачають безоплатне отримання житлових та нежитлових  приміщень у власність Університету ( тобто безоплатне отримання активів), а також компенсацію у вигляді проведення капітального ремонту гуртожитків.

 Умовами укладених інвестиційних договорів не передбачено продаж, відчуження, безоплатну передачу як земельних ділянок так майна, іншим юридичним та фізичним особам».

Для более «честного и прозрачного» дерибана служебного жилья рекомендуем полистать собственные конспекты дел минувших:

27.04.2015 02:52

Шульга – Больбит: «Операция «Вануату» или как развалили дело конвертатора Шульги»

Что связывает маленький чудо-остров и двух мастодонтов региональной политики Сумщины, читайте в статье…

20.03.2015 17:43

Медуница: Не съем, так понадкусываю

О том, что Олег Медуница на самом деле борец за денежные знаки, а не патриот, как он себя позиционирует –…

06.03.2015 01:44

«Честный» Медуница

Совсем недавно звание идейного борца за денежные знаки носил бывший глава Сумской ОГА Владимир Шульга. Однако очень хотелось бы дать… 3

20.02.2015 21:05

Дело по коррупционной группировке Медуница-Шульга-Больбит сдвинулось с мертвого места

В предыдущем материале описывалась схема работы коррупционной группировки Медуница-Шульга-Больбит. В этом материале приводятся некоторые факты из их деятельности по отмыванию… 1

17.02.2015 23:07

Почему уволили Гланца?

Чем ближе приближаемся к годовщине Евромайдана, тем больше задаем себе вопросы: что изменилось за этот год, стали ли мы жить…

23.12.2014 14:34

Медуница своих не бросает, или битва за Шульгу. Часть первая: Медуница vs Маслюк

22 декабря 2014 года под стенами областной прокуратуры г. Сумы прошел митинг Олега Медуницы против назначения Сергея Маслюка заместителем прокурора…

16.12.2014 15:48

В квартире экс-губернатора Сумщины и доме его родителей прошел обыск (добавлено видео)

В квартире бывшего главы Сумской облгосадминистрации и экс-нардепа Владимира Шульги по улице Супруна, а также в доме его родителей на…

11.07.2014 16:02

Губернатор Сумщины отрицает причастность к земельному дерибану

«Все чиновники-коррупционеры, причастные к земельным махинациям, должны понести ответственность» – заявил председатель Сумской облгосадминистрации Владимир Шульга, комментируя обвинения в свой… 17

09.07.2014 08:01

Экс-мэр Сум обвинит губернатора в земельном дерибане

В среду, 9 июля 2014 года, в 11:00 в пресс-центре «SumyNews», ул. Петропавловская, 53 состоится пресс-конференция экс-мэра Сум Геннадия Минаева…

 

Шульга Володимир Петрович

А в целом, не будем «думкою радіти», если за дело взялся Шульга!


Коментарів 5 Додати коментар

Залишити коментар